צרו איתי קשר

ניתוח מתיחת פנים

הפנים הן תעודת הזהות שלנו. כשאנחנו אוהבים את הפנים שלנו אנחנו קורנים ומלאי בטחון עצמי. כשאנחנו פחות מתחברים אליהן – ההרגשה בהתאם. עם הגיל הפנים מאבדות מהזוהר שלהן. אחדים מבינינו יקבלו את המצב באהבה מלשון “הרווחתי כל קמט” אך מרביתנו אוהבים את הבבואה שנשקפת מהמראה כשהיא רעננה ומעט צעירה יותר מכפי גילנו האמיתי.

המראה העייף, הזקן, נגרם כתוצאה מהופעת קמטים, רפיון של העור ואובדן האלסטיות שלו, פיגמנטציה, פגעי שמש, ניוון שומן הפנים ורפיון של שרירי ההבעה השטחיים. רפיון עורי ושרירי, וניוון של רקמת השומן התת עורי מקבלים מענה בניתוח מתיחת פנים או כמו שאנחנו אוהבים לקרוא לו – מיניליפט. ניתוחון.

אז מתי מומלץ לבצע את ניתוח מתיחת הפנים ולמי הוא מתאים?

שאלה מצוינת. כל מקרה לגופו. קהל היעד העיקרי של ניתוחי מתיחת הפנים בימינו הינן נשים. גברים מתחילים לגלות את הניתוח המדהים הזה אבל כרגע גברים יבקשו לבצע את הניתוח בעיקר בגילאים המבוגרים יותר מעל 65 והם מהווים מיעוט משמעותי ולכן אפנה כאן לקוראות ממין נקבה. אני ממליץ לכל אישה שמתלוננת על רפיון עורי ובייחוד של עור הצוואר לפנות לייעוץ. אובדן נפח בלחיים, סביב העיניים ולאורך קו הלסת יכול לקבל מענה באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית או שומן עצמוני. קמטי הבעה יכולים לקבל מענה באמצעות בוטוקס. קמטוטים עדינים בפנים יכולים לקבל מענה באמצעות גורמי קילוף כאלה ואחרים (פילינג) או חומצות ייעודיות כמו skin boosters ופרופילו. למיטב הבנתי כיום – אין שום טיפול שיכול להעניק פתרון משמעותי לרפיון העורי שדיברתי עליו קודם מלבד מיניליפט. לא חוטים ולא יער. אז – שלא יעבדו עליכן.

אם הרפיון העורי באזור הצוואר וקו הלסת מפריע לך בצורה משמעותית. אם את מוצאת את עצמך עומדת מול המראה ו”מרימה” את הפנים חזרה למקומן – ככל הנראה את מועמדת אידיאלית לניתוח מתיחת פנים.
הגיל, בעיני איננו אינדיקציה. יש לי מטופלות רבות שניתחתי בהיותן בנות ארבעים וקצת ויש גם כאלה שניתחתי בגילאי השישים והשבעים. המנותחת המבוגרת ביותר שלי עד כה הייתה בת 82 ביום ביצוע הניתוח. טכניקות הניתוח התקדמו כל כך בשני העשורים האחרונים שגם בעולם מקובל לנתח בגיל צעיר. אין שום סיבה שאישה שנמצאת בשיאה כוחה ונשיותה בעשור החמישי והשישי לחייה לא תקבל מענה אידיאלי לנושא רפיון העור ותמתין עד שיגיע הגיל המתאים – כי אין כזה. זו משנתי לפחות.

מילה על הטכניקה הניתוחית

בעשור האחרון שכללתי את הטכניקה הניתוחית שלי בין היתר תוך שיתוף פעולה עם מומחים בעלי שם מארצות הברית מאירופה ומהארץ, והיום ביכולתי להעניק לך ניתוח מותאם לפי מידותיך ולפי צרכיך. בניתוח אתן מענה לכל אחת משכבות הפנים הדורשת תיקון. אני קורא לטכניקה שפיתחתי – מתיחת פנים תלת מישורית. היתרונות במתיחת הפנים הזו רבים: ההחלמה קצרה, התוצאה טבעית ונשמרת לשנים ארוכות, יש באפשרותכן להחליט האם נבצע את הניתוח בהרדמה מקומית או בהרדמה מלאה, ההתאוששות מהניתוח בהרדמה מקומית מהירה עד מאוד ומטופלות הולכות הביתה כעבור שעה עד שעתיים מרגע סיום הניתוח. תמו ימי האשפוז ללילה. גם בהרדמה מלאה ניתן ללכת באותו יום הביתה אך משרד הבריאות דורש אשפוז בן ארבע עד שש שעות להשגחה לאחר סיום ניתוח בהרדמה מלאה. בעבר היו משאירים נקזים באזור הניתוח – מעין צינוריות המחוברות לכלי איסוף גמיש, אך פעולה זו לרוב מיותרת בעיני ואני משאיר נקזים רק לעיתים רחוקות מאוד. נושא הצלקת מטריד נשים רבות אך כיום ניתן בוודאות כמעט מלאה לציין, שהצלקת מחלימה היטב וממוקמת בצורה כזו שתשתלב באופן טבעי עם תווי הפנים שלך ותהיה כמעט בלתי מורגשת. מיותר לציין שאין גם צורך בחבישה מעגלית בתום הניתוח ושההחלמה קלילה וכמעט נטולת כאב?

לא מתבצע שום הליך ללא ייעוץ מקיף

נכון, אני מומחה בכירורגיה פלסטית ויש ביכולתי להעניק לך פתרונות ניתוחיים, אך אין זה אומר שאנסה לשכנע אותך לעבור ניתוח מתיחת פנים / מיניליפט במהלך פגישת הייעוץ. ההפך הוא הנכון. אני שולט בכל רזי הפתרונות הלא ניתוחיים בתחום הרפואה מעכבת ההזדקנות והאסתטיקה (הידועות גם כאנטי אייג’ינג ורפואה אסתטית לא ניתוחית). כמו בכל מסעדת יוקרה המציעה תפריט מגוון ואיכותי כך גם אצלי – במהלך פגישת הייעוץ תקבלי הערכה מקיפה של הפתרונות האפשריים לבעיות המטרידות אותך ואת – כלקוחה שלי תוכלי לבחור את הפתרון המתאים לך ביותר מבחינה כלכלית ואישית.
ראוי לציין שניתוח מתיחת הפנים המשולב לעיתים גם בניתוח עפעפיים, הזרקת שומן או פילינג (קילוף) הינו החלופה המעניקה לך עלות תועלת גבוהה ביותר לאורך השנים וחשוב לציין שגם שביעות הרצון של המנותחות גבוהה. כמובן שגם אחרי הניתוח תמשיכי להזריק ולטפח את פניך אך אז אנחנו כבר מדברים על פיסול עדין שמעניק מראה שובב ורענן ולא על מראה גס ולא טבעי כמו שאנחנו רואים לעיתים קרובות אצל נשים שבוחרות להיות מוזרקות יתר על המידה על מנת להימלט מסכין המנתחים. חשוב לי לציין שגם אם את החלטת שלא לעבור ניתוח אלא להזריק – קו העובר כחוט השני אצל כל מטופלותי הינו התוצאה הטבעית. לעולם לא אצור מראה לא טבעי על מנת להימנע מניתוח. לצערי, רבים מהקולגות שלי בתחום הרפואה האסתטית שאינם מומחים בכירורגיה פלסטית ולכן אינן יכולים להציע פתרון ניתוחי – חוטאים בכך לרוב.
בסיום תהליך היעוץ תהיי מצויידת בידע רב שיעזור לך להמשיך ולטפח את פנייך גם בעתיד.

ההחלמה מניתוח מתיחת פנים / מיניליפט

מזל טוב, עברת בהצלחה את הניתוח. כמו שציינתי ההחלמה קצרה יחסית וקלה. אמליץ שתיקחי כשבועיים חופש מעבודתך אך יש לא מעט נשים שחוזרות לפעילות מלאה בחלוף כשבוע מהניתוח. ניתן לחפוף כרגיל כבר למחרת הניתוח וגם להתאפר ולפזר את השיער. שבוע מיום הניתוח תגיעי לביקורת במרפאה שם נסיר חלק מהתפרים ונוודא שתהליך ההחלמה מתקדם לשביעות רצוננו. במהלך השבוע הראשון לאחר הניתוח אולי תרצי להשתמש במשככי כאבים קלים כדוגמת אופטלגין ואקמול – לעיתים נדירות יש צורך ביותר מכך. פרטים נוספים תוכלי לקבל מהאחות המיומנת שתלווה אותך לאורך כל שלבי ההחלמה.

מקווה שתרמתי מעט לידיעותיך לקראת ניתוח מתיחת הפנים / מיניליפט. אשמח שנפגש לפגישת יעוץ במרפאה. אני זמין לרשותך גם בפייסבוק ובאינסטגרם וכמובן בדף צור קשר שבאתר.

בהצלחה, ד”ר אופיר שיין.

אודות הכותב
ד״ר אופיר שיין
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית.
מחכה לשמוע מכן

    צרו איתי קשר