צרו איתי קשר

אודות

ד״ר אופיר שיין

מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית

דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית. דרך התמדה וחדשנות מקצועית הוא בונה את עצמו בכל יום כמנתח ואיש עסקים שחושב מחוץ לקופסה ושובר מוסכמות. הוא מעניק את השירות והתוצאות בשורה אחת עם המנתחים הטובים בעולם אך אינו מאבד את הסבלנות ואת היכולת להכיל, להסביר, ללוות ולתקשר עם כל מטופליו בגובה העיניים.

דר’ שיין הוא אדם אנרגטי וססגוני בעל חגורה חומה בקרטה, אבא ואיש משפחה מסור אשר פורץ את הסטריאוטיפ הנפוץ של עולם הניתוחים הפלסטיים מתוך הבנה שיש לו אפשרות לתת למטופל רווחה נפשית. דרך כישוריו הנדירים ויוצאי הדופן הוא יוצר מעגל מזין בו הוא מרגיש מסופק כאשר הוא מעצים ומשפר את איכות חייהם של האנשים הבאים לקבל אצלו טיפול.

מקורות ההשראה האישיים שלו הם סבא שלו ששרד את מחנה הריכוז אושוויץ, שלימד אותו צניעות וענוה, מוריו שהעניקו לו כלים להתמקדות והתמקצעות בתחום הכירורגיה הפלסטית וחברו הטוב ניסים אמון שידוע כאיש רוח יצירתי ויזם עסקי. אנשים ייחודיים אלו השפיעו ומשפיעים עליו להיות אדם ואיש מקצוע מאוזן, סובלני, שאפתן ורגיש, בעל חדות, מהירות וניקיון מחשבתי.

בעוד הוא לומד מהטוב שיש בכל אדם ואיש מקצוע, ד”ר שיין הוא ייחודי ואינו מנסה להדמות לאף אחד, הוא פרפקציוניסט, קפדן, שואף למצוינות אישית ומקצועית ומעודכן בטרנדים וההתפתחויות הטכנולוגיות בתחומו.

בעקבות פגיעה פיזית אישית של כוויה קשה אותה חווה כאשר היה נער, דרך חמלה, הבנת הסביבה ורגישותו לעולם, הוא תורם את יכולתו המקצועית המרשימה באזורי אסון כגון נפאל לאחר רעידת האדמה ושואף לעשות זאת יותר בעתיד.

ד”ר שיין חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ובעמותה הישראלית של מנתחים פלסטיים העוסקים בכירורגיה אסתטית ובעל תואר במנהל מערכות בריאות של בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת בן גוריון.

כחלק מחזונו בתחום העשרת הידע והחינוך הוא מעביר הרצאות, סדנאות וכנסים בתחומי הכירורגיה הפלסטית והאסתטיקה לעשרות רופאים, צוותי סיעוד וקוסמטיקאיות רפואיות.

הסמכות
ד״ר שיין מספר

המפגש הראשון שלי עם עולם הכירורגיה הפלסטית היה כשהייתי נער צעיר, בניסוי שהשתבש במעבדת הכימיה בביה”ס התיכון למדעים ואומנויות של העמותה למצוינות בחינוך בירושלים, שם למדתי. הכוויה הייתה קשה והצריכה טיפול ממושך במחלקת כירורגיה פלסטית בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים. היא הייתה כל כך קשה שנאלצתי לכסות את היד הפצועה בכפפה. אבל משהו ניצת בי כשהייתה לי ההזדמנות להכיר את העולם הזה, וכבר אז ידעתי שאת הכפפה הרפואית אחליף בכפפת מנתחים. הידיעה שאהיה רופא ליוותה אותי מגיל צעיר והיה לי ברור שאבחר במסלול של כירורגיה פלסטית, גם בשל החוויה הכואבת על בשרי וגם משום שעם הרצון העז לעזור לאחרים, יש בי אהבה גדולה לאמנות ולאסתטיקה – יחדיו הם משתלבים בצורה מושלמת בכירורגיה הפלסטית אסתטית.

את טבילת האש הראשונה שלי כרופא, עשיתי בצבא, כרופא הגדודי הראשון של גדוד הסיור של גולני. בפעילויות הצבאיות בהן השתתפנו, נאלצתי לצערי, לטפל בלא מעט פצועים בשטח, פעמים רבות תחת אש. בצבא גם קיבלתי הזדמנויות לצמוח ולגדול, זכיתי לשקוד על פיתוח תורת הטיפול בנפגעי חומרי לוחמה כימיים. תפקיד זה כלל, בין השאר, ריכוז עבודת מחקר מול האמריקאים, פיתוח שיטות ותכשירים לטיפול בכוויות מגז חרדל ואחריות לחניכה ומוכנות של בתי החולים בישראל לטיפול בנפגעי חל”ך. שימשתי גם כראש המדור להדרכת טראומה באקדמיה לרפואה צבאית, ובמסגרת התפקיד לימדתי וחנכתי עשרות רופאים, פרמדיקים וחובשים את תורת הטיפול הרפואי בנפגעי מלחמה.

את התמחותי בנושא כירורגיה פלסטית ואסתטית בחרתי לעשות במרכז הרפואי אסף הרופא לצד גדולי הפלסטיקאים בארץ. במהלך השנים הייתי שותף פעיל בכתיבתם של עשרות מאמרים בתחום הכירורגיה הפלסטית האסתטית והמשחזרת.
הזכייה המרגשת בפרס קפלן היוקרתי הייתה, מבחינתי, אות לכך שאני בדרך הנכונה לי, שעלי להמשיך לשקוד ולהתחייב למחקר ולהתפתחות אישית ומקצועית בעבודתי ובחיי.
עם סיום ההתמחות בחרתי להשקיע בתחום עליו חלמתי, שמכיל בתוכו את השילוב המנצח בין אומנות ורפואה, מצוינות ומחויבות – כירורגיה פלסטית אסתטית. חיפשתי מקום בו אוכל להשתלב ולפעול במקצועיות ובמצוינות שהן נר לרגליי, והצטרפתי לקבוצת המנתחים בראשותו של דר’ דב קליין. לאחר כמעט ארבע שנים בהן ביצעתי מאות ניתוחים מורכבים יותר ופחות, וצברתי ניסיון שווה ערך למעל עשור של מומחיות בכירורגיה פלסטית, בחרתי לצאת לדרך עצמאית ולפתוח מרפאה פרטית החורטת על דגלה את דגל הכירורגיה האסתטית ההוליסטית תוך הקפדה על מקצועיות, מקצוענות ואנושיות ללא פשרות. וכל זאת מתוך רצון להנגיש את הכירורגיה הפלסטית האסתטית ברמה הגבוהה ביותר לנשים ולגברים בישראל.

באפריל 2015 רעדה האדמה בנפאל, למרגלות ההימלאיה, כשקיבלתי את הטלפון בבקשה להצטרף למשלחת צה”ל שנשלחה לסייע לנפגעי רעידת האדמה – לא היססתי לשנייה. זו הייתה חוויה מלמדת ומחנכת, כפלסטיקאי היחיד במשלחת טיפלתי בעשרות מפצועי רעידת האדמה וניתחתי מעל ל-20 ניתוחים משחזרים מורכבים באוהל חדר הניתוח של בית החולים הצבאי הישראלי, שהוקם בקטמנדו הבירה.
במהלך שהותי שם זכיתי לחנוך ולקדם פלסטיקאית מקומית צעירה שצברה ממש שם, באוהל הניתוחים, את ניסיונה המעשי הראשון כמומחית כירורגיה פלסטית (בתמונה דר’ שיין והקולגה מנתחים בחדר הניתוח המאולתר בבי”ח הצבאי בקטמנדו).
זו הייתה תקופה לא קלה, התגעגעתי למשפחה ולילדים שלי שנשארו בארץ, אבל בו בזמן הרגשתי גאה וחשתי תחושת שליחות – הגאווה הלאומית והידיעה שתרמתי ככל יכולתי כדי לעזור ולהציל ולפעול למען הפצועים הנפאליים.

במהלך מרץ ואפריל 2022 עת השתוללה המלחמה האכזרית באוקראינה, תרם דר’ שיין ציוד רפואי רב לטובת שיפור המענה הרפואי הבסיסי לחולים ולפצועים במדינה שסועת הקרבות. לצערנו משלחות הסיוע הישראליות הרשמיות לא העניקו שירותי כירורגיה פלסטית לכן נאלצנו להסתפק בתרומות בלבד. בנוסף העניק תמיכה וליווי בקליטתם לארץ של מנתחים אוקראינים ורוסים מתחומי הכירורגיה המשיקים לכירורגיה הפלסטית, שנסו על נפשם לארץ בשל המלחמה.

“תהיה מי שתהיה, ותעשה מה שתעשה, כשאתה באמת רוצה משהו, זה מפני שהמשאלה הזו מקורה בנשמתו של היקום. זו היא השליחות שלך על פני האדמה” פאולו קאולו

צוות המרפאה
ד״ר אופיר שיין

מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
אוראל

מנהלת קשרי לקוחות וחוויות השירות למטופל
אוה

אחות מלווה לאחר ניתוח
ירדן

אחראית תחום אסתטיקה ניתוחית
איתנה

אחראית תחום אסתטיקה לא ניתוחית
שרון

יועצת טלפונית ודיגיטל
לאה

מנהלת כספים
צרו איתי קשר