צרו איתי קשר

איך מבוצע ניתוח הקטנת חזה?

לפעמים מטופלות מסתקרנות לגבי הטכניקה שבה מבוצע ניתוח ולעיתים לא. אלו שמסתקרנות יכולות לראות עשרות סרטונים ב youtube. אלו שלא – לא. לטובת הסקרניות, שההיבט הויזואלי פחות מעניין אותן או קשה להן לצפייה, חשבתי לתאר בכלליות מהי הטכניקה שלי בעת ביצוע ניתוח הקטנת חזה. השד מורכב מרקמת שד (אותה רקמה שמייצרת חלב בהריון) ומשומן. רקמת השד היא נוקשה וכבדה, רקמת השומן קלילה ונוצתית. אם תהיתן איך שד בגודל מסויים יכול להיות אווירי וקליל ולעומתו שד באותו הגודל יכול להיות נוקשה וכבד – צדקתן, שד שרובו רקמתי כבד יותר משד שרובו שומני. במסגרת ניתוח הקטנת חזה מנסים להקטין את השד על פי רצונות המטופלת והגבלות מבנה גופה, על ידי כריתת עודפי רקמת שד ושומן וכמובן עודפי עור שעוטפים את השד. 

מה אני עושה בניתוח?

לפני הניתוח אסמן אותך בעמידה בחדר הניתוח – אקבע את גובה הפטמה העתידי ואת מיקומה על פני השד (מרידיאן), אסמן את האיזורים לכריתה של עור ורקמה ואאחל לך הצלחה. למרות שניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית, לרוב אבחר לנתח אותך בהרדמה כללית על מנת לספק לך חוויה נינוחה יותר. לאחר שנרדמת, נתחיל בניתוח. אחרי שהסרתי את עודפי העור והרקמה נמקם את הפטמה והעטרה במקומם החדש, נושיב אותך לוודא שהשד נראה נהדר ואז אבנה את השד בתצורתו הסופית.

כל ניתוחי הקטנת החזה מחייבים צלקת סביב העטרה וצלקת אורכית לאורך השד, בלשון העם אנו קוראים לצורת צלקת זו – סוכריה על מקל. הרשו לי להרגיע אתכן – הצלקות האורכיות הללו כמעט ולא מורגשות בסופו של יום ולכן אין כל כך ממה לחשוש. ישנם פלסטיקאים שעושים צלקת רוחבית בתחתית השד זו נקראת צלקת עוגן או T הפוכה. אני חושב שדווקא צלקת זו היא היא שמכערת את השד ולכן ברובם המכריע של הניתוחים שלי אני נמנע מצלקת זו.

חשוב לי לציין שלא מנתקים את הפטמה ממקומה כמו שרבות מהמטופלות שלי נוטות לחשוב… רק מעלים אותה למעלה כשהיא מחובר לצינוריות החלב ולבסיס השד.

אינני משתמש בנקזים – משום שאין בכך צורך.

בסיום הניתוח נניח פלסטרים בצבע עור על החתכים וכמובן את החזייה שרכשת קודם לכן לאחר הייעוץ. הפלסטרים האלה יישארו שם למשך חודש עד שנסיר אותם בביקורת המרפאה המתאימה.

הניתוח נמשך בין שעתיים לשלוש וחצי שעות בתלות בגודל השד שלפני הניתוח. ניתן לכרות כמה מאות גרמים עד קילו חצי שניים מכל צד!!! חשבי איזה שיפור מושג באיכות החיים.

כשהניתוח מבוצע נכון ולאחר תיאום ציפיות מחמיר – רמת שביעות הרצון של המנותחות מהניתוח היא נהדרת.

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה?

נשים הסובלות מבעיות אורטופדיות כמו כאבי צוואר, כתפיים וגב כרוניים. נשים המפתחות גירוי ופטרת בקפל התת שדי כתוצאה מהזעה תקופה בקית ולעיתים גם בחורף, נשים הסובלות מהפרעה בתדמית הגוף ומסתירות את החזה שלהן בחולצות ענקיות או בעמידה שפופה, נמנעות מפעילות גופנית או אינטימיות בשל הכובד או הבושה או כל אישה שחושבת שהחזה שלה גדול מדי ונפול מדי – כולן מתאימות להקטנת חזה. גיל המינימום לביצוע הניתוח הוא 16 במידה והשלמת את ההתפתחות המינית שלך כפי שנקבע על פי מדד טאנר. אין גיל מקסימום ולאחרונה ניתחתי מטופלת יקרה שלי שהיתה בת 81 ביום הניתוח.

הקטנה, הרמה ומה שביניהם

כל ניתוח הקטנה מערב גם הרמה של החזה. ההבדל העיקרי בין הניתוחים הוא שבהרמה ננסה לשמר כמה שיותר מרקמת השד של המטופלת בעוד בהקטנה נקטין את רקמת השד בצורה מקסימלית, מבלי לפגוע באסתטיקה של החזה.

לסיכום, ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח מתגמל, משנה איכות חיים, ההחלמה ממנו מהירה יחסית ושביעות הרצון של המנותחות שלי היא גבוהה.

אם תרצי לצפות בחלק מהתוצאות שלי הכנסי לקישור הבא –

http://drschein.com/before_after/3-2/

נשתמע, דר’ שיין

מחכה לשמוע מכן

  צרו איתי קשר
  עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

  ניתוח אף – סוגים ומחירים

  מתלבטים לגבי ניתוח אף ורוצים לשמוע עוד? ד”ר שיין, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסטתית, כאן כדי להסביר לכם כל מה שצריך לדעת על ניתוח אף. המשיכו לקרוא כדי ללמוד מה זה ניתוח אף, אילו סוגים של ניתוח קיימים כיום ומה המחיר של ניתוח כזה?

  להמשך קריאה >

  שאיבת שומן ללא ניתוח טובה משאיבה מסורתית?

  נשים רבות מסתכלות מידי יום במראה ואינם מרוצות ממה שהן רואות. זה טבעי לרצות להיראות טוב ולצד שילוב של תזונה מאוזנת ופעילות גופנית לעתים נדרש גם שאיבת שומן בירכיים, בבטן או הישבן כדי לצמצם את כמות השומן בגוף.

  להמשך קריאה >

  החלמה לאחר ניתוח חזה

  חולמת על ניתוח הגדלת חזה אבל לא בטוחה לגבי הפרוצדורה ותהליך ההחלמה? נערות ונשים רבות חולמות על ניתוח הגדלת חזה אבל לוקח להן לא מעט זמן להגיע להחלטה משום שהן חוששות מהתהליך ושאלות רבות עולות לגביו. אחד הדברים שהכי מעסיקים את אותן נשים היא תקופת ההחלמה.

  להמשך קריאה >