ניתוחי עפעפיים

הרמת עפעפיים הוא אחד הניתוחים הכי שכיחים בניתוחי האסתטיקה ומעבר לכך, הוא ניתוח אסתטי פונקציונאלי, מפני שעפעפיים צנוחים יכולים להפריע גם בשדה הראייה. בגיל 40 ומעלה, אלסטיות העור נפגמת וישנה צניחה של עודפי עור שמפריעים לעפעפיים וגורמים למראה "מבוגר ועייף". תהליך דומה עשוי להתרחש גם בעפעף התחתון. בנוסף ליצירת עודפי עור, לעיתים נוצרות "שקיות" של שומן בולט שגם אותן ניתן לשפר בצורה ניתוחית. ניתוח המטפל בעפעפיים העליונים והתחתונים מקנה לפנים מראה צעיר, חיוני ומשפר את הנראות הכללית ואת שביעות הרצון מול המראה.

על הניתוח

ניתוח עפעפיים המכונה בעולם הרפואה Blepharoplasty מתאים לגברים ונשים ותוצאותיו נשמרות למשך כל החיים.

אם אתם סובלים מעודפי עור בעפעפיים העליונים, מצב שגורם לכם לחסימה של חלק משדה הראייה או להפרעה תפקודית אחרת כגון מריחת ה eye liner, ניתן לפתור את הבעיה על ידי ניתוח הרמת עפעפיים (ניתוח עפעף עליון – upper blepharoplasty).

מצבים נוספים בהם ניתן להיעזר ביכולותיי ולעבור ניתוח עפעף תחתון (lower blepharoplasty) הם מצבים בהם העפעפיים התחתונים נפוחים מאוד ("שקיות, כהויות"), מקרים בהם העפעפיים התחתונים נפולים וחושפים את הלובן שמתחת לקשתית העין (מצב קשה לתיקון המכונה אקטרופיון) או מקרים בהם יש עודפי עור וקמטוטים רבים בעפעף התחתון.

בשיחת הטלפון ובפגישת הייעוץ הראשונה נברר מה מפריע לך, לא תמיד אמליץ על ניתוח בכל ארבעת העפעפיים, ההחלטה תלויה בצורך הרפואי אסתטי וברצונותיהם של המטופלת או המטופל.

הניתוחים מבוצעים בהרדמה מקומית או כללית – על פי החלטתנו המשותפת במהלך הבירור הטרום ניתוחי. הצלקות (כשהן חיצוניות) נסתרות מעין ולרוב כעבור מספר שבועות לאחר הניתוח לא ניתן כלל להבחין בהן. בתקופת ההחלמה ניתן להסתירן עם איפור במידת הצורך.

לעיתים נבקש הערכה של חדות הראייה, הלחץ התוך עיני ופרופיל הדמעות בטרם ניגש לביצוע ניתוח.

חשוב מאוד לשמר את המראה הטבעי של העפעפיים במהלך ניתוח כזה. נשים רבות חוששות משינוי כזה או אחר של מראה עיניהן בעקבות הניתוח ולכן עלינו לבחור בקפידה את המנתח שיופקד על כך.

בקטגוריית לפני ואחרי תוכלו להתרשם ממגוון ניתוחי עפעפיים שביצעתי באינדיקציות (התוויות) שונות ובמגוון מטופלים ומטופלות.

לקבלת מידע נוסף תוכלו להתקשר למרפאה, ליצור קשר בוואטספ במספר הקווי שלנו, לקרוא את השאלות והתשובות הנפוצות שאספנו עבורכם כאן.

שלכם, דר' שיין.

מה משכו של ניתוח עפעף עליון?

כארבעים דקות בממוצע.

מה משכו של ניתוח עפעף תחתון?

כשעה עד שעה וחצי בתלות במורכבות הניתוח.

האם יש צלקות לאחר ניתוח עפעפיים?

הצלקת שנוצרת במהלך ניתוח עפעף עליון מונחת בקפידה באזור קפל העפעף ולכן אינה נראית לעין כשהעין פתוחה. כשהעין עצומה ניתן לראות פס עדין וברוב המקרים כעובר מספר חודשים אחרי הניתוח – גם אותו לא.
במהלך הסרת עודפי עור בעפעף התחתון אנו ממקמים את הצלקת קרוב לקו הריסים. גם צלקת זו נוטה להעלם כמעט לגמרי לאורך הזמן. עד שהיא תעלם – ניתן לטשטשה באמצעות מייקאפ.

בת 58, מצולמת לפני ושלושה חודשים אחרי ניתוח לעיצוב העפעף העליון וטיפול בשקיות ועודפי העור מתחת לעיניים. שקיות מתחת לעיניים הן תופעה נפוצה יחסית שלאחרונה אנו רואים יותר ויותר עקב הזרקה של חומצה היאלורונית לצורך ניסיון טיפול בכהויות ושקעים מתחת לעיניים, שרק מחמירים את התופעה.
המטופלת שבתמונה הסתובבה שנים עם בצקת בעפעף התחתון ושקיות שהפריעו לה מאוד. כחודש לפני הניתוח בוצעה המסה של בצקות וחומצה שאריתית על ידי היאלורונידז, ובעת ביצוע הניתוח גם ביצעתי פילינג עדין על מנת לצמצם את עודפי העור בעפעף התחתון. לגבי עיצוב העפעף העליון – הרי שהתוצאה מדברת בעד עצמה, ללא צורך בבוטוקס או הרמת גבות.

לפני
אחרי

ניתוח עפעף תחתון במטופלת יפהפיה בת 31. במהלך הניתוח טופלו כריות השומן הבולטות, ללא צלקת חיצונית על פני העפעף. בנוסף הוזרק מעט שומן עצמי לעפעף התחתון לקבלת תוצאה מהממת ולא פחות חשוב – קבועה, ללא צורך בפילטרים או פוטושופ.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

ניתוח עפעף עליון שמבוצע נכון הינו ניתוח משנה חיים. בתמונה מצולמת מטופלת יפהפייה נושקת לחמישים, כמעט שנה לאחר ניתוח שבוצע בהרדמה מקומית. שימו לב שמראה העין חשוב שישמר טבעי וצעיר. כמו במקרה זה.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

כהויות או שקיות מתחת לעיניים לאו דווקא תלויות בגיל. בתמונות נראית עומר, בת 26 שרוב חייה הבוגרים נאלצה לטשטש את השקיות מתחת לעיניים באמצעות פוטושופ ותוכנות אחרות לאחר שהצטלמה. עומר עברה ניתוח לעיצוב כריות השומן של העפעף התחתון. זהו ניתוח קל ופשוט עם החלמה קצרה של מספר ימים וללא צלקת נראית לעין. התוצאה נראית מספר חודשים לאחר הניתוח והיא קבועה. חלופה לניתוח הינה הזרקה של חומצה היאלורונית אך להזרקת חומצה לאיזור זה יש סיבוכים רבים, היא זמנית בלבד ודורשת תחזוקה ומשנה את מראה הפנים.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

ניתוח עפעף עליון ותחתון שבוצע במהלך ניתוח מתיחת פנים. תוכלו לשים לב לשיפור הניכר במראה העיניים וכל זאת תוך שימור מלא של המראה הטבעי והרענן. הצלקות כמעט תמיד נסתרות מהעין בחלוף מספר שבועות מהניתוח. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או מקומית – על פי החלטתנו המשותפת בתהליך היעוץ.

לפני
אחרי

גבר צעיר שעבר ניתוח עפעף תחתון, ניתוח אף ומעט הזרקת שומן. מצולם כשנה לאחר ניתוח. שימו לב לשינוי הטבעי והכמעט בלתי מורגש במראה הפנים – אך שינוי כזה שעושה את כל ההבדל.

לפני
אחרי

ניתוח עפעף עליון להסרה עדינה של עודפי עור. הניתוח, כאמור מבוצע בהרדמה מקומית או כללית לנוחותך. הצלקות נחבאות בקפל של העפעף העליון והתוצאה משנה חיים. לעיתים אנחנו מוסיפים הזרקות של בוטוקס על מנת לפאר עוד יותר את מראה העיניים.

לפני
אחרי

אישה יפהפיה ומרשימה שהזקנה קפצה לה סביב העיניים. עברה ניתוח עיצוב העפעף העליון והסרת עודפי עור ועיצוב כיסי השומן של העפעף התחתון. הניתוח מרענן בצורה אלגנטית ומהירה את האיזור שסביב העיניים.

לפני
אחרי

ניתוח עפעף תחתון שנועד לטפל ב"כהויות" או ב"שקיות" מתחת לעיניים. הניתוח מתבצע ללא צלקת חיצונית על פני העפעף ומייתר את הצורך לענות לשאלות כמו – למה את/ה עייף או להשתמש באמצעים שונים על מנת לטשטש. ראוי לציין שהנטייה "לשקיות" מתחת לעיניים היא גנטית ואין גיל שבו "מותר" לבצע ניתוח כזה. אם מפריע – מנתחים. הניתוח משווה מראה טבעי יותר מהזרקת חומצה היאלורונית בלבד.

לפני
אחרי

מוצגת כאן תוצאה נהדרת של ניתוח עפעף עליון ותחתון – כולל הסרת עודפי עור ועיצוב השומן. בנוסף הזרקנו בוטוקס בשלושה איזורים על מנת להרים את זוית הגבה ולשוות לעיניים מראה פתוח ומואר יותר.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
כתבו לנו / דברו איתנו