צרו איתי קשר

הרמת חזה עם שתל

נשים המעוניינות לבצע ניתוח הרמת חזה עם שתל, מחליטות על כך לאור מצבם של השדיים שנראים שונה מהנראות שלהן בשנות העשרים של האישה. ההריונות הלידות והנקות הקטינו את תכולת השדיים צורתם הפכה שונה, הם נפולים וגם הפטמה שינתה במעט את מיקומה ונמצאת בגובה הקפל התת שדי או מתחתיו.

בדרך כלל הן בוחרות לבצע מהלך זה, לאחר שסיימו את הרחבת המשפחה והן אינן מתכננות ללדת ילדים נוספים. לאור העובדה שהשדיים איבדו את יופיים עם השנים, הרי שהתיקון קשה יותר בשלב זה מאשר בשלב מוקדם יותר של החיים. ישנן שתי אופציות של ניתוח, האחד הרמת חזה עם שתל, והשניה בלי.

הכנה לניתוח

כאשר מדובר על הרמת חזה עם שתל, מדובר בעצם בהליך כירורגי הכולל הרדמה ופעולה פולשנית מצריך בדיקה מדוקדקת של ההיסטוריה הרפואית של האישה, אם קיימת רגישות לתרופות או אלרגיה וקבלת מידע מפורט על תרופות קבועות שהיא נוטלת. טרם הניתוח תבצע האישה כמה בדיקות בסיסיות כמו אק"ג, צילום חזה, ממוגרפיה או אולטרה-סאונד של השדיים. מלוא המידע מוסבר לאישה כדי שהיא לא תפתח ציפיות שאינן הגיוניות או שלא יקרו. בדרך כלל הליך הניתוח הוא אשפוז יומי, בתום הניתוח היא תוכל לחזור לביתה בעזרת מלווה. במקרים חריגים, אם מצבה הבריאותי לא בטוב לאחר הניתוח, ימליץ הצוות הרפואי להשאירה להשגחה יום נוסף בבית החולים.

ניתוח הרמת חזה עם שתל

חשוב לאישה שהחזה שלה יהיה זקוף ומלא כפי שהיה בצעירותה ולכן היא מעוניינת שיטפלו במהלך הניתוח הן בבעיית נפילת השד והן בבעיית השד המרוקן, אם אלה הן בקשותיה של המועמדת לניתוח, מומלץ לבצע ניתוח הרמת חזה עם שתל. בזכות הניתוח גם סימני המתיחה של העור יהיו בולטים באופן מופחת.

לאחר ההשתלה, החזה אכן נראה זקוף ומלא והוא יישמר כך לאורך שנים רבת לאחר הניתוח. בעקרון, השתל נותן מראה מלא וזקוף ואף שומר על מראה השד לאורך שנים. הנזקים הטבעיים שנגרמו מההריונות הלידות וההנקה נעלמים באמצעות ניתוח להרמת החזה עם שתל. הנשיות היא גורם משמעותי ביותר אצל האישה היא מרגישה שוב אישה במלוא מובן המילה. השינוי הקיצוני משפר את חיוניותה ומצב הרוח שלה לאין ארוך.

עוד בנושא:

הנקה לאחר ניתוח הרמת חזה עם שתל

נשים שהחליטו להביא ילדים נוספים לעולם לאחר ניתוח הרמת חזה עם שתל, יכולות להניק לאחר לידה זו, כפי שנהגו בלידות קודמות כיוון שבמהלך הניתוח לא נגעו בצינורות החלב ובפיטמה ולכן לא חל כל שינוי במבנה ובתפקוד שלהם.

הרמת חזה עם שתל – סיבוכים ותופעות לוואי

כמו בכל ניתוח, גם ניתוח הרמת חזה עם שתל עלול ליצור לאחר הניתוח דימומים קלים או כבדים. במקרה של דימומים כבדים יש לעיתים צורך בביצוע ניתוח מתקן לאחר כשנה. אם נוצרו זיהומים בשד, יש ליטול טיפול אנטיביוטי מיד עם גילוי הזיהום.

קיים סיכוי שחלק מהתפרים ייפתחו. הצוות הרפואי יבצע טיפול מקומי לסגירת התפרים כולם. קרו גם מקרים שהתפרים נפתחו לחלוטין במקרים חריגים כאלה, יש להוציא את השתל באופן זמני, לטפל בבעיה ורק בשלב מאוחר יותר לשתול שוב את השתלים.

ניתוחי הרמות שדיים הם ניתוחים פלסטיים מורכבים וקשים לאור מספר הפעולות המבוצעות בגוף תוך כדי הניתוח. לכן, הוא מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית, ונמשך כמה שעות בודדות, על פי הצורך בכל מקרה ספציפי.

שיטות חדשניות

במבנים מסוימים של השד, די בחתך סביב הפטמה כדי לבצע הרמת חזה והשתלת שתלי סיליקון בולטים. שיטה זו מוכיחה את עצמה כבר כמה שנים בהצלחה גדולה.

החלמה מהניתוח

החלמה מניתוח הרמת חזה עם שתל נמשכת כשלושה עד ארבעה שבועות. ברובן האישה במנוחה, חשוב שהיא לא תסחוב משאות כבדים כדי לא לגרום לנזק בלתי הפיך לתוצאות הניתוח. רק ביום הראשון קיימת תחבושת ולאחר מכן אפשר להוציא אותה. התפרים נמסים לבד ורק את קצותיהם גוזרים.

אודות הכותב
ד״ר אופיר שיין
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית.
מחכה לשמוע מכן

    צרו איתי קשר