צרו איתי קשר
דוגמאות לפני אחרי

הקטנת חזה

הקטנת השדיים עצמם היא רק אחד מההיבטים הרבים שיש לניתוח הקטנת חזה. צמצום נפח השד מהווה אמנם חלק ניכר ממנו, אבל המטרה האמיתית של הניתוח היא עיצוב שדיים יפים, באמצעות שיפור צורת השד, מיקומו, הבלטתו, שמירה על הפרופורציות והורדה בנפח.

בת 23, רווקה. פנתה אלי בבקשה להקטנת חזה קלאסית. מצולמת כאן לפני הניתוח וכשנתיים לאחריו. שימו לב לטשטוש הכמעט מוחלט של הצלקת האורכית. זוהי הצלקת שרוב המועמדות לניתוח הרמה או הקטנת חזה חוששות ממנה אך בפועל - כעבור תקופה לא ארוכה היא מטשטשת כמעט לגמרי.
לפני
אחרי
לפני
אחרי
מרינה, אם לשניים, בת 28 ביום ביצוע הניתוח. מצולמת כשלוש שנים לאחר ביצוע הקטנת חזה בטכניקה הייחודית של דר' שיין. הצלקות סביב העטרה לאורך השד כמעט ואינן מורגשות לאחר כשנה מהניתוח ואינן מהוות סיבה להמנע מניתוח משנה חיים זה.
לפני
אחרי
לפני
אחרי
בת 33, אם לשלושה. מספר שנים טרם הגעתה אלי עבר הרמת חזה עם שתלים בצרפת. עם הזמן ולאחר לידה החזה צנח, גדל מאוד והעטרות התרחבו. מצולמת כשלושה חודשים לאחר הוצאת שתלים והקטנת חזה תוך שימור הרקמה העצמונית, ללא שתל.
לפני
אחרי
לפני
אחרי
בת חמישים, מצולמת כחודש לאחר הקטנת חזה ולכן הצלקות עדיין אדמדמות. הוסרו כ 390 גר' רקמה משמאל ו 330 גר' מימין. התחושה בעטרות ובפטמות - שמורה.
לפני
אחרי
לפני
אחרי
בת 40, מצולמת כשנה לאחר ניתוח הקטנת חזה בו הסרתי כמעט 2 ק"ג של רקמה מימין ו 1.5 ק"ג משמאל. הניתוח בוצע בטכניקה הייחודית שלי תוך המנעות מצלקת עוגן או נקזים. גם בניתוחי הקטנת שד גדולים מאוד, אינני משתמש בצלקת עוגן, שלטעמי מכערת את השד, או בנקזים שלטעמי מפריעים מאוד להחלמת המטופלת.
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

ד”ר שיין סבור שניתוח הקטנת חזה כאחד הניתוחים המתגמלים ביותר בכירורגיה הפלסטית המודרנית. השאלה הראשונה שתמיד מטופלות ישאלו: “כיצד לא המצאתם עדיין ניתוח הקטנת שדיים ללא צלקות”. ובכן, לצערנו, הפלסטיקה המודרנית עדיין לא מצאה שום דרך להפטר מעודפי עור ורקמה משמעותיים ללא צלקת.

 

נכון, חוץ מניתוח להקטנת החזה, ניתן באמצעות שאיבת שומן ועזרים מתקדמים כגון לייזר, לכווץ את העור ולצמצם את כמות הרקמה כמעט ללא צלקות עוריות. אולם מדובר בצמצום קטן במיוחד שמתאים להקטנה של השד במידה אחת או מקסימום שתיים. ללא ברירה אנו נשארים עם האפשרות של ניתוח הקטנת חזה ומכאן שגם נשארנו עם הצלקות. רובכן ודאי מכירות את הצלקות – צלקת בצורת “סוכריה על מקל” או צלקת “עוגן”.

רק במקרים נדירים ד”ר ישאיר צלקת עוגן על השד היות ומדובר בצלקת בולטת וד”ר שיין מאמין בטכניקה של מזעור צלקות עד כמה שניתן, גם בהקטנות של קילוגרם ומעלה לכל שד.

לשמחתנו, לאחר ניתוח להקטנת החזה הצלקות סביב העטרה והצלקת האורכית נרפאות כמעט תמיד בצורה עדינה ובחלוף כשנתיים מהניתוח הן יהיו, לרוב,  בלתי מורגשות.

שאלות נפוצות
האם יישארו לי צלקות לאחר ניתוח להקטנת חזה?
ד"ר נמרוד פרידמן מנתח בשיטה ייחודית, באמצעותה הוא מבצע לרוב שני חתכים בלבד: האחד בהיקף העטרה והשני במאונך מהעטרה כלפי מטה (חתך בצורת האות (J. בשיטה זו נחסכת הצלקת מהקפל התת שדי, שנמתחת ממרכז הגוף ועד לבית השחי הנוצרת כשמנתחים בשיטות אחרות. החתכים מחלימים היטב ומגיעים למצבם הסופי לאחר כשנה ויותר וברוב המקרים אין הם מפריעים לאשה כלל.
האם שינויים במשקל משפיעים על ניתוח הקטנת חזה?
מומלץ לבצע ניתוח הקטנת חזה כשהמשקל שלך יציב ולא צפוי להשתנות. כל ירידה משמעותית במשקל אחרי הניתוח תשפיע לרעה על התוצאות, מכיוון שהיא יכולה לגרום לירידה בנפח השד ולצניחה של החזה.
האם ניתוח הקטנת חזה כואב ואילו תופעות לוואי יכולות להתרחש?
כמו אחרי כל פעולה כירורגית, גם אחרי ניתוח הקטנת חזה ייתכנו כאבים. רוב הנשים מרגישות מעט כאבים בחזה בימים הראשונים שלאחר הניתוח, ולאחר מכן אי נוחות קלה בלבד למשך שבוע או יותר. את הכאב ניתן להקל באמצעות משככי הכאבים המקובלים. בין תופעות הלוואי האפשריות ניתן לציין פגיעה בתחושה בפטמות וחוסר יכולת להניק.
האם תהיה לי איזושהי מוגבלות כתוצאה מניתוח הקטנת חזה ומתי אוכל לחזור לפעילות רגילה?
כבר ביום הניתוח תוכלי לצאת מהמיטה. לפעילות רגילה תוכלי לחזור כבר לאחר מספר ימים עד שבוע, ולפעילות גופנית מאומצת יותר לאחר כחודש. חוץ מהימנעות מספורט ופעילות מאומצת אין כל הגבלות אחרות כך שתוכלי לחזור לשגרת חייך במהירות.
למה חשובה פגישת ייעוץ?
ברוב המקרים, הלקוחות שמגיעות אליי כבר יודעות שהן רוצות לעבור את הניתוח במשך זמן רב לפני שהן הגיעו למרפאה. אך כמה דברים עיכבו אותן: האם זה יכאב, כמה זמן הניתוח, איך יראה החזה שלי ועוד… ולכן הטיפ הראשון שלנו - תקבעי פגישת ייעוץ. תוכלי לקבל בפגישה תשובה לכל השאלות ומענה לכל החששות שלך. ודבר נוסף...הקטנת חזה היא חלום שלך. אנחנו פה רק כדי להגשים אותו.
״הקטנת חזה נטולת כאב״

מחכה לשמוע מכן