הסבר ותוצאות ניתוחים - לפני ואחרי

מתיחת פנים (מיניליפט)

נכון, אומרים שהיופי מגיע מבפנים, והחברים שלנו ובני הזוג והמשפחה יאהבו אותנו בכל מצב, אבל התחושה הפנימית היא זו שקובעת איך אנחנו מרגישים לגבי המראה שלנו, ולא לכל אחד או אחת קל עם השינוי הפיזי שמתרחש עם הגיל. מתיחת פנים שמתבצעת כהלכתה מעניקה רענון טבעי וארוך טווח לפנים ובניגוד לחששות הרווחים באוכלוסיה אינה כואבת, אינה יקרה לאורך זמן ואף אטרקטיבית יותר מבחינת מחיר בהתחשב באלטרנטיבות הלא ניתוחיות הדורשות תחזוקה מתמדת. לאחר מתיחת פנים תמיד תראו צעירים לגילכם לא משנה מה משך הזמן שחלף מהניתוח. הצלקות לרוב עדינות ונסתרות מהעין ובעיני זהו אחד הניתוחים המתגמלים ביותר שהמטופלות שלי (וגם המטופלים) מעניקים לעצמם.

חשוב לבחור מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה שיבצע את הניתוח שלכם. בעמוד זה תוכלו לראות תמונות לפני ואחרי של מטופלים אשר עברו ניתוח מתיחת פנים ע”י ד”ר שיין.

הפנים שלנו הן כרטיס הביקור שלנו – אנחנו יודעים שהרושם הראשוני תלוי לא מעט במראה החיצוני. בגילאים צעירים עור הפנים שלנו מתוח וקורן, ועם הגיל, כשהשרירים הופכים רפויים יותר וגמישות העור הולכת ופוחתת, המראה שלנו משתנה.פעמים רבות זה נוחת עלינו כרעם ביום בהיר, אנחנו מסתכלים במראה ופתאום הכל נראה לנו זקן יותר, העייפות נראית בבירור, הקמטים מפריעים וקשה לנו להביט בעצמנו.

לא רק הגיל הוא זה שמביא לקמטים ולהזדקנות העור, אלא גם פיגמנטציה, הידרדרות מתמדת וטבעית של העור, פגעי שמש וניוון שומן הפנים. למעשה, ניתן לסמן שני גורמים עיקריים לפגיעה בחזות העור: הגנטיקה והגיל. אל אלו מצטרפים גם הרגלים שונים שכל אדם אימץ לאורך חייו שיכלו לפגוע בגמישות ונראות העור שלו.

אז מה עושים, איך מחזירים את השנים לאחור ויחד איתם מחזירים את האור והחיוך לפנים? קיימות מספר אופציות כיום, אבל זו שנותנת את המענה הטוב ביותר ולאורך זמן היא ניתוח מתיחת פנים, שנחשב כיום לאחד הניתוחים השכיחים והחשובים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית.

מתי מומלץ לבצע ניתוח מתיחת הפנים?

עם העלייה בגיל סיבי האלסטין והקולגן, האחראיים לגמישות העור, מאבדים מאיכותם ונחלשים. התוצאה היא שמרקם העור משתנה וכך גם איכותו: הוא הופך להיות דק, מאבד מגמישותו ונראה רפוי. בנוסף, ישנם מקרים בהם נוצר דלדול של השומן התת-עורי והוא צונח כלפי מטה – במקרים אלו צורת הפנים הופכת מוארכת יותר תוך אובדן נפח באזור עצמות הלחיים.

לא אחת נוצרת גם התרופפות של הרצועות התומכות, שתפקידן לקבע את העור לרקמה התת עורית – במקרים אלו רקמות הפנים צונחות לעבר מרכז הפנים והתוצאה היא קפלי עור שאינם מחמיאים באזורים שבין הפה לסנטר ובין האף לפה.

מתיחת הפנים מותאמת למטופל והתוצאות נשמרות לזמן רב

בטרם הניתוח עורך ד”ר שיין פגישת ייעוץ שהיא, למעשה, אבחון ראשוני שמטרתו להכיר אתכם, ובעיקר להבין איך ניתן להחזיר את החיוניות לפנים. יתרה מזאת, אם פעם ניתוח מתיחת פנים היה כוללני ובוצע באותה דרך אצל כל מטופל, היום, בעזרת פיתוח הטכניקה ושדרוגה, מתאים ד”ר שיין את הטכניקה למטופל.

פיתוח הטכניקה של ניתוח מתיחת פנים מסוג זה, נעשה בשיתוף פעולה שלי עם מומחים בעלי שם מאירופה וארה”ב ויתרונו הגדול ביותר הוא בכך שהוא, כאמור, נותן מענה אישי לכל מטופל, כלומר מתבצעת התאמה של הניתוח למטופל על פי תווי הפנים ומאפייני ההזדקנות שלו כך שניתן לקבל תוצאה טבעית יותר, צעירה ורעננה יותר, והיא גם נשמרת לאורך זמן – עד כעשור! בנוסף, עם השיטה החדשה אין כל צורך בהשארת הנקזים, או שימוש בלבישת כיסויים שונים. התהליך עצמו כמעט ואינו מלווה בכאב וההחלמה נחשבת קלה.

לתמונות ניתוח מתיחת פנים לפני ואחרי >>

למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?
ניתוחי מתיחת הפנים מיועדים לנשים וגברים המעוניינים להשיב את החיונית לפנים שלהם. במרבית המקרים, עד גיל 50 לערך אלו המעוניינים בשינוי מסתפקים בהליכים שאינם כירורגיים – החל מפיליניג עמוק ומילויים שונים.

החל מגיל 50 לערך מתרחשת צניחת שומן גדולה, מה שאומר שעל מנת להשיב את החן והחיוניות לפנים, יש צורך בניתוח מתיחת פנים.

חשוב לי לציין שוב, ניתוח מתיחת פנים משפיע לא רק במישור האסתטי, אם דיברנו על התחושה הפנימית שמשפיעה על החיים שלנו, הרי שהשינוי הפיזי נוגע גם עמוק בנפש המטופלים: רבים מדווחים על חיוניות גבוהה יותר, על אנרגיות טובות יותר ועל תחושת ביטחון עצמי גבוהה יותר.

ברגע שאנחנו אוהבים להסתכל על עצמנו במראה, אנחנו גם אוהבים את עצמנו יותר, ולא משנה מה אחרים יגידו.

לא מתבצע שום הליך ללא ייעוץ ראשוני
מאחר ומדובר בשינוי משמעותי, חשוב לד”ר שיין שתתבצע פגישה מקדימה בה הוא מסביר בפירוט על ההליך, מקבל מידע מלא מהמטופל כדי שיוכל להבטיח את התוצאות הטובות ביותר. ד”ר שיין מכיר לא מעט מטופלים שהגיעו אחרי הזרקות נקודתיות והבינו שאם רוצים ליהנות מתוצרים איכותיים ולטווח הארוך, יש לבצע מהלך משמעותי כמו ניתוח מתיחת פנים. הפתרונות האחרים טובים לשיפור לטווח הקצר ומצריכים, עם הזמן, טיפולים תכופים יותר עד לשלב בו הם מפסיקים להשפיע.

אם אתם רוצים לעשות שינוי לטווח ארוך ולא פחות חשוב מזה – שייראה כמה שיותר טבעי ומתאים לתווי הפנים שלכם, פנו למומחה לפלסטיקה לייעוץ ראשוני על מנת שיסביר לכם בדיוק מה כולל הניתוח, כיצד הוא יתבצע ויבטיח את התוצאות הטובות ביותר.

שאלות נפוצות

באיזו הרדמה – כללית או מקומית מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

דר’ שיין מבצע ניתוחי מתיחת פנים בהרדמה מקומית ובהרדמה כללית. שתי הטכניקות בטוחות מאוד למנותח/ת ומאפשרות קבלת תוצאה נהדרת. הבחירה בסוג ההרדמה תלויה ברצון המטופל/ת ובמצב הבריאותי ובמשך הניתוח הצפוי.

מתי תתקבל התוצאה הסופית מניתוח מתיחת הפנים שאעבור? כמה זמן לאחר ניתוח מתיחת פנים ניתן לראות את התוצאה?

ניתוח מתיחת פנים הינו ניתוח שבו רמת שביעות הרצון ועוצמת הסיפוק מהשינוי נהדרים ומתגברים עם הזמן. אנו נוהגים לומר שאיכות התוצאה הולכת ומשתפרת לאורך השנה הראשונה לאחר הניתוח. כמובן שכבר מיד לאחר ניתוח מתיחת הפנים ניתן לראות ולהרגיש את השינוי המהותי במראה אך לאורך השנה הראשונה לאחר הניתוח נלך ונאהב את התוצאה יותר ויותר. תקופת ההתאוששות הראשונית נמשכת בין שבוע לחודש, בתלות בגורמים שונים ומקובל לומר שאחרי 3 חודשים עת חלפו רוב הבצקות הקשורות לניתוח – ניתן להתחיל לראות את התוצאה הסופית שכאמור תתקבל בתום שנה מהניתוח עצמו.

מהם הסיכונים בניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח בטוח מאוד כשמבוצע בידיים מקצועיות. אחוז ההצלחה הפנימי שלנו עומד על מעל 94%. מתוך האחוזים הבודדים ש”מסתבכים” ניתן למנות בעיקר חוסר שביעות רצון מהשיפור שהושג בניתוח וסיבוכי צלקת קלים. ניתן להבין מהאמור, שלמרות שישנם סיכונים בניתוח מתיחת פנים הם נדירים ומרביתם קלים וניתנים לטיפול. במהלך פגישת הייעוץ תקבלי לעיון מסמכי הסכמה לפני ניתוח המפרטים את כל מגוון הסיבוכים המתוארים בספרות, כמתחייב מהנחיות משרד הבריאות בתהלך ההסכמה מדעת לפני ביצוע ניתוח.

החל מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח מתיחת פנים? האם רק נשים מבוגרות יכולות לעבור ניתוח מתיחת פנים?

אין מגבלת גיל תחתונה לביצוע ניתוח מתיחת פנים אך מקובל לומר שנשים מתחילות להתעניין בניתוח זה אי שם במהלך העשור החמישי לחייהן וגברים במהלך העשור השישי או השביעי.
ניתחתי נשים צעירות בתחילת שנות הארבעים לחייהן, בעיקר כאלו שהיתה להן בעיה אובייקטיבית שניתנת לשיפור באמצעות ניתוח או כאלו שמאסו באיכות השיפור שהצליחו לקבל באמצעים לא ניתוחיים כגון מיצוק מכשירי, הזרקת נפחים או חוטי הרמה. חשוב לי לציין שהתוצאה המתקבלת מניתוח מתיחת פנים שמבוצע כהלכה היא טבעית ועדינה ומראה מנותח אינו חלק ממשרעת התוצאות הרצויה לאחר ניתוח. יש אפשרות להתרשם ממגוון תוצאות של נשים (וגברים) שאישרו את פרסום תמונתן, בגלריית התמונות.

ניתוח מתיחת פנים מתאים גם לגברים?

חד משמעית כן. גם גברים נהנים מניתוח מתיחת פנים. היות ולגברים יש שיעור באיזור הזקן ולמרביתם אין שיער ארוך, נדרשת מיומנות רבה במיקום הצלקות על מנת שיהיה נסתר כמעט לחלוטין מהעין. באיזור גלריית התמונות יש תמונות של שני גברים (מתוך רבים נוספים) שנותחו על ידי דר’ שיין ואישרו את פרסום תמונתם.

ירדנה, יפהפיה בתחילת שנות החמישים לחייה, ביקשה להחזיר לעצמה את המראה הרענן שהיתה רגילה לראות כל בוקר במראה. ירדנה שמעה לעצתי ויחד החלטנו על מתיחת פנים המהווה פתרון יעיל וקבוע לעייפות שקפצה עליה. ניתן לראות בתמונות שצולמו כשנה לאחר הניתוח את השיפור היפה בקו הלסת והצוואר וכן את התוצאה הטבעית שהניתוח מקנה. הצלקות בקדמת האוזן ומאחוריה, נסתרות כמעט לחלוטין.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

איש עסקים שנושק ל 60, ביקש ממני הצערה של איזור קו הלסת, הצוואר והעפעפיים. הדגש היה על שינוי עדין ומרענן וניתן לראות זאת לאורך האיזורים שצויינו. עם טיפול עדין בדיספורט – צידי העיניים יפתחו והקמטים הנקראים רגלי עורב ישתפרו משמעותית. כך גם מנח הגבה הצידית. שימו לב לצלקת העדינה, כמעט בלתי נראית. אין צורך לחשוש מניתוח זה – גם בגברים.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

דר’ בלה ורון מאושרת כחודש לאחר מתיחת הפנים שעברה. לאחר שניסתה על עצמה כמעט כל טיפול או מכשור לא ניתוחי בתחום האסתטיקה, דר’ ורון בחרה לעבור ניתוח מיניליפט שכלל הידוק של הצוואר וקו הלסת.

ראו איזו מלאות נהדרת היא קיבלה באיזור הלחיים. מראה פשוט צעיר ומרהיב. כל זאת זאת ללא גרם שומן עצמי או חומצה היאלורונית, פשוט ניתוח מתיחת פנים במישור תת שרירי משולב שמבוצע כהלכתו.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

המטופלת שבתמונה עברה ניתוח מתיחת פנים לצורך שיפור מראה הצוואר והצערת קו הלסת, לאחר שכבר עברה שאיבת שומן צווארית אצל מנתח אחר. חשוב להדגיש שמתיחת פנים שמבוצעת נכון אינה משנה את מראה הפנים ומעניקה מראה טבעי ורענן. שימו לב שלפני הניתוח היא הקפידה ללבוש צווארונים גבוהים ככל הניתן ולאחריו נהנית ממחשוף לבחירתה. כדאי לציין שאופציות לא ניתוחיות ל”הידוק” הצוואר אינן מעניקות את התוצאה הנשלטת והאיכותית שמושגת על ידי ניתוח מתיחת פנים וכדאי לקחת זאת בחשבון לפני ביצוע כל פעולה לא ניתוחית באיזור הסנטר והצוואר.

לפני
אחרי

המטופלת הזו, הגיעה אלי בבקשה לשאיבת שומן בצוואר. לאחר שהסברתי לה שמה שמפריע לה אינו השומן הצווארי אלא עודפי העור והנפילה הנלווית היא ניאותה לבצע ניתוח מתיחת פנים (שכולל גם שאיבת שומן מהצוואר ומהפנים במידת הצורך). בהקשר זה כדאי לזכור ששאיבת שומן אינה מטפלת בעודפי עור. שימו לב לשינוי הדרמטי שהושג כתוצאה מהניתוח שעברה, כל זאת ללא ירידה במשקל, או חלילה שינוי במראה פניה או “מראה מנותח”.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

נורית, בת 60, חפצה בהחלקה ושיפור מראה הקמטים בלחיים שנוצרו כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש במהלך חייה. הקמטים לא נעלמו לאחר ביצוע קילוף ולפיכך עברה מתיחת פנים ששיפרה בצורה ניכרת את מראה הפנים וגם, כמובן את קו הלסת והצוואר. הקמטוטים סביב השפתיים יטופלו בנפרד באמצעות הזרקת סיליקו טיפתית.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

בת 57, לאחר מתיחת פנים משולבת בהזרקת שומן עדינה וניתוח עפעף תחתון. ניתן לראות את השינוי הנהדר בקו הלסת, בצוואר, תוספת נפח עדינה בשפתיים ובגבול העפעף התחתון ושיפור קל של הקמטוטים סביב הפה. המטופלת בחרה שלא לעבור במקביל ניתוח לעיצוב העפעף העליון היות ובוצע לה ניתוח כזה כשלוש שנים קודם לכן אצל מנתח אחר. הוצע לה לבצע גם קילוף עדין באמצעות חומצה טריכלורו-אצטית (TCA).

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

אילנה, בת 54 לאחר מתיחת פנים והסרת עודפי עור מהעפעף העליון. שימו לב כמה התוצאה נראית טבעית ועדינה. מתיחת פנים טובה לא אמורה לשנות את מבנה או מראה הפנים אלא רק ל”הסיר” מאיתנו כמה שנים טובות ולהעניק לנו מראה צעיר יותר ורענן. עיקר הדגש במתיחת פנים (ידוע גם בשם מיניליפט) הינו על שיפור הצוואר, קו הלסת ועצמות הלחיים.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

מתיחת פנים שמעניקה מראה רענן וצעיר יותר היא מתיחת פנים נהדרת. ברגע שיש “סטיגמטה” של מישהי שנותחה וקיבלה מראה של מנותחת פנים הרי שפספסנו את מטרתנו. דוגמא נהדרת להצערת הפנים שמושגת באמצעות ניתוח עפעף עליון ומתיחת פנים מובאת לפניכם.

לפני
אחרי

אבלין, בת 64, מצולמת כשנה לאחר מתיחת פנים והזרקת שומן שעברה. ניתן לראות את השינוי העדין והיפה. אבלין ממשיכה לתחזק את התוצאות על ידי הזרקת בוטולינום טוקסין (דיספורט) אחת למספר חודשים.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

אורלי, בת 55, מצולמת מספר חודשים לאחר ניתוח מתיחת פנים שלוותה בעיצוב העפעף העליון והתחתון. בניתוח זה לא הוספתי שומן עצמי ולאחריו לא הזרקתי חומרי מילוי. כל שבוצע הינו החזרת הרקמות שצנחו למקומן והשגת מראה צעיר, מלא ורענן שאורלי זכרה מצעירותה. שימו לב לשיפור הניכר שמושג לאורך קו הלסת והצוואר, הלחי, וכמובן איזור העיניים.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

מיקי, כיום בת 64, מצולמת סביב גיל 60, אז עברה ניתוח מתיחת פנים והזרקת שומן. ניתן לראות את השיפור הניכר לאורך קו הלסת והצוואר וכן הנפחים היפים שנוספו לאורך עצמות הלחיים. הצלקות כמעט ולא נראות לעין בזכות טכניקה קפדנית, למרות שמיקי היתה מעשנת כבדה לפני ואחרי תקופת ההפסקה מעישון סביב הניתוח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

גם גברים מבצעים מתיחות פנים. האדון שבתמונה הינו איש עסקים מצליח שחש שמראה פניו אינו הולם את מרצו וחיוניותו. מתיחת פנים שמתבצעת בגברים חשוב שתהיה מדוייקת ותיתן מענה מדוייק לסימני הגיל כמו במקרה זה – רפיון העור הצווארי הניכר וזאת ללא שינוי של תוי הפנים הגבריים או שינוי של קו שיער הפנים. התמונות צולמו לפני וכשנה לאחר הניתוח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
כתבו לנו / דברו איתנו