ניתוח הגדלת חזה

  מהו ניתוח הגדלת חזה?

  ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח האסתטי הנפוץ ביותר – אף יותר מניתוח הרמת חזה הפופולרי – וזאת כיוון שהשד מבטא יותר מכל את נשיותה של האישה. מטרת הניתוח היא הגדלת גודלם הטבעי של השדיים או מילוי נפח וצורה שאבדו עקב גיל, ירידה במשקל, הריון או הנקה. על הניתוח להקנות שד יפה וטבעי לאישה שמסתנכרן באופן פרופורציונאלי למימדי גופה, ומקנה

   

  פרופיל ניתוח

  סוג ההרדמה הרדמה מקומית או כללית
  משך הניתוח עד שעה
  מחיר ניתוח הגדלת חזה 24,500 – 31,500 ₪
  רמת כאב לרוב, אינו כואב
  משך החלמה 7 – 14 ימי החלמה
  סוג אשפוז אשפוז יום
  תדירות מעקב בזמן ההחלמה, ולאחר שנה

   

  למי מתאים ניתוח להגדלת חזה?

  ניתוח הגדלת חזה מיועד לכל אישה שמרגישה לא בנוח עם עצמה עקב מראה החזה שלה (ולא רק בשל גודלו). באופן כללי המטופלות העיקריות שמגיעות לייעוץ הן נשים צעירות שסובלות משד שלא התפתח דיו או נשים שהשד התרוקן להן לאחר ההיריון והלידה.

  הקבוצה הראשונה סובלת לרוב משד שלא התפתח יתר על המידה או א – סימטריה (חוסר שוויון) בשדיים. עובדה זו גורמת להן למצוקה ברמות שונות ולפגיעה בתדמית הגוף.

  הגדלת חזה לקבלת מראה טבעי

  לרוב תבחרי לעבור ניתוח חזה טרם הצבא או מיד לאחריו. נשים רבות מקבוצת גיל זו בוחרות לעבור את הניתוח לפני חתונה או הולדת ילדים.

  הגדלת חזה לקבלת מראה טבעי

  איך נקבע גודלו של השתל?

  התאמת נפח השתל הנכון עבורך – בשלב זה תמדדי מבחר שונה של סייזרים (שתלי מדידה) שתפקידם להעניק לך את התחושה של “איך זה להיות עם שתלים”. הסייזרים מיוצרים על ידי יצרנית השתלים ומדמים שדיים בנפחים שונים. אנו ממליצים להגיע לשלב זה עם חולצה צמודה, רצוי לבנה ואחת שחורה על מנת לבחון מהו הנפח הנכון עבורך. בשלב זה לא נתייחס למראה השד הרצוי אלא רק לנפחו. קיימים סייזרים במגוון רחב של מידות החל מ 120 ועד 430 סמ”ק. במהלך הבדיקה נבקש שתצייני איזה נפח קטן מדי עבורך ואיזה נפח גדול מדי עבורך על מנת לדייק היטב דווקא את הנפח המושלם עבורך. נפח הסייזרים עולה בקפיצות של 50 סמ”ק בערך. 200, 250, 315, 380 ו 430 סמ”ק. הסיבה לכך היא שעליה קטנה יותר לא נראית לעין הלא מיומנת. זוהי נקודה שחשוב להבין לפני ביצוע הגדלת חזה – אין באמת הבדל נראה לעין בין שתל שנפחו 295 לזה שנפחו 315 סמ”ק או בין שתל זה לשתל בנפח 335 סמ”ק.

  למידע המלא על בחירות נפח השתל לפני ניתוח הגדלת חזה >>

   

  איך נקבעת צורתו של השתל?

  התאמת מאפייני הצורה והמעטפת של השתל הנכון עבורך – הרוב המכריע של השתלים לחזה עשויים כיום מג’ל סיליקון. בעבר נעשה שימוש גם בשתלים המלאים במי מלח אבל שימוש זה פחת מאד בעשרים השנה האחרונות בגלל יתרונותיו הברורים של ג’ל הסיליקון.

  צורת השתל – שתלי הסיליקון לחזה מגיעים בשתי צורות עיקריות – שתלים עגולים ושתלים “אנטומיים” בעלי צורת טיפה או אגס.

  • שתלים עגולים – דר’ שיין עובד בעיקר עם שתלים עגולים. רק במקרים נדירים הוא בוחר לעבוד עם שתלים אנטומיים (בעלי צורת טיפה). תוך שימוש בשתלים עגולים ניתן לקבל כל צורה של שד שתחפצי לקבל החל משד בעל מראה טבעי עם מלאות עליונה מתונה וכלה בשד עגלגל וסקסי עם מראה “מנותח” יותר. לשתלים העגולים יש מגוון צורות, אנו קוראים להן “פרופיל השתל”. ככל שהפרופיל גבוה יותר כך השתל “כדורי יותר”.
  • שתלים אנטומיים – שתלים אלו דומים בצורתם לטיפת מים המזכירה יותר את מבנה החזה הטבעי, ועיקר הנפח בשתל זה הינו בחלק התחתון של השתל. לשתלים אלו יש נטיה להסתובב ולעוות את השד, ומנסיון לאחר כשנה שתל זה מקבל מנח עגול בתוך שד המטופלת בשל הקופסית המתפתחת סביבו ולכן אין בו יתרון על פני שתלים עגולים אלא במקרים נדירים מאוד.
  סוגי שתלים להגדלת חזה

  סוגי שתלים להגדלת חזה

  מעטפת השתל – שתלי הסיליקון נבדלים זה מזה גם בסוג המעטפת שלהם כשההבדל העיקרי בין סוגי המעטפות הוא רמת החספוס. ישנם שתלים בעלי מעטפת חלקה וישנם שתלים בעלי מעטפת חספוס עדין או גס. חספוס המעטפת נועד להפחית את הסיבוך השכיח ביותר בניתוחי הגדלת חזה – התקשות החזה, וגם כדי לעודד את רקמת הגוף להיצמד את השתל ולמנוע תזוזה של

  איך נבחר סוג השתל?

  בחירת רופא מנתח הינה שלב מבלבל בכל הליך רפואי, ובתחום הכירורגיה הפלסטית בפרט. יש היצע רחב בשוק של מומחים לכירורגיה פלסטית, ואולי השכנה שלך עשתה ניתוח אצל זה ובת דודה עשתה ניתוח אצל אחר. בסופו של יום חשוב שתבחרי במנתח פלסטי שהתרשמת מתיק העבודות שלו ושקיבלת או קראת עליו המלצות חמות. אם התרשמת באופן הזה ממנתח מסוים המלצתי היא להתקדם לשלב הבא ולקבוע פגישת ייעוץ.

  הפרמטרים החשובים ביותר בהחלטתך אצל מי להגדיל את החזה הם מידת האמון שאת נותנת במנתח, המבוססת על המלצות והתרשמות אישית, וההבנה שלך כי תחת ידיים מקצועיות אלה תקבלי את התוצאה היפה ביותר, המתאימה ביותר לשאיפותיך, באופן בטיחותי ומוצלח.

   

  שתלי Mesmo, הם שתלי ג’ל סיליקון המהווים שתלי הבסיס עבור הרוב המכריע של המנותחות. ידועים בזכות מעטפת השתל הדקה, קלות השימוש, מראה העגול והסקסי, והמרקם החלק והנעים למגע.

  Mesmo שתל

  שתלי פוליאוריטן הם שתלי ג’ל סיליקון בעלי מעטפת העשויה מקצף פוליאוריטן עדין. לשתל פוליאוריטן יתרונות רבים שבאים לידי ביטוי בהפחתת הסיכון להתקשות קופסית בעתיד, הקטנה משמעותית של הסיכוי לצניחה עתידית של השד לאחר הניתוח, הקטנת הסיכוי להופעת קפלי שתל מתחת לעור (rippling) ועוד. שימוש בשתלים אלו דורש מיומנות רבה מאוד מצד המנתח ולכן מעטים המנתחים שיציעו לך את השתל הזה.

  פוליאוריטן

  שתלי B-Lite הינם שתלים קלי משקל המלאים בג’ל סיליקון משופר המכיל בועיות זעירות של אוויר, טכנולוגיה ישראלית ייחודית בזכותה השתלים קלים יותר ב-30% בהשוואה לשתלי ג’ל סיליקון המסורתיים.
  שתלי ה B-Lite מגיעים עם שתי המעטפות שפורטו למעלה.

  שתלי b-lite

  מה יקרה בפגישת ייעוץ עם דר’ שיין והצוות?

  אנו מקדישים כשעה עד שעה וחצי לכל פגישת ייעוץ, מתוך הבנה שעליך להיות מסוגלת להפיג את כל חששותיך במידה ואלו קיימים, ולענות על כל שאלותיך, גדולה כקטנה. תיאום ציפיות קפדני במהלך פגישת הייעוץ הוא תנאי הכרחי לשביעות הרצון המלאה שלך מתוצאת הניתוח.

  לפני כל ניתוח אנו מקפידים על ביצוע שתי פגישות במרפאה – פגישת הייעוץ ופגישת טרום הניתוח.

  התרשמות הדדית – פגישת הייעוץ היא ההזדמנות שלך להתרשם מהמנתח ומצוותו, לבחון את ניסיונו ולבדוק מה מידת החיבור (כימיה) ביניכם. מחקרים רבים גילו כי מידת האמון שהמטופלת נותנת במנתח, וטיב הקשר שנוצר ביניהם לפני הניתוח, מכתיבים במידה רבה את שביעות רצון המטופלת מהתוצאה ומשפיעים לטובה אפילו על אופן ההחלמה. מעבר לשיחה עם היועצת והרופא, אל תתביישי לבקש תעודות ואסמכתאות לגבי ניסיונו המקצועי, שמבטיחות כי הוא אכן מומחה בתחומו ובעל ניסיון עשיר ומגוון בביצוע ניתוחים פלסטיים. בנוסף חשוב להתרשם מהקליניקה ומסביבת העבודה של הרופא – מרפאה נקייה, אסתטית, היגיינית ויפה מעידה במידה רבה גם על המנתח ועבודתו.

  הפניה לבדיקות מקדימות – בטרם ביצוע הניתוח נבקשך לבצע בדיקות דם – ספירת דם, כימיה קטנה ותפקודי קרישה. נשים מעל גיל 40 יתבקשו לבצע אק”ג ומעשנות ונשים מעל גיל 60 יתבקשו לבצע גם צילום חזה. יש לקבל גם פירוט אבחנות ומצב רפואי מהרופא המטפל בקופת החולים.

  מהן ההכנות הנדרשות לניתוח הגדלת חזה?

  ההכנה לניתוח הגדלת חזה מתחילה זמן רב לפני היום הממשי של הניתוח, וכוללת סדרה של שלבים חשובים שנועדו להבטיח שהניתוח יתבצע בצורה הבטוחה והיעילה ביותר. כחלק מההכנה, תתבקשי לעבור בדיקות רפואיות מקדימות, כולל בדיקות דם ואולי גם ממוגרפיה או אולטרסאונד של השדיים, כדי לוודא שאין מכשולים בריאותיים לביצוע הניתוח. כמו כן, יתכן שתתבקשי להפסיק את נטילת תרופות מסוימות או תוספי תזונה שיכולים להשפיע על תהליך הריפוי או על הסיכון לדימום במהלך הניתוח.

  בערב שלפני הניתוח, חשוב לקחת צעדים כדי לקדם הרגעה ולהבטיח שינה טובה. יש להתרחץ בסבון אנטי בקטריאלי מיוחד, אך להימנע מלמרוח קרם גוף או מוצרים אחרים על העור לאחר מכן. זהו זמן לפעול לפי שיטות הרגעה שעובדות בשבילך, כמו דמיון מודרך, תרגול נשימות או מדיטציה. אם יש צורך, ובהמלצת הרופא, ניתן לקחת כדור שינה כדי לעזור לך לישון.

  מעבר להכנות הפיזיות והרפואיות, חשוב גם להכין את עצמך מנטלית ורגשית לניתוח. שיחות עם הרופא המנתח, התייעצות עם מטופלות אחרות שעברו את הניתוח, או קריאה בחומרים הקשורים לנושא יכולים לעזור לך להבין את תהליך הניתוח וההחלמה, לקבוע ציפיות מציאותיות ולהרגיש יותר בטוחה ומוכנה למה שבא. ההכנה הטובה ביותר היא זו שמתייחסת לך כולך – לגוף, לנפש ולרוח, ומסייעת לך לגשת לניתוח במצב הכי טוב והמוכן ביותר.

  בערב שלפני הניתוח תתבקשי להתרחץ בסבון אנטי בקטריאלי מיוחד, ולהימנע מלמרוח לאחר מכן קרם גוף. למרות המתח המובן, מומלץ לנסות ולישון שנת לילה טובה לפני הניתוח, ובמידת הצורך ניתן להסתייע בשיטות הרגעה כמו דמיון מודרך, תרגול נשימות או כל פעילות אחרת שמרגיעה אותך. ניתן גם לקחת כדור שינה.

  יום הניתוח

  ביום הניתוח יש להיות בצום מוחלט, כולל מים או לעיסת מסטיק, החל מ-6 שעות לפני תחילתו. יש להגיע לחדר הניתוח בלבוש נוח, רצוי להגיע עם מלווה, ושם תעברי הליך קבלה מסודר לקראת הניתוח. כדאי לזכור שבמרכזים רפואיים לרוב קר ולכן מומלץ להצטייד גם בביגוד חם, כולל גרביים. חשוב לזכור להביא את החזייה המיוחדת שאותה תלבשי מיד לאחר הניתוח.

  ניתוח הגדלת חזה נמשך כשעה בדרך כלל קצת פחות.

  מהלך ניתוח הגדלת חזה

  במהלך הניתוח ד״ר שיין יכניס את שתלי הסיליקון דרך חתך קטן אשר מבוצע באוזר לא בולט (זאת בכדי למזער צלקות גלויו). החתך יכול להיות מבוצע בבית השחי, בעטרה שסביב הפטמה, או בקפל שמתחת לשד – לכל אחד מסוגי הגישות הניתוחיות ישנן יתרונות וחסרונות כך שהשיטה המומלצת עבורך תיקבע לפני הניתוח.

  מהם הסיכונים בניתוח הגדלת חזה?

  חשוב לציין שניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח בטוח ביותר שעומד על מעל 98% הצלחה בידיים של דר’ שיין.

  למרות זאת חושב לומר שכמו בכל ניתוח, גם בניתוח הגדלת חזה קיימים סיכונים.

  הסיכונים בניתוח הגדלת חזה מתחלקים לשתי קבוצות – סיכונים הקשורים לניתוח (כל ניתוח) – כמו דימום, זיהום או חוסר שביעות רצון מתוצאת הניתוח וסיכונים הקשורים לשתל הסיליקון או לשומן העצמי כגון התקשות קופסית, קרעים בשתל, משקעי סידן בשד וכיוב’. במהלך פגישת הייעוץ תקבלי מידע מפורט על כל הסיבוכים האפשריים בתהליך הקרוי הסכמה מדעת.

  מהי התקשות קופסית?

  שתלי סיליקון הם בעצם גוף זר. כגוף זר נכנס לגוף הגוף בוחר לעטוף אותו ברקמה הנקראת קופסית (capsule). ברוב המקרים הקופסית העוטפת את השתל היא רכה ועדינה ולכן השד רך. לעיתים רחוקות הקופסית העוטפת את השתל נהיית עבה ונוקשה ואף מתכווצת, מה שגורם לשד להיות נוקשה יותר ובמקרים נדירים אף להתעוות.

  הגדלת חזה לפני/אחרי

  תופעה זו נקראת התקשות קופסית והיא עשויה לקרות בעד 10% מהנשים שעברו הגדלת חזה עם שתלי סיליקון. במרפאה שלי אחוז התקשות הקופסית עומד על 5.5% בלבד. אם רוצים להקטין את הסיכוי להתקשות קופסית לפחות מ 1% ניתן להשתמש בשתלים בעלי מעטפת פוליאוריטן.

  לקריאה נוספת – הוצאת שתלים.

  תהליך ההחלמה לאחר הניתוח

  אין צורך באשפוז לאחר ניתוח הגדלת חזה – אלא אם תעדיפי להישאר לילה בביה”ח (נדיר ואין סיבה).
  רצוי ללבוש חזיית ספורט אחרי הגדלת חזה. היא תולבש לך כבר בחדר הניתוח ואיתה תישארי במשך חודש שלם, בכל שעות היום והלילה, למעט שעת הרחצה.
  רחצה ראשונה לאחר ניתוח הגדלת חזה ניתן לעשות 24 שעות לאחר הניתוח, מומלץ להימנע ממים חמים מדי.

  שבוע ראשון

  בשבוע הראשון לאחר ניתוח הגדלת חזה צפוי כאב קל עד בינוני ומומלץ לצרוך משככי כאבים באופן רצוף וע”פ הצורך, כדי שלא לאפשר לכאב להתחזק. בימים אלו השדיים צפויים להרגיש מלאים ונוקשים מאד, ולעתים צפויים שטפי דם.

  חשוב להבין כי תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה משתנה מאישה לאישה בהתאם לניתוח שעברה ויכולת ההחלמה הגופנית והנפשית שלה. יש נשים שיומיים לאחר הניתוח כבר מפסיקות ליטול משככי כאבים ומרגישות מצוין, ויש נשים אשר מחלימות לאט יותר. כדאי לארגן מראש עזרה בבית, בעיקר אם את מטופלת בילדים קטנים, להימנע ממאמץ ומהרמת משאות וזו גם הזדמנות לקחת לעצמך פטור זמני מעבודות הבית.

  לקראת סוף השבוע הראשון שלאחר הניתוח נקבע לך ביקורת ראשונה במרפאה, שבה נבחן את מצב הפצע הניתוחי וההחלמה הכללית.

  שבוע שני

  בשבוע השני כבר תוכלי לחזור לפעילות כמעט מלאה, למעט פעילות גופנית מאומצת. עדיין חשוב להבין כי הגוף עבר אירוע משמעותי ולהימנע ממאמץ יתר. בשבוע זה רוב הנשים כבר אינן נעזרות בתרופות משככות כאבים.

  במהלך ימים אלו תפחת הנפיחות בשדיים, שטפי הדם ייספגו והתחושה הכללית תהיה נוחה יותר. אצל חלק הנשים תיתכן תופעה של רגישות יתר בפטמות, או להיפך – חוסר תחושתיות, אשר אמורות לחלוף מאליהן.

  במידה ורגישות היתר בפטמות מפריעה לך מאד, בעיקר במגע עם הבגדים, תוכלי למרוח משחה מאלחשת להפחתת חוזר הנוחות.

  לאחר חודש

  כחודש לאחר ניתוח הגדלת חזה כבר כמעט שלא תחושי אי נוחות. בשלב זה ניתן להסיר את חזיית הספורט ולחזור לחזייה רגילה, אבל כדאי להמתין רגע לפני שתפרקי את חנויות ההלבשה התחתונה. דר’ שיין ממליץ לקנות חזיות ובגדי ים חדשים רק לאחר שחלפו 3 חודשים ממועד הניתוח וצורת החזה כבר התייצבה.

  לאחר 3-4 חודשים

  3-4 חודשים לאחר הגדלת חזה הצלקות כבר ייטשטשו מאד, ולמעשה לא תחושי כלל שעברת ניתוח. במהלך השנה הראשונה לניתוח החזה יהפוך להרגיש מגופך ולא תחושי תחושת “גוף זר”

  לאחר שנה

  כשנה לאחר ניתוח הגדלת חזה מתקבלת התוצאה הסופית ואז תוזמני לביקורת אחרונה על מנת לוודא את שביעות רצונך מהניתוח, את תקינות התוצאה ולקבל הסבר להמשך מעקב בעשור הקרוב.

  טיפים להחלמה מהירה

  • תני לעצמך זמן להחלמה – אל תזדרזי לחזור לעבוד, לנהיגה או לעבודות הבית.
  • הימנעי מחשיפה לשמש כדי שלא לגרום להיפר-פיגמנטציה בצלקות.
  • הקפידי על לבישת חזיית ספורט כל שעות היום והלילה, למעט בזמן הרחצה.
  • נסי לישון על הגב זמן ממושך ככל הניתן.

  האם ארגיש את השתל לאחר ניתוח הגדלת חזה?

  רוב הסיכויים שכן. כמעט כל אישה שעברה הגדלת חזה תרגיש את השתל בחלק התחתון של השד ולפעמים גם בצדדים. אסור שהשתל יראה לעין או יהיה מורגש באזור המחשוף. ככל שתבחרי שתל קטן יותר ביחס לרקמת השד הקיימת הסיכוי שתרגישי את השתל מתחת לעור קטן.

  לקריאה נוספת – הרגשת קפל שתל בחזה לאחר מספר שנים – מה עושים?

  כמה עולה הגדלת חזה?

  נכון למאי 2023, הגדלת חזה בסיסית עם שתלי mesmo עולה 21,500 ש”ח.

  העלות של הגדלת חזה עם שתלים בעלי מעטפת פוליאוריטן או שתלים קלי משקל מסוג BLITE יכולה להגיע עד 28,000 ש”ח.

  אם תיבחרי לעבור הגדלת חזה עם הזרקת שומן, ללא שתלי סיליקון, המחיר יקבע במהלך פגישת הייעוץ במרפאה, ותלוי בזמינות השומן וכמות השומן הנדרשת להזרקה.

  במקרים של ניתוחים מורכבים מהרגיל ייתכנו עלויות נוספות.

  סוג הניתוח מחיר
  הגדלת חזה עם שתלי mesmo  24,500 ₪
  הגדלת חזה עם שתלים בעלי מעטפת פוליאוריטן  29,500 ₪
  הגדלת חזה עם שתלים קלי משקל מסוג BLITE  31,500 ₪
  הגדלת חזה עם הזרקת שומן  25,000 ₪
  ניתוח חזה מורכב ייתכנו עלויות נוספות
  הגדלת חזה עם הרדמה מקומית 23,500 ₪

   

  המחיר כולל שכר טרחת מנתח, עלויות שתלים, חדר ניתוח ומעקב רפואי ללא הגבלת זמן לאחר הניתוח. המחיר אינו כולל לינת לילה במידה ותבקשי, ביקור אחות בית, חזייה ייחודית הנדרשת לאחר ההליך הרפואי ו/או עזרים או טיפולים לשיפור איכות הצלקת, במידה וידרשו.

  המחירים המובאים כאן עשויים להשתנות עם הזמן. המחיר הסופי והמדויק יינתן רק במהלך פגישת הייעוץ במרפאה. אין לראות במחירים אלה מחירים סופיים.

  האם שתלי הסיליקון מסוכנים?

  התשובה היא לא. השתלים אינם מסוכנים. השתלים מיוצרים בטכנולוגיה עילית, בצורה קפדנית ומדויקת. לעיתים רחוקות יש תגובות לוואי לשתלים כמו בכל הליך אחר. עשויה להתפתח התקשות קופסית, עשויה להתפתח תסמונת הקרויה ASIA, שבה הגוף מפתח נוגדנים כנגד הסיליקון, בנשים שמועדות לכך גנטית (אין כיום דרך לדעת מי מועדת לכך) ובמקרים נדירים אף יותר יכולה להתפתח מחלה הקרויה BIA-ALCL שהח”מ כתב כבר בשנת 2016 את נוהל הזיהוי והטיפול בה בישראל, מטעם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית

  מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוח הגדלת חזה?

  מקובל לבצע ניתוח הגדלת חזה החל מגיל 18. עם זאת, תמיד יש חריגים: נערות מגיל 15-16 ומעלה, שסיימו את ההתפתחות המינית שלהן על פי מדד טאנר, שאין להן חזה כלל ושני ההורים תומכים בהחלטה לעבור ניתוח יכולות לעבור ניתוח הגדלת חזה אצל דר’ שיין.

  האם ניתן להניק אחרי הגדלת חזה?

  כן. השתל לא ממוקם בתוך השד, אלא מאחוריו או אפילו מאחורי השריר, כך שניתוח הגדלת חזה לא מפריע להנקה.

  למאמר המלא בנושא – הנקה לאחר הגדלת חזה.

  האם ניתן לעשות ניתוח הגדלת חזה אחרי הלידה?

  כן, אפשרי בהחלט, אבל את הניתוח נקבע לשלושה חודשים לאחר סיום ההנקה, אם הנקת.

  מה ההבדל בין הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי לבין הגדלת חזה באמצעות שתל סיליקון?

  הדבר היחיד המשותף לשני הניתוחים הוא השם – הגדלת חזה והעובדה שמטרתם להעניק תוספת נפח לשד. מלבד זאת, הם שונים לחלוטין. הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי מגדילה את השד בכחצי מידה עד מידה בכל פעם. ניתוח הגדלת חזה על יד שומן עצמי מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית בלבד.

  את השומן קוצרים ומזריקים מיד בחדר הניתוח, בדרך כלל מהירכיים או מהמותניים. שאיבת השומן והזרקתו משאירות צלקות קטנטנות על פני העור (2 עד 5 מ”מ) ולכן מקובל לומר שזהו ניתוח ללא צלקות. ההחלמה קלה יחסית והניתוח אינו כואב.

  את התוצאה הסופית נראה רק כעבור 3 חודשים. מנותחות שרוצות להגדיל את השד מעבר לחצי מידה או מידה נדרשות למספר ניתוחים. יתרון נוסף להזרקת השומן הוא העובדה שאין צורך להחליף שתלים.

  הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון מיועדת לנשים שמעוניינות להגדיל את החזה במידה וחצי ומעלה ומעוניינות לקבל תוצאה קבועה ומיידית. זהו ניתוח קל וקצר שמבוצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. ניתן לבחור את נפח השד הרצוי במהלך פגישת הייעוץ. החתכים (כ 3-4 ס”מ) נסתרים בקפל התת שדי, סביב העטרה או בבית השחי. רוב המנותחות שלנו בוחרות באופציה זו.

  האם ישנם כאבי גב לאחר ניתוח הגדלת חזה?

  נדיר שיהיו כאבי גב לאחר ניתוח הגדלת חזה. לעיתים רחוקות מאוד, כשבוחרים שתלים בעלי נפח גבוה של מעל 500 סמ”ק עשוי המשקל להביא להכבדה על הגב העליון ולשינויים ביציבה שעשויים להתבטא גם בכאבי גב. לנשים שבוחרות לעבור ניתוח הגדלת חזה עם נפחים גדולים מ 500 סמ”ק דר’ שיין ממליץ על הכנסת שתלי Blite שמשקלם קל ב 30% ביחס לשתלים בנפח מקביל.

  אודות הכותב
  ד״ר אופיר שיין
  מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
  דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית.
  מה המנותחות שלי מספרות על הניתוח?
  ליז חולקת איתנו את שביעות רצונה מניתוח החזה שעברה אצל דר' שיין
  אמילי גומברג המדהימה, הגיעה לבקר אותנו שנה אחרי ניתוח הגדלת חזה.
  עמית, המטופלת שלנו הגיעה לביקורת חודש וחצי לאחר ניתוח הגדלת חזה, צפו במה שיש לה לומר.
  גנית ממליצה על ניתוח הגדלת חזה אצל ד"ר שיין
  ורוניקה ממליצה על ניתוח הגדלת חזה אצל אופיר שיין
  טלי היקרה מסבירה על החוויה האישית שלה לאחר ניתוח הגדלת חזה
  החוויה של אולה אצלנו במרפאה
  כתבו לנו / דברו איתנו