צרו איתי קשר

החלפת שתלים בחזה: האם נדרש ולאחר כמה זמן?

החלפת שתלים בחזה 10 שנים ויותר לאחר ניתוח חזה

נשים רבות משפרות כיום את מראה החזה שלהן באמצעות ניתוח פלסטי להגדלת החזה או כל ניתוח חזה אחר. במסגרת הפורומים השונים אותם אני מנהל אני מקבל שאלות חוזרות ונשנות לגבי השאלה האם נדרש להחליף את השתלים ואם כן כעבור כמה זמן.

בהקשר לכך, נשאלתי לאחרונה פעמים רבות את השאלה הבאה:

שלום דר’ שיין, עברתי ניתוח להגדלת חזה לפני כ-12 שנה. האם אני נדרשת להחליף את השתלים? 

ראשית, אציין ואומר כי רצוי לבצע החלפת שתלים בחזה 10 שנים לאחר הניתוח וזאת עקב מחקרים שונים שמצאו כי הסיכוי לקרע בשתל הסיליקון עולה במידה ניכרת אחרי 10 שנים. בנוסף, גם ה-FDA האמריקאי ממליץ לשקול החלפת שתלים בחזה פעם בעשור. חשוב להדגיש כי מדובר בהמלצה בלבד ולא בחוק מחייב, אולם מאחר ולא כדאי לחכות שהשתל ייקרע כדי לשקול להחליפו. התוצאה היא שבממוצע מוחלפים שתלי הסיליקון לאחר 12-15 שנים, וזאת כדי להקדים תרופה למכה.

שנית, אענה על השאלה הכללית על ידי חלוקה לנושאים:

האם קיים תאריך תפוגה לשתלים בחזה? 

חשוב לומר שלשתלים בחזה אין תאריך תפוגה, אך שכפי שציינתי קודם לכן, 10 שנים לאחר ניתוח החזה עולה הסיכוי לקרע בשתל.

לנשים אשר ביצעו ניתוח הגדלת חזה, אני ממליץ לבצע בדיקות תקופתיות עם אולטראסאונד לשד ובתי השחי אחת למספר שנים. זאת כדי להבטיח שהשתלים שלמים ואין סיליקון חופשי. כאשר תוצאות הבדיקה תקינות והמטופלת אוהבת את החזה שלה (מבחינת מראה ורכות), ניתן למשוך עם השתלים עוד קצת.

עד מתי ניתן להישאר עם השתלים הקיימים?

כעיקרון ניתן להישאר עם אותם שתלים למשך זמן רב. אני עוקב אחר מטופלות עם שתלים בני 20 שנה והכל טוב אצלן – השד רך, אין צניחה, אין קרע או סיליקון חופשי בשד או בבתי השחי. במידה והתגלה בבדיקת אולטראסאונד קרע או שנוצר צורך בניתוח כדוגמת ניתוח הרמת חזה בשל צניחתו אחרי לידות או התקשות קופסית, יש צורך לבצע החלפת שתלים בחזה.

בסופו של יום במידה ותוצאות האוטראסאונד תקינות ואת מרוצה מהחזה – הבחירה היא שלך האם להחליף או לא.

מי זקוקה להחלפת שתלים?

כפי שציינתי קודם לכן, החלפת שתלים מתאימה לנשים שבגופן שתלים בני 10-12 שנים ומעלה והן מבקשות להחליפם, אך ישנם מקרים נוספים בהם נשים מגיעות אליי להחלפת שתלים בחזה, כגון:

 • נשים עם קרע בשתל הסיליקון.
 • נשים אשר בגיל צעיר בחרו שתלים גדולים יחסית וכעת מעדיפות חזה מעט קטן יותר או להפך.
 • נשים שכובד השדיים מתחיל ליצור אצלן כאבי גב.
 • נשים שמבקשות להחזיר לחזה שלהן את זקיפותו – ניתן כמובן לעבור גם הרמת חזה ללא שתלים במידה והשדיים גדולים כיום.

יש לך שאלות נוספות? את מוזמנת לפנות אליי לקבל ייעוץ מסודר.

בהצלחה, דר’ שיין.

מחכה לשמוע מכן

  צרו איתי קשר
  עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

  ניתוח אף – סוגים ומחירים

  מתלבטים לגבי ניתוח אף ורוצים לשמוע עוד? ד”ר שיין, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסטתית, כאן כדי להסביר לכם כל מה שצריך לדעת על ניתוח אף. המשיכו לקרוא כדי ללמוד מה זה ניתוח אף, אילו סוגים של ניתוח קיימים כיום ומה המחיר של ניתוח כזה?

  להמשך קריאה >

  שאיבת שומן ללא ניתוח טובה משאיבה מסורתית?

  נשים רבות מסתכלות מידי יום במראה ואינם מרוצות ממה שהן רואות. זה טבעי לרצות להיראות טוב ולצד שילוב של תזונה מאוזנת ופעילות גופנית לעתים נדרש גם שאיבת שומן בירכיים, בבטן או הישבן כדי לצמצם את כמות השומן בגוף.

  להמשך קריאה >

  החלמה לאחר ניתוח חזה

  חולמת על ניתוח הגדלת חזה אבל לא בטוחה לגבי הפרוצדורה ותהליך ההחלמה? נערות ונשים רבות חולמות על ניתוח הגדלת חזה אבל לוקח להן לא מעט זמן להגיע להחלטה משום שהן חוששות מהתהליך ושאלות רבות עולות לגביו. אחד הדברים שהכי מעסיקים את אותן נשים היא תקופת ההחלמה.

  להמשך קריאה >