צרו איתי קשר

הגדלת חזה – איך משיגים את התוצאה הרצויה?

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הפופולאריים בעולם, עם גודל שוק שצפוי להגיע ל-3.05 מיליארד דולר עד 2027, כפי שעולה מהמגזין הכלכלי האמריקאי Fortune. נתונים דומים הוצגו גם בכנס האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית שנערך בחודש יוני 2022, לפיהם הליך הגדלת חזה הוא אחד משלושת הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים בישראל לשנת 2021, בנוסף לניתוח אף ושאיבת שומן. למרות העלייה המשמעותית בביקוש, חשוב שכל אחת תבחן היטב את הצורך האמיתי שלה לקיום ההליך הפולשני, תוך הבנת המשמעות, הסיכונים וסוגי השתלים המתאימים לה ביותר.

מהי הגדלת חזה?

מדובר על הגדלת נפח החזה באמצעות שתלי סיליקון המכילים ג’ל סיליקון, שתלים המכילים תמיסת מי מלח סטריליים או באמצעות שומן עצמי (שומן הנלקח מהמטופלת עצמה). בשנים האחרונות ישנם גופים המציעים הגדלת חזה באמצעות חומצה היאלורונית בדומה לעיצוב השפתיים או פיסול הפנים המוכרים לנו, אך משרד הבריאות הישראלי אוסר על הזרקות אלו. ראוי לציין שבארץ כמעט ולא משתמשים בשתלי מי מלח להגדלות חזה מרקע אסתטי (לעיתים משתמשים בהם לשחזורי שד). במקרים מסוימים ניתן גם לעצב את השד, מעבר לתוספת הנפח.

האם ההליך מתאים לכולן? ומהם השלבים לתוצאה הרצויה?

תנאי הבסיס לקיום ההליך הכירורגי הם מצב בריאותי, גופני ונפשי טוב, ושיחת תיאום ציפיות לגבי התוצאות הסופיות. בשלב הראשון לאחר קבלת ההחלטה לצאת לדרך, תעברי בדיקה פיזיקלית על ידי הרופא/ה המנתח/ת, במטרה לוודא שמצבך הבריאותי אכן תקין וכדי לבחור את סוג השתל (סיליקון או שומן עצמי), את הצורה במידה ומדובר בשתל סיליקון (עגולה או אנטומית) ונפח השתל המתאים. חשוב מאוד להתאים את השתלים גם למבנה הגוף. שתלים גדולים מאוד עלולים להכביד על בעלות מבנה גוף צר או קטן, ומתאימים יותר למטופלות עם מבנה גוף רחב. במהלך פגישת היעוץ אצלנו אנו מאפשרים למטופלת למדוד שתלי מדידה בנפחים שונים על מנת שתקבל כוון מהו נפח השתלים שהיא אוהבת. במסגרת זו, ייבחר אחד משני מיקומים להכנסת השתלים: מתחת לשרירי החזה; או בין שרירי החזה לרקמת השד, כל אחד עם יתרונותיו וחסרונותיו, וגם על כך חשוב לשוחח עם הרופא/ה.

באיזה סוג של הרדמה נעשה ניתוח הגדלת חזה?

דר’ שיין מבצע את הגדלות החזה, הן באמצעות שתלי סיליקון והן באמצעות שומן עצמי בהרדמה מקומית או הרדמה כללית.

מה כולל הניתוח עצמו?

לאחר שתבוצע ההרדמה הרצויה, נייצר חתך בקפל התת שדי או סביב העטרה על מנת להכניס את שתל הסיליקון. במידה ובחרת הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי, תבוצע שאיבת שומן דרך חתכים נסתרים ולאחר עיבוד השומן הוא יוזרק לשד, ללא כל צלקת חיצונית נראית לעין.

בסיום הניתוח תעברי להתאוששות קצרה ובסיומה תשתחררי לביתך.

שלב ההתאוששות וההחלמה

הסופ”ש הראשון אחרי הניתוח הוא בדרך כלל המעט יותר מאתגר. יש נשים שאינן חשות כאב כלל לאחר הניתוח (לא משנה מה סוג ההגדלה) ויש כאלה שנעזרות במשככי כאבים. כשבוע לאחר הניתוח תחזרי לביקורת המרפאה הראשונה. עד ביקורת זו נבקשך להימנע מפעילות גופנית מאומצת אבל נמליץ על הליכות והימנעות משכיבה ממושכת במיטה. ביקורת המרפאה הבאה תתקיים כחודש לאחר הניתוח. בין שתי ביקורות אלו כבר נחזיר אותך לפעילות גופנית הדרגתית כל אחת על פי סוג הניתוח שעברה, קצב ההחלמה שלה ומאפייני הפעילות הרגילים שלה.

כמה זמן מחזיקות מעמד התוצאות?

שתלים בחזה אינם מחזיקים מעמד לכל החיים, וסביר להניח שיהיה צורך להחליף אותם בשלב זה או אחר. ברוב המקרים, תוכלי ליהנות מהגדלת החזה כעשור ויחד עם זאת, ישנם מקרים בהם קרע בשתלים או דליפה, יכולים להופיע גם קודם. במצבים מסוימים השתלים יכולים להחזיק מעמד גם יותר. אם את מזהה שינוי בגודל, בצורה או בנפח אחד השדיים או בשניהם, חשוב שתפני לרופא/ה שלך כדי לוודא שאין מדובר באחד משני המצבים המדוברים.

בניגוד לשתלי סיליקון, התוצאה של הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי היא קבועה – שלך לכל החיים ותשמר כל זמן שהמשקל שלך יציב.

במידה ואת עדיין קצת מבולבלת או זקוקה למידע נוסף, ניתן תמיד להתייעץ איתנו כדי לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה לך.

למידע נוסף אודות ניתוח הגדלת חזה לחצו כאן

מחכה לשמוע מכן

  צרו איתי קשר
  עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

  הקטנת חזה – כשהכל הופך להיות הרבה יותר קל

  נשים רבות מעוניינת בחזה קטן ליצירת מראה טבעי ואסתטי ולתחושת נוחות מרבית, במיוחד מי שסובלת משדיים מאוד גדולים שעלולים לגרום לכאבים באזור הגב, הכתפיים והצוואר. ניתוח הקטנת חזה יכול לשמש פתרון פשוט, קל ובעל השפעה על אורח ואיכות החיים. למידע נוסף קראו במאמר זה.

  להמשך קריאה >

  ניתוח אף – מא’ ועד ת’

  ניתוח אף הוא הליך רפואי או קוסמטי, שמטרתו לשנות את מראה האף או לשפר את תפקודו. רוצים לדעת עוד? קראו מאמר זה.

  להמשך קריאה >

  הרמת חזה – מה עושים כשהשדיים עושים צניחה חופשית?

  נפילת חזה יכולה לקרות בכל שלב בחיים, במיוחד אחרי הריונות, הנקה, כשמתבגרים ועוד. הפתרון לכך הינו ניתוח להרמת חזה. רוצים לדעת עוד? קראו מאמר זה.

  להמשך קריאה >