הזרקת שומן

העתיד של הכירורגיה הפלסטית? כנראה.
הזרקת שומן עצמי הינה כלי יעיל וייחודי להחזרת נפח, חיות ושיפור מרקם העור באיזורים אליו הוא מוזרק. ד”ר שיין מומחה בתחום זה ומזריק את השומן לפניהן של המטופלות (והמטופלים), לגב כף היד, לחזה ואף לישבן. לעיתים השומן מוזרק גם לצלקות שקועות שזקוקות לשיפור.

  על הניתוח

  הזרקת שומן עצמוני הפכה להיות העתיד של הכירורגייה הפלסטית וכיום כמעט שאין ניתוח “מתיחת פנים” (לדוגמא) שמתבצע ללא הזרקת שומן, יותר ויותר הזרקות שומן מתבצעות לעיצוב הפנים. מדובר בפרוצדורה מהפכנית בה השומן שמצוי בעודפים בלתי רצויים (בבטן, בירכיים, במותניים ועוד מקומות) נשאב, מטופל ומוזרק לאזורים בהם הוא רצוי. שפתיים, לחיים, שקעים תחת העור, ישבן ועוד. מעבר למילוי נפח, בשומן שלנו קיימים תאי גזע ופקטורי גדילה אשר גורמים לשיפור באיכות העור והפיכתו בוהק וצעיר יותר.

  כאשר מדובר על הזרקת שומן עצמי, השומן הוא שלך ובשבילך וככזה הוא יקלט במקומו החדש וישאר שם ככל הנראה לנצח. אם תרדי בצורה דרמטית במשקל מספר שנים אחרי הזרקת השומן ייתכן שגם נפחו של השומן המוזרק ירד. ד”ר שיין מבצע הזרקת שומן עצמי במרפאה תחת הרדמה מקומית או בחדר הניתוח בהרדמה כללית. תלוי בהעדפותיך ובנפח השומן המוזרק.

  לעיתים אנו שומעים בתקשורת שרוב השומן המוזרק נספג אך מדובר בהנחה מוטעית. שאיבת שומן באמצעות קנולות ייעודיות הקוצרות גופיפי שומן בקוטר שלא יעלה על 1 מ”מ, שיטת עיבוד ייחודית וטכניקת הזרקה חדשנית מאפשרים לי להגיע לכ- 60-70% קליטה של השומן המוזרק. לעיתים נזדקק למפגש נוסף על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. כשלושה חודשים אחרי הזרקת שומן עצמי, נבצע הערכה של הצורך בהזרקה נוספת משום שהתוצאה בשלב זה הינה קבועה.

  הזרקת שומן עצמי נהנית מהיתרונות של החומרים הקבועים והנספגים כאחד. אין תופעות לוואי שנובעות מהחדרת גוף זר ואין ספיגה מהירה שנובעת מהזרקת חומרים כחומצה היאלורונית שהגוף סופג במהלך השנה שאחרי ההזרקה.

  בשנים האחרונות אנו מתוודעים לחיוניותם של תאי הגזע ולשימושיהם הרבים בתחומי הרפואה השונים. השומן הוא המקור הנפוץ ביותר והעשיר ביותר בתאי גזע. תאים אלו יודעים להתמיין לפיברובלסטים הלא הם התאים שיוצרים אלסטין וקולגן המעניקים חיוניות מחודשת לעור שמעל האיזור המוזרק.

  כתבו לנו / דברו איתנו