מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא אחד מהניתוחים הפופולאריים המתבצעים כיום בתחום הכירורגיה האסתטית. נשים רבות לאחר לידה, כמו גם גברים ונשים שהשילו משקל רב, סובלים מהידלדלות של עור הבטן ורפיון של דופן הבטן (דיאסטזיס רקטי). אימונים המיועדים לאזור, אינם מסייעים בשינוי או כיווץ של העור המידלדל, כך שבמקרים רבים הפרוצדורה הניתוחית הינה הפתרון היחידי לעצב את הבטן בצורה אסתטית ומחמיאה.

בשנים האחרונות עולם הניתוחים הפלסטיים תופס תאוצה, לא רק מבחינת המספרים של המנותחים שהולך ועולה, אלא גם בהקשר של טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות ביצוע מהיר של פרוצדורות ניתוחיות שפעם נחשבו לארוכות ומכאיבות, אך כיום כמעט ואינן מגבילות את המנותחים, זמן ההחלמה מהיר יותר והתוצאות מדויקות יותר.

מדוע הבטן שלי מדלדלת?

אחת התכונות המאפיינות את העור היא גמישותו ויכולתו להימתח ולהתכווץ. לעתים מופעלים על העור לחצים גבוהים מדי, כמו במקרים של היריון או השמנה קיצונית, שעשויים לגרום לעור להימתח ללא יכולת חזרה למצבו המקורי. מדובר במקרים בהם סיבי האלסטין המצויים בעור נקרעים, מאבדים את יכולת הגמישות שלהם ולכן גם אינם מסוגלים לחזור לצורתם הטבעית. בעת העליה במשקל נוצרים סימני מתיחה המעידים על קריעת סיבי האלסטין והקולגן ועם הירידה במשקל נוצרים עודפי עור המעידים על יכולתו המוגבלת של העור להתכווץ.

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שפותח בתחילת המאה העשרים אך הודות להתקדמות טכנולוגית ניכרת בתחום הכירורגיה הפלסטית, ניתן להתמודד עם אותם שינויים ועודפים בעזרת ניתוח מודרני, שזמן ההחלמה ממנו קצר מאוד, ללא נקזים ומעניק תוצאות אסתטיות מעולות לשביעות רצון המנותח/ת. לאחר הניתוח תישאר צלקת באזור בו בוצע החתך (מאוד מזכירה את הצלקת המתקבלת בעקבות הניתוח הקיסרי). חשוב לזכור כי הצלקת מתבהרת ככל שעובר הזמן.

כל מתיחת בטן כוללת בתוכה שאיבת שומן מאיזור הבטן ולעיתים המותניים והידוק דופן הבטן בהנתן רפיון שלה (קיים כמעט תמיד).

לצפייה בתמונות של מתיחת בטן – לפני ואחרי

קיימות מספר וריאציות של מתיחת בטן – מיני מתיחה, מתיחה מלאה, מתיחת בטן היקפית או מתיחה עם צלקת אורכית הקרויה fleur de lis. במהלך פגישת הייעוץ עם ד”ר שיין, תוכלו להבין איזה ניתוח מתאים לכם בדיוק מירבי.

למי מיועד ניתוח למתיחת בטן?

קהל היעד של ניתוח מתיחת בטן מתחלק לשתי קבוצות עיקריות:
הקבוצה הראשונה כוללת נשים לאחר לידה – מצד אחד, הן מאושרות מכך שהביאו חיים לעולם, אך מצד שני, מתקשות להסתגל לגזרה החדשה שלא הכירו קודם לכן. בעקבות הלידה העור באזור הבטן נמתח, מה שיוצר, לעיתים קרובות, עודפי עור שאינם נעלמים למרות הירידה הטבעית במשקל שלאחר סיום ההנקה, דיאטות ופעילות הספורטיבית. עודפי עור אלה מגבירים את חוסר שביעות הרצון של האישה מגופה.

במהלך ניתוח למתיחת בטן מוסרים עודפי העור הנראים כמו סינר או כקפלים באזור הבטן התחתונה, והבטן חוזרת להיות ישרה וחלקה. המלצתי לנשים לאחר לידה, המעוניינות בניתוח מתיחת בטן, היא לעבור אותו רק לאחר שהן סבורות כי סיימו את הלידות. הסיבה לכך היא שהיריון נוסף עלול לפגום באופן ישיר בתוצאה האסתטית שהושגה בניתוח. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי אין כל קשר בין ניתוח למתיחת בטן ובין האפשרות להיכנס להריון לאחריו – ניתן ללדת גם לאחר ביצוע הניתוח.

הקבוצה השנייה כוללת אנשים שהשילו ממשקלם קילוגרמים רבים. השינוי הוא משמעותי, החל מבחירה באורח חיים בריא ופעלתני, ועד לשינוי הפיזי שנוצר בעקבות הירידה הדרסטית במשקל. אנשים רבים שעשו את השינוי מוצאים את עצמם, לא פעם, מתוסכלים בשל העור הרפוי שנותר כזיכרון למשקל הרב שהורידו. פעמים רבות גם תפריט מאוזן ופעילות גופנית מותאמת לאזורים הסובלים מעור רפוי, לא מצליחים להעלימו, לכן ניתוח למתיחת בטן – לסובלים מעודפי עור בטניים – יכול לתת את המענה המושלם. נשים וגברים רבים שעברו ניתוח למתיחת הבטן מציינים את ההליך כסוגר מעגל שנתן להם את האישור הסופי להסתכל במראה ולאהוב את מה שהם רואים לאחר הירידה במשקל.

שאיבת שומן ומתיחת בטן: מה עליכם לדעת?

כאמור, ישנו הבדל בין הליך שאיבת שומן לבין ניתוחי מתיחת בטן, וכל אחד מהם מתבצע בתנאים אחרים. כאשר קיימים עודפי עור משמעותיים הנראים כמו עור מקופל או כמו נייר קרפ, ההמלצה ככל הנראה תהיה על ניתוח מתיחת בטן. במקרים אחרים, בהם אין עודפי עור משמעותיים, נבדוק אותך על מנת לשקף איזו כמות של שומן קיימת, מהי האלסטיות של עורך, והאם ניתן לשאוב את השומן הבטני באמצעות הליך ניתוחי פשוט יותר ממתיחת בטן, דהיינו שאיבת שומן.

התאוששות מניתוח מתיחת בטן: התנהגות נבונה להחלמה מהירה

ההחלמה היא חלק משמעותי מאד מההליך הניתוחי, וחשוב להבהירה מראש. לאחר ניתוח מתיחת בטן נשארים כשעה במחלקת ההתאוששות – זאת על מנת להבטיח התעוררות איטית והרמונית והסתגלות מתאימה.

בסיום הניתוח נעטוף אותך במחוך ייעודי שתפקידו להגן על דופן הבטן במהלך כל תקופת ההחלמה. את המחוך ניתן לרכוש במרפאה במהלך פגישת היעוץ או הפגישה הטרום ניתוחית. ניתן להתקלח עם המחוך וניתן להסירו לצורך המקלחת יממה לאחר הניתוח. מיד לאחר סיום הניתוח, מועברים המנותחים למחלקת האשפוז בה ישהו תחת השגחה. כל עוד אין סיבוכים או אירועים בלתי צפויים, ישוחררו המנותחים ביום הניתוח וימשיכו בהחלמה בתנאים ביתיים.

לאחר השחרור יש להקפיד על הוראות ההתאוששות. סביר להניח שתחושו באי נוחות ובמלאות באיזור הניתוח – דבר טבעי לחלוטין בתקופה הראשונית שלאחר הניתוח. חשוב לשלוט בכאב על מנת לאפשר החלמה חלקה. את השליטה בכאב נשיג באמצעות שימוש במשלב של אופטלגין ואקמול שילקחו כל מספר שעות. לעיתים רחוקות בלבד נזדקק למשככי כאבים חזקים יותר.

איזור החתכים יהיה מכוסה בפלסטרים אפורים בצבע עור הקרויים “סטריסטריפ”. פלסטרים אלה יורדו במרפאה כחודש לאחר הניתוח.

בבית נבקשך לישון עם גב מורם וברכיים כפופות על מנת להפחית מהעומס על דופן הבטן שזה עתה נותחה. לפני השחרור נדגים גם איך קמים משכיבה לישיבה ללא שימוש בשרירי הבטן על מנת להקל על שינויי התנוחה.

חשוב להתהלך כבר ביום הניתוח ובשבוע הראשון מותר ורצוי לבצע את כל פעילויות היום יום אך חזרה לפעילות סדירה והדרגתית תלויה בקצב ההחלמה העצמוני שלך ובמורכבות הניתוח. הנחיות נוספות ניתן לך במהלך ביקורת המרפאה הראשונה, כשבוע לאחר הניתוח.

ביקורת מרפאה נוספת תערך כחודש לאחר ניתוח ונוספות על פי הצורך לאורך השנה הראשונה. 

לצפייה בתמונות של מתיחת בטן – לפני ואחרי

כמה זמן נמשך ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן נמשך בדרך כלל כשלוש שעות ומבוצע בהרדמה כללית.

באיזו הרדמה משתמשים לצורך ניתוח מתיחת בטן? ניתוח מתיחת בטן מתבצע בהרדמה מקומית או כללית?

ניתוח מתיחת בטן מלאה או היקפית מבוצע בהרדמה כללית. ניתוח מיני מתיחה יכול הלתבצע בהרדמה מקומית או כללית.

לאחר כמה זמן ניתן לחזור לעבודה או לפעילות ספורטיבית?

ניוד מהיר הינו הבסיס להחלמה מהירה מניתוח מתיחת בטן. ביום הניתוח נבקשך כבר להתהלך ולנסות להמנע ככל הניתן משכיבה במיטה. חזרה לפעילות גופנית או משרדית תתבצע בהדרגה החל משבוע לאחר הניתוח. ברוב המקרים, כחודש לאחר הניתוח נאפשר חזרה לפעילות גופנית מלאה. המלצתי הינה לקחת חופש של שבוע לפחות מעבודה משרדית.

איזה סוגים של מתיחת בטן קיימים?

ישנם מספר סוגים של מתיחת בטן – מיני מתיחת בטן שאינה כוללת צלקת סביב הטבור אלא רק צלקת לרוחב הבטן התחתונה, מתיחת בטן פורמלית – שכוללת צלקת סביב הטבור ולרוחב הבטן התחתונה, מתיחת בטן היקפית שמטפלת גם בעודפי עור אחוריים עם צלקת רוחבית היקפית, מתיחת בטן fleur de lis שמהדקת את המותניים ומערבת צלקת אורכית במרכז הבטן בקו הטבור.

האם דר’ שיין משתמש בנקזים? האם יש אפשרות לעבור ניתוח מתיחת בטן ללא נקזים?

דר’ שיין אינו משתמש בנקזים בניתוחי מתיחת בטן, למעט במקרים נדירים.

האם ניתוח מתיחת בטן כואב?

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שגורם לרמת אי נוחות מסויימת הקשורה להידוק דופן הבטן ולעיתים גם לכאבים בשיעול או בצחוק. ברוב המקרים מתיחת הבטן אינה כואבת וטיפול נכון במשככי כאבים כדוגמת אקמול ואופטלגין משאיר את ההחלמה נטולת כאב כמעט.

האם ניתן לעבור ניתוח מתיחת בטן לאחר ניתוח קיסרי?

בהחלט. אחת הסיבות המרכזיות לצורך בניתוחי מתיחת בטן היא צלקת הקיסרי שלעיתים יוצרת כפל עור מעליה שלא ניתן לטפל בו אלא באמצעות מתיחת בטן.

האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן לאחר ניתוח שרוול?

בהחלט. אחת הסיבות המרכזיות לצורך בניתוח מתיחת בטן הינה ירידה משמעותית במשקל, כמו זו המושגת לאחר ניתוח שרוול. ניתוח שרוול הוא חלק מקבוצת ניתוחים הקרויה ניתוחים בריאטריים – ניתוחים המיועדים לירידה במשקל. אנשים היורדים משקל רב זקוקים לעיתים קרובות גם לניתוחים נוספים כמו הרמת חזה, הידוק ועיצוב זרועות וירכיים, מתיחת פנים ועוד. מומלץ לבצע את הניתוחים הפלסטיים רק לאחר שהגעת למשקל היעד שלך והוא יציב למשך 3 – 6 חודשים.

מהם הסיכונים בניתוח מתיחת בטן?

חשוב לציין שניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח בטוח ביותר שעומד על מעל 98% הצלחה בידיים של דר’ שיין. למרות זאת חושב לומר שכמו בכל ניתוח, גם בניתוח מתיחת בטן קיימים סיכונים. הסיכוניםהם בעיקר סיכונים הקשורים לניתוח (כל ניתוח) – כמו דימום, זיהום או חוסר שביעות רצון מתוצאת הניתוח, הצטלקות לא יפה ועוד. מעשנות חשופות לסיכון גבוה יותר ולכן אנו דורשים הפסקת עישון מוחלטת חודש לפני וחודש אחרי ניתוח מתיחת בטן. במהלך פגישת הייעוץ תקבל/י מידע מפורט על כל הסיבוכים האפשריים בתהליך הקרוי הסכמה מדעת.

האם ניתן להכנס להריון לאחר ניתוח מתיחת בטן?

כן בהחלט. אין מניעה להכנס להריון לאחר שעברת ניתוח מתיחת בטן, אך חשוב לזכור שהריון עשוי לפגוע בתוצאה האסתטית של הניתוח. לפיכך אנו ממליצים לעבור מתיחת בטן לאחר שסיימת ללדת או כשאת יודעת בודאות שתקחי פרק זמן משמעותי, שבמהלכו תהני מתוצאת הניתוח, בין הניתוח לבין ההריון הבא.

האם ניתוח מתיחת בטן מתבצע גם לגברים?

גברים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם וסובלים מעודפי עור שלא התכווצו או רפיון של דופן הבטן עשויים להיות מועמדים לניתוח מתיחת בטן.

האם ניתוח מתיחת בטן יוצר סימני מתיחה?

נדיר שניתוח מתיחת בטן יוצר סימני מתיחה חדשים. לעיתים רחוקות הוא גורם לסימני המתיחה הישנים, שלא הוסרו בניתוח, להיות פעילים שוב ולשנות את צבעם לסגול אדמדמם. ניתוח מתיחת בטן הוא האופציה היחידה הידועה לנו שמסירה לחלוטין סימני מתיחה בעור המעורב.

האם היקף המותן משתנה לאחר ניתן מתיחת בטן?

היקף המותן תלוי בכמות השומן הקיימת במותניים. ברוב מתיחות הבטן אני שואב שומן גם מהמותניים כך שגם היקף המותניים קטן. יש לציין שהירידה בהיקף המותניים אינה משמעותית. אם רוצים לצמצם באמת את היקף המותניים צריך לשלב שאיבה אגרסיבית של המותן האחורית / תחתונה. שאיבה זו יכולה להתבצע בנוסף למתיחת בטן אך אינה חלק סטנדרטי של ניתוח זה.

מה ההבדל בין שאיבת שומן למתיחת בטן?

קוראות יקרות, אם אתן אחרי לידות או סתם לא בכושר מיטבי ודאי תהיתן מתישהו האם אתן מועמדות לשאיבת שומן מהבטן. רבות מגיעות אלי ליעוץ במרפאה, כשהן בטוחות שהן מועמדות אידיאליות לשאיבת שומן, רק כדי לגלות אחרי הבדיקה שהן זקוקות למתיחת בטן. ובכן, בחרתי לכתוב היום מעט על ההבדל בין הפעולות השונות ומקווה שאעשה לכן (ולכם) סדר בראש.

כירורגיה פלסטית היא מקצוע שעוסק ברקמה רכה. הרקמה הרכה שלנו מורכבת מעור, מתחתיו שומן תת עורי, ומתחתיו שרירים. העצם כבר לא נחשבת רקמה רכה. בבטן הקדמית – אין הרי עצם, מתחת לשרירים נמצאים איברי הבטן הפנימיים.

שאיבת שומן כשמה כן היא – שואבת שומן החוצה מהגוף. השאיבה נעשית מחרירים זעירים בני חמישה מ”מ שממוקמים במקומות נסתרים ולפיכך שאיבת שומן נחשבת לניתוח “ללא צלקות חיצוניות”. ניתוח שאיבת שומן כשמו כן הוא – זהו ניתוח שבו מטפלים רק בשומן התת עורי. אין אפשות לטפל בשומן התוך בטני (בין איברי הבטן הפנימיים) או במידה ויש עודפי עור, בעודפי העור.

עודפי העור מביאים אותי להבדל המהותי בין שאיבת שומן לניתוח מתיחת בטן. ככל, כשאנחנו הפלסטיקאים מתייחסים לניתוח מתיחה כלשהו אנחנו מדברים על כריתה של עור עודף. ברגע שכורתים עור עודף – יש צורך בצלקת..

ניתוח מתיחת בטן – מטפל גם בעודפי העור בבטן התחתונה וגם ברפיון דופן הבטן שבדרך כלל קורה אחרי לידות וגם – וזו נקודה חשובה – בשומן התת עורי.

אם את סובלת מעור עודף בשיפולי הבטן או מעל הערווה וגם אם ניסית להיות במשקל מינימלי ובכושר שיא ועדיין לא נפטרת מהעור העודף בשיפולי הבטן התחתונה או סביב הטבור, סביר שאת זקוקה לסוג מסויים של מתיחה בכדי לטפל בבעיה זו. כשאנחbu מבצעים שאיבת שומן בלבד, אין אנו יכולים לשלוט בעודפי העור. מטופלות צעירות, בדרך כלל עד גיל 35, יכולות להיות מועמדות לשאיבת שומן בלבד גם אם הן סובלות מכמות מסויימת של עודף עור משום שלאחר השאיבה העור שלהן יתכווץ. תהליך ההתכווצות עשוי לקחת גם שנה עד שנתיים. אין כך הוא הדבר בנשים אחרי לידה או נשים שירדו משמעותית במשקל והעור שלהן בעל מרקם רעוע. עור שנראה כמו נייר “קרפ” או מלא סימני מתיחה – הוא עור שלא ידע להתכווץ אחרי שאיבת שומן בלבד.

נקודה חשובה לגבי סימני מתיחה. אין כיום שום אפשרות להעלים סימני מתיחה מלבד בניתוח מתיחת בטן שבו מתבצעת כריתה של העור עם סימני המתיחה שעליו. תהליך ההבשלה הטבעי של סימני המתיחה אורך בין שישה ל 18 חודשים ובמהלך זה הם יהיה סגולים אדומים מורמים ובסופו של תהליך יהיו חוורים וכמעט לא מורגשים. אין שום טיפול שהוכח עד כה כמעלים סימני מתיחה. במקרה הכי טוב הוא קצת מזרז את תהליך ההבשלה ומביא את הצבע לצבע הסופי העדין – מעט מהר יותר.

לצפיה בתוצאות ניתוחים שלי תוכלי לצפות בכל דוגמאות הלפני ואחרי בראש העמוד. תוכלי לראות גם את מיקום הצלקת במסגרת מתיחת בטן. חשוב לי לציין שהמומחיות שלי בתור מומחה בכירורגיה פלסטית וניתוחים אסתטיים הינה למקם את הצלקת באופן הנסתר ביותר והכי פחות נראה לעין.

מה חשוב לדעת על מתיחת בטן?

ישנן המון נשים שיעידו כי ישנו איבר ספציפי שגורם להן לחוסר ביטחון: הבטן. בעוד בטן שטוחה מתקשרת עם בריאות ואטרקטיביות, בטן עגלגלה יותר מתקשרת עם הזנחה וחוסר אסתטיקה. ניתוח מתיחת בטן, מאפשר גם לך להיפטר מעודפי שומן ועור, וכך ליהנות מבטן צעירה, מתוחה ומושכת יותר. חשוב לציין כי עודפים של עור ושומן בבטן, מייצרים המון פעמים התנהגות של מניעה בקרב נשים: הן נמנעות מללבוש חולצות ושמלות צמודות, וכמובן שגם בגדי ים בתקופת הקיץ.

מה חשוב לדעת על ניתוח מתיחת בטן?

 • הניתוח לא מחליף אורח חיים בריא של פעילות גופנית ותזונה נכונה
 • ניתן לבצע את הניתוח רק עם משקל גוף תקין

עוד הרבה לפני שאת מתלבטת האם לבצע ניתוח בטן מלאה או תחתונה, חשוב לבחור מנתח למתיחת בטן. מנתח מומלץ יהיה מנתח יצירתי עם חוש אסתטי, שיוכל לספק לך את התוצאה שעליה את חולמת.

איך בוחרים מנתח למתיחת בטן?

לכי על הטוב ביותר: מומחה לכירורגיה פלסטית

בכל הליך רפואי שאת עוברת, את רוצה להבטיח כי את מפקידה את גופך אצל הטוב ביותר. כשמדובר על ניתוחים פלסטים כדוגמת ניתוח למתיחת בטן, נדמה כי ישנה אפילו רגישות גבוהה יותר. הסיבה היא שלניתוח ישנן השפעות אסתטיות, כך שכל אישה רוצה להיות בטוחה כי היא בוחרת במנתח הטוב ביותר. ההמלצה שלי היא לבסס את הבחירה על פי 2 אינדיקציות:

 • ראשית, לבחור במנתח שהוא מומחה לכירורגיה פלסטית. מה הופך מנתח למומחה? תקופת הכשרה של 6 שנים, בסופה זכאי המתמחה לתעודת מומחה.
 • שנית, חברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. החברות באיגוד איננה אוטומטית, והיא דורשת במידה גבוהה של מקצועיות. החברות באיגוד משקפת בפנייך כי המנתח ניצמד לסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך הקפדה על כל כללי העבודה והאתיקה המקצועית.

הקשיבי לתחושת הבטן שלך

אני אוכל לתת כאן המון טיפים יבשים, אך דבר אינו יכולה להתחרות עם המפגש האישי – של המנתח ושלך. חשוב שתרגישי נינוחה ובטוחה, ושהמנתח יעניק לך את התחושה שיש לך שותף אמיתי לדרך. ניתוח מתיחת בטן הוא הגשמת חלום עבור לא מעט נשים, ומה שיהפוך את החלום למתוק במיוחד הוא בין היתר החוויה השירותית-מקצועית:

 • מנתח אמפטי שמזדהה ומבין אותך
 • מנתח שיודע לחשוב צעד אחד קדימה
 • יכולת לאתר את הצורך ולמלא אחר הציפיות שלך
 • הכלה, הקשבה, הבנה
 • זמינות מלאה לשאלות והתייעצויות

 

מנתח מומלץ לניתוח מתיחת בטן, יהיה מנתח שמשדך בין מקצועיות חסרת פשרות, ובין יחסי אנוש נפלאים. אני מזמין גם אותך אליי למרפאה, לבדיקת התאמה ראשונית. בפגישה זו אשמח להכיר אותך, להקשיב לך ולהתאים לך את ההליך הפלסטי האידיאלי בעבורך.

המנתח צריך לספק מידע שקוף אודות הניתוח

המנתח שלך צריך להיות ישיר וכן איתך. לצד היתרונות הנפלאים של הניתוח ושיפור איכות החיים, חשוב גם לדבר על הצדדים הנלווים. לכל ניתוח, ללא יוצא מן הכלל, ישנם סיכונים שחשוב שיוצגו בפניך. בפגישת ההיכרות, אני מפרט באופן ברור וחד משמעי את כל מה שחשוב לדעת לפני הניתוח:

 • אילו בדיקות יש לבצע
 • כמה זמן אורך הניתוח
 • מהם הסיכונים האפשריים
 • תקופת ההחלמה
 • סבירות לכאבים
 • תדירות הביקורות וכיוצא בזה…

העריכי מנתח שמציג בפנייך את כל המידע באופן ישיר ומלא. כך, תוכלי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.

איך נראות תוצאות הניתוח?

אחת הסיבות שנשים רוצות לעבור את הניתוח, הן התוצאות הנפלאות. ואכן, אני מזמין גם אותך להתרשם מתמונות של “לפני ואחרי”. סביר מאד כי תצליחי לזהות בטן במבנה זהה לשלך בתמונה אחת לפחות, וכך לקבל אינדיקציה איך עתידה להיראות הבטן של לאחר הניתוח. מעבר לכך, תיק העבודות מאפשר לך להכיר גם את סטנדרט העבודה שלי, מידות האסתטיקה והתוצאות היפות. לטעמי, פגישת היכרות בקליניקה רלוונטית רק לאחר התרשמות מתיק העבודות. אין כל טעם שתבזבזי את זמנך על מנתח שעבודותיו לא עומדות בציפיות שלך.

כמה עולה ניתוח מתיחת בטן?

מחיר ניתוח מתיחת בטן במרפאתו של ד״ר שיין הוא 44,500

כתבו לנו / דברו איתנו