ניתוחי עפעפיים

הרמת עפעפיים הוא אחד הניתוחים הכי שכיחים בניתוחי האסתטיקה ומעבר לכך, הוא ניתוח אסתטי פונקציונאלי, מפני שעפעפיים צנוחים יכולים להפריע גם בשדה הראייה. בגיל 40 ומעלה, אלסטיות העור נפגמת וישנה צניחה של עודפי עור שמפריעים לעפעפיים וגורמים למראה “מבוגר ועייף”. תהליך דומה עשוי להתרחש גם בעפעף התחתון. בנוסף ליצירת עודפי עור, לעיתים נוצרות “שקיות” של שומן בולט שגם אותן ניתן לשפר בצורה ניתוחית. ניתוח המטפל בעפעפיים העליונים והתחתונים מקנה לפנים מראה צעיר, חיוני ומשפר את הנראות הכללית ואת שביעות הרצון מול המראה.

  על הניתוח

  ניתוח עפעפיים המכונה בעולם הרפואה Blepharoplasty מתאים לגברים ונשים ותוצאותיו נשמרות למשך כל החיים.

  אם אתם סובלים מעודפי עור בעפעפיים העליונים, מצב שגורם לכם לחסימה של חלק משדה הראייה או להפרעה תפקודית אחרת כגון מריחת ה eye liner, ניתן לפתור את הבעיה על ידי ניתוח הרמת עפעפיים (ניתוח עפעף עליון – upper blepharoplasty).

  מצבים נוספים בהם ניתן להיעזר ביכולותיי ולעבור ניתוח עפעף תחתון (lower blepharoplasty) הם מצבים בהם העפעפיים התחתונים נפוחים מאוד (“שקיות, כהויות”), מקרים בהם העפעפיים התחתונים נפולים וחושפים את הלובן שמתחת לקשתית העין (מצב קשה לתיקון המכונה אקטרופיון) או מקרים בהם יש עודפי עור וקמטוטים רבים בעפעף התחתון.

  בשיחת הטלפון ובפגישת הייעוץ הראשונה נברר מה מפריע לך, לא תמיד אמליץ על ניתוח בכל ארבעת העפעפיים, ההחלטה תלויה בצורך הרפואי אסתטי וברצונותיהם של המטופלת או המטופל.

  הניתוחים מבוצעים בהרדמה מקומית או כללית – על פי החלטתנו המשותפת במהלך הבירור הטרום ניתוחי. הצלקות (כשהן חיצוניות) נסתרות מעין ולרוב כעבור מספר שבועות לאחר הניתוח לא ניתן כלל להבחין בהן. בתקופת ההחלמה ניתן להסתירן עם איפור במידת הצורך.

  לעיתים נבקש הערכה של חדות הראייה, הלחץ התוך עיני ופרופיל הדמעות בטרם ניגש לביצוע ניתוח.

  חשוב מאוד לשמר את המראה הטבעי של העפעפיים במהלך ניתוח כזה. נשים רבות חוששות משינוי כזה או אחר של מראה עיניהן בעקבות הניתוח ולכן עלינו לבחור בקפידה את המנתח שיופקד על כך.

  בקטגוריית לפני ואחרי תוכלו להתרשם ממגוון ניתוחי עפעפיים שביצעתי באינדיקציות (התוויות) שונות ובמגוון מטופלים ומטופלות.

  לקבלת מידע נוסף תוכלו להתקשר למרפאה, ליצור קשר בוואטספ במספר הקווי שלנו, לקרוא את השאלות והתשובות הנפוצות שאספנו עבורכם כאן.

  שלכם, דר’ שיין.

  מה משכו של ניתוח עפעף עליון?

  כארבעים דקות בממוצע.

  מה משכו של ניתוח עפעף תחתון?

  כשעה עד שעה וחצי בתלות במורכבות הניתוח.

  האם יש צלקות לאחר ניתוח עפעפיים?

  הצלקת שנוצרת במהלך ניתוח עפעף עליון מונחת בקפידה באזור קפל העפעף ולכן אינה נראית לעין כשהעין פתוחה. כשהעין עצומה ניתן לראות פס עדין וברוב המקרים כעובר מספר חודשים אחרי הניתוח – גם אותו לא.
  במהלך הסרת עודפי עור בעפעף התחתון אנו ממקמים את הצלקת קרוב לקו הריסים. גם צלקת זו נוטה להעלם כמעט לגמרי לאורך הזמן. עד שהיא תעלם – ניתן לטשטשה באמצעות מייקאפ.

  כתבו לנו / דברו איתנו