צרו איתי קשר

החלפת שתלים: כל מה שרציתן לדעת

כיום, נשים רבות משפרות את מראה החזה שלהן באמצעות ניתוח פלסטי להגדלת חזה, או להקטנת חזה או להרמת חזה. נשאלת השאלה – האם יש צורך להחליף את השתלים ואם כן אז מתי? כל זאת במאמר הבא.

החלפת שתלים: האם יש צורך ומתי?

כל אישה אשר עברה ניתוח הגדלת חזה או ניתוח חזה שכלל הכנסת שתלים לחזה שלה יכולה מסיבה כזו או אחרת לעבור ניתוח החלפת שתלים. ישנם מצבים בהם המטופלת תרצה להחליף את השתלים עקב התיישנותם וללא כל סיבה רפואית, אך ישנם מצבים רפואיים (קרע של שתל קיים, דימום בשד, הפרשת נוזלים) שבגינם תצטרך המטופלת לבצע החלפת שתלים.

האם יש להחליף שתלים 10 שנים לאחר הגדלת חזה?

ראשית, אסביר מדוע ישנם מקרים בהם יש צורך להחליף את השתלים.

כמנתח פלסטי ותיק אני תמיד ממליץ לבצע החלפת שתלים בחזה 10 שנים לאחר ניתוח הגדלת חזה וזאת עקב מחקרים שונים שמצאו כי הסיכוי לקרע בשתל הסיליקון עולה במידה ניכרת אחרי 10 שנים. בנוסף, גם ה-FDA האמריקאי ממליץ לשקול החלפת שתלים בחזה פעם בעשור. חשוב להדגיש כי מדובר בהמלצה בלבד ולא בחוק מחייב, אולם מאחר ולא כדאי לחכות שהשתל ייקרע כדי לשקול להחליפו. התוצאה היא שבממוצע מוחלפים שתלי הסיליקון לאחר 12-15 שנים, וזאת כדי להקדים תרופה למכה.

החלפת שתלים בהתאם לממצאי בדיקות:

חשוב מאוד לציין כי לשתלים בחזה אין תאריך תפוגה, אך 10 שנים לאחר ניתוח החזה עולה הסיכוי לקרע בשתל?

כיצד תדעו אם יש קרע בשתל ואתן נדרשות להחלפת שתלים? לנשים אשר ביצעו ניתוח הגדלת חזה, אני ממליץ לבצע בדיקות תקופתיות עם אולטראסאונד לשד ובתי השחי אחת למספר שנים. זאת כדי להבטיח שהשתלים שלמים ואין סיליקון חופשי. כאשר תוצאות הבדיקה תקינות והמטופלת אוהבת את החזה שלה (מבחינת מראה ורכות), זאת אך ורק החלטה שלה אם להחליף את השתלים בחזה שלה. במידה והתגלה בבדיקת אולטראסאונד קרע – מומלץ מאוד לבצע החלפת שתלים.

מי זקוקה להחלפת שתלים שלא מצורך רפואי?

כפי שציינתי קודם לכן, החלפת שתלים מתאימה לנשים שבגופן שתלים בני 10-12 שנים ומעלה והן מבקשות להחליפם, אך ישנם מקרים נוספים בהם נשים מגיעות אליי להחלפת שתלים בחזה, כגון:

 • נשים אשר בגיל צעיר בחרו שתלים גדולים יחסית וכעת מעדיפות חזה מעט קטן יותר או להפך.
 • נשים שכובד השדיים מתחיל ליצור אצלן כאבי גב.
 • נשים שמבקשות להחזיר לחזה שלהן את זקיפותו – ניתן כמובן לעבור גם הרמת חזה ללא שתלים במידה והשדיים גדולים כיום.
 • נשים אשר עברו לידות וזקוקות להרמת חזה והחלפת שתל ישן.

תהליך ההחלמה:

במרבית המקרים, המטופלת משוחררת לביתה מס’ שעות לאחר הניתוח. זמן ההחלמה הוא כשבוע ימים ואחר כך תוזמני לביקורת אצלנו בקליניקה. מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימים אלו ולנוח. לאחר הניתוח מודבק פלסטר רפואי על אזור התפרים.

בימים שלאחר הניתוח יחולו כאבים ואי נוחות באזור השדיים, בייחוד בזמן הנעת חגורת הכתפיים. סימנים כחולים יכולים להופיע על דופן בית החזה. לאחר שתרד הנפיחות יהיה גודל השד קטן יותר מאשר בשלב המידי לאחר הניתוח. הקוטב העליון של השד יהיה פחות מלא ותהיה צניחה קלה בגובה השדיים. גודל וצורת השדיים מתייצבים לאחר כשלושה חודשים.

ניתן להתקלח באופן חופשי החל מיום לאחר הניתוח. בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח יש ללבוש חזייה ספורט מיוחדת. בשל משקל השתל והנטייה לצניחה של השד במהלך החיים, מומלצת לבישת חזייה גם בטווח הארוך לצורך שימור התוצאה.

אם ברצונכן להגיע אליי לייעוץ אתן מוזמנות לעשות זאת בעזרת יצירת קשר כאן באתר.

אם ברצונכן לקרוא מאמרים נוספים בנושא הקטנת חזה:

ניתוח הקטנת חזה לגבר – לחצו כאן.

איך מבוצע ניתוח הקטנת חזה – לחצו כאן.

סיכונים וסיכויים בניתוח הקטנת חזה – לחצו כאן.

בהצלחה, ד”ר אופיר שיין.

מחכה לשמוע מכן

  צרו איתי קשר
  עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

  הגדלת חזה – איך משיגים את התוצאה הרצויה?

  ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הפופולאריים בעולם, עם גודל שוק שצפוי להגיע ל-3.05 מיליארד דולר עד 2027, נראה כי אין מעצור והביקוש אחריו רק גובר. רוצים לדעת עוד? קראו מאמר זה.

  להמשך קריאה >

  הקטנת חזה – כשהכל הופך להיות הרבה יותר קל

  נשים רבות מעוניינת בחזה קטן ליצירת מראה טבעי ואסתטי ולתחושת נוחות מרבית, במיוחד מי שסובלת משדיים מאוד גדולים שעלולים לגרום לכאבים באזור הגב, הכתפיים והצוואר. ניתוח הקטנת חזה יכול לשמש פתרון פשוט, קל ובעל השפעה על אורח ואיכות החיים. למידע נוסף קראו במאמר זה.

  להמשך קריאה >

  ניתוח אף – מא’ ועד ת’

  ניתוח אף הוא הליך רפואי או קוסמטי, שמטרתו לשנות את מראה האף או לשפר את תפקודו. רוצים לדעת עוד? קראו מאמר זה.

  להמשך קריאה >