הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הוא אחד הניתוחים המתגמלים ביותר הקיימים בתחום הכירורגיה הפלסטית – אסתטית, שכאשר מבוצע ומתנהל נכון, יכול להחזיר לחזה את הזוהר הטבעי שלו, את המוצקות, ובעיקר לתת מענה לחוסר הנוחות, לעיתים לתחושת הבושה, וגם לגעגועים למה שהיה פעם.

הגורמים לצניחת חזה רבים וכוללים את כוח המשיכה; תקופת ההריון וההנקה, במהלכה השדיים נעשים מלאים וכבדים יותר ולאחר מכן מתרוקנים; שינויים במשקל (בעיקר ירידה משמעותית) שעלולים להשפיע על העור, וגיל האישה.

במידה ואת חווה צניחת שדיים ושינוי לרעה במראה החזה, המתבטאים בתחושת ריקנות בקוטב העליון וקושי ניכר בהתאמת חזייה או פריטי לבוש עם מחשוף, חשוב שתדעי כי ניתוח הרמת חזה מהווה פתרון יעיל ונוח, כל עוד הוא מתבצע אצל רופא/ה מומחים ומקצועיים.

תמונה שווה אלף מילים, ולכן אנו מזמינים אותך להתרשם מתוצאות ניתוחי הרמת חזה שבוצעו על ידי דר' שיין, בקטגוריית ׳לפני׳ ו-׳אחרי׳. לפניך גם מידע חשוב שיכול להפיג מעט את החשש ולסייע לך להבין מה כולל התהליך, כולל מענה לשאלות שכיחות ונפוצות. המידע המקיף והמענה המפורט, המתייחסים לדרך ולתהליך הניתוחי והבתר ניתוחי, הם המפתח להפחתת חשש והחרדה לפני כל ניתוח, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהליך רפואי אלקטיבי.

האם אני זקוקה לניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה יכול לתת מענה מיידי לבעיות שתיכף אפרט וליצור מראה שד אסתטי, צעיר ויפה.

1. אובדן נפח של השד שמתבטא בריקנות בחזייה, ולעיתים רחוקות גם מראה של ׳שקיות שוקו׳, ללא התוכן.
2. עטרות גדולות מאוד ביחס לשאר השד.
3. קומפלקס פטמה עטרה הממוקם מתחת לקפל התת שדי, וזה אומר הפטמה שכביכול ׳מסתכלת׳ קדימה או מטה במקום מעט למעלה.
4. קומפלקס פטמה עטרה שלא נמצא במקום האידיאלי בשד.
5. נשים שחשות שלמרות המראה היפה של השד, הוא ממוקם נמוך מדי על פני בית החזה, בניגוד למה שהיה בעבר.
6. נראות של השתל מתחת לעור אצל נשים שעברו הגדלת חזה בעבר, תופעה הנקראית גליות תת עורית של השד, או באנגלית Rippling.

הרמת חזה לפני/אחרי

מה מטרתו של ניתוח הרמת חזה?

מטרתו של ניתוח הרמת חזה, המתבצע בהרדמה מקומית או כללית ואורך בדרך כלל שעתיים עד שלוש שעות, היא מיקום נכון של הפטמה והעטרה, תוך הסרת עודפי העור הרפוי ויצירת שד רענן ובעל מראה צעיר.
כדי להגיע לתוצאה הרצויה, וכחלק בלתי נפרד מההליך הכירורגי, מבצעים חתך אחד מבין שלושה אפשריים, בהתאם לגובה הדרוש לפטמה והעטרה, לפי צורת ומצב השד, ועל פי דרישות ורצונות המטופלת, בין אם מדובר בחתך סביב העטרה; חתך ׳סוכרייה על מקל׳; וחתך ׳עוגן׳ – ממנו אני מעדיך להימנע, כפי שארחיב בהמשך.

לפני ואחרי ניתוח הרמת חזה

אני צעירה ולא עברתי הריונות ובכל זאת החזה שלי נפול, מדוע?

חזה נפול הוא גם עניין תורשתי, כלומר מולד. לעיתים עליה וירידה במשקל עשויות לגרום לשינויים במראה החזה. כך לדוגמה, ירידה של עד 10% ממשקל הגוף, עשויה להביא לצניחה והתרוקנות של החזה גם מבלי שעברת הריון ולידה.

באיזו שיטת הרדמה ניתן לבצע ניתוח הרמת חזה?

קיימות מספר טכניקות הרדמה שנועדו להבטיח נוחות ובטיחות, מבלי לוותר על ביצוע ההליך באופן יעיל ומקצועי. האפשרות השכיחה ביותר היא הרדמה כללית, שתאפשר לך לישון שינה עמוקה במהלך כל הניתוח. התהליך מתבצע בחדר ניתוח ייעודי העומד הסטנדרטים הגבוהים ביותר, וכולל יותר הכנות, והתאוששות מעט ארוכה יותר. בסיום הניתוח תישארי להשגחה בת ארבע שעות כמתחייב על ידי  משרד הבריאות לאחר ביצוע ניתוחים בהרדמה כללית.
ניתוחים בהרדמה כללית מיועדים רק למנותחות בריאות או נשים בעלות מחלות רקע קלות, מאוזנות תרופתית.

שיטה נוספת אותה אני מעדיף באופן אישי, היא הרדמה מקומית שתאפשר לך להיות ערה ומודעת למתרחש, ללא תחושת כאב. במצב זה נוכל לשוחח במהלך הניתוח, לשמוע מוזיקה, לדון בשאלות שאת מציגה, ולעיתים אף לראות את התוצאה במסגרת ההליך עצמו ומיד בסופו, עוד לפני שמסיימים.

למעט תחושה מסוימת של חוסר נוחות, של לחץ או קור מקומיים, שעשויים להיות מלווים בריח קל לא תחושי כאב כלל.
זה המקום להדגיש כי הצוות כולו, בהובלתי, מתמחה בניתוחים בהרדמה מקומית, וכי נעשה על מנת שהחוויה שלך תהיה נהדרת. בסיום הניתוח תועברי  להתאוששות קצרה, ובמידה ומצבך אכן יאפשר זאת, תשוחררי לביתך באותו היום.

לפני קבלת ההחלטה על ניתוח תחת הרדמה מקומי, חשוב לקחת את כל הפרמטרים המפורטים בחשבון. זאת לאור העובדה שאין אפשרות לעבור להרדמה כללית או לקבל טשטוש תוך ורידי במהלך הניתוח, מלבד נטילת כדור הרגעה נוסף.

ישנן מטופלות שמעדיפות לבצע הרדמה מקומית עם טשטוש, שיטה הדורשת נוכחות של מרדים שתפקידו לגרום לטשטוש באמצעות מתן תרופות לווריד. מהלך הניתוח יבוצע תחת הרדמה מקומית כמתואר. אם את מעוניינת בהרדמה מקומית עם טשטוש, ניתן לבקש זאת במהלך פגישת היעוץ ונבצע זאת בשמחה ויחד עם זאת, איננו ממליצים על אופציה זו מכיוון שהיא יותר יקרה, פחות אפקטיבית, וכוללת תוספת תשלום.

שיטה נוספת הכוללת זריקה אפידורלית או ספינלית, הדומה במהותה לזריקה האפידורלית שניתנת לפני לידה, על ידי מרדים, היא הרדמה אזורית. לטעמי, שיטה זו אינה  נחוצה ומיותרת, ולכן אינני עושה בה שימוש.

על אופי ההרדמה – נחליט במסגרת פגישת הייעוץ או טרום הניתוח, כחלק משלב ההכנה לפרוצדורה עצמה. כאמור, העדפתי היא הרדמה מקומית ויחד עם זאת, כל מה שתחליטי, מקובל, על מנת שתרגישי נינוחה ורגועה לקראת, במהלך ולאחר ניתוח הרמת החזה שלך.

שלושה חודשים לאחר ביצוע הרמת חזה

מהי התוצאה הצפויה לאחר ניתוח הרמת חזה?

התוצאה הסופית תלויה מגוון פרמטרים ויחד עם זאת, מראש נגדיר אחד או יותר מהיעדים הבאים, בנוסף להרמת ומיצוק השדיים על ידי הסרת עודפי עור והידוק רקמת השד, למראה שד מוצק יותר:

 1. שיפור מראה ומיקום הפטמות והעטרות, במיוחד אם הפטמות פונות כלפי מטה.
 2. יצירת צורת שד אטרקטיבית וצעירה יותר, המשלימה בצורה הרמונית את מראה הגוף הכולל.
 3. הפחתת הגירוי שעלול להיווצר בקפל התת שדי, כתוצאה מחיכוך ושפשוף של עודפי עור.
 4. צמצום והפחתת סימני מתיחה באזור החזה.

 

מהם היתרונות של ניתוח הרמת חזה?

בראש ובראשונה יכול ההליך להשפיע לחיוב על הדימוי העצמי שלך, בנוסף להעלאת הבטחון והרגשת הנשיות החשובה כל כך, במיוחד עבור אותן נשים הסובלות משדיים נפולים באופן משמעותי, שאיבדו נפח בשד. כך גם עבור מי שמעוניינת בטיפול או שינוי מקיף יותר הכוללים גם הגדלת או הקטנת חזה, להשגת תוצאות מיטביות.

איך מתבצע בפועל ניתוח הרמת חזה?

במהלך ניתוח הרמת חזה נעלה את הפטמה והעטרה למקומה הרצוי, ולאחר מכן נסיר עודפי עור ורקמת שד מהקוטב התחתון של השד. בתהליך מיקומה מחדש של העטרה, נקטין גם את היקפה לקוטר הממוצע והשכיח בקרב נשים –  40 מ"מ. במידה ואת מעוניינת בעטרות מעט קטנות יותר, זה בהחלט אפשרי.

במידה וניתוח הרמת החזה כולל גם שילוב שתלים, בראש ובראשונה נכניס את השתלים, ולאחר מכן נמקם אותם ונוודא שהם עטופים ברקמה. זאת על מנת למנוע את חשיפת שתל בהמשך. בשלב האחרון, נעצב את השד ונחבוש את קו התפרים באמצעות חבישה עדינה בצבע גוף הקרויה "סטריסריפ".

משך הניתוח הוא בדרך כלל בין שעתיים לשלוש שעות. זמן ההחלמה תלוי במצבה של המטופלת ובסוג ההרדמה. ניתוח הרמת חזה מבוצע בדרך כלל בפורמט של ׳אשפוז יום׳, שמשמעותו שחרור המנותחת לביתה ביום הניתוח, ללא צורך בלינת לילה. אם את בכל זאת המעוניינות להישאר להשגחה גם בשעות הלילה, ניתן לתאם זאת במהלך פגישת היעוץ או טרום הניתוח.

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה

האם ישנן כמה שיטות לביצוע ניתוח הרמת חזה?

אנו מכירים כיום שלוש טכניקות עיקריות לביצוע ניתוח הרמת חזה, כל אחת בעלת יתרונות וחסרונות שחשוב לקחת בחשבון.

הרמת חזה פריאוראולרית  (חתך מסביב לעטרה)

שיטה זו מתאימה לטיפול בחזה הסובל מצניחה מינימלית, דורשת פחות חתכים ומותירה על פניו פחות צלקות, דבר שהופך אותה להיות פופולרית עבור נשים רבות. בפועל מעט מאוד נשים מתאימות להרמת חזה מסוג זה. בדרך כלל מקובל לבצע הרמת חזה פריאראולרית בנשים הסובלות מצניחת שד של כ 1 ס״מ עד 3 ס"מ, או אצל נשים בעלות עטרות גדולות יחסית, ללא צניחה. הליך זה מיועד גם לתיקון א-סימטריה קטנטנה בין השדיים.

חסרונות השיטה כוללים את הגישה המוגבלת לרקמת השד, דבר שעלול להשפיע על התוצאה הסופית, בנוסף למראה פחוס יחסית לאורך זמן. לעיתים קרובות מתרחשת התרחבות צלקת או העטרה שהוקטנה, בעיקר בהעדר תמיכה של הרכיב האנכי. באופן מפתיע יתרונה העיקרי הוא הפופולריות שלה אצל נשים שחוששות מצלקות על פני השד…

הרמת חזה עם צלקת ורטיקלית (אורכית) , המוכרת גם כשיטת ׳סוכריה על מקל׳

זוהי השיטה עליה אני ממליץ במיוחד, משום שאין מגבלה על כמות הרקמה המוסרת או היקף צניחת השד שניתנות לתיקון, ולכן היא מתאימה לכל סוגי השדיים.
במהלך הרמת חזה עם צלקת ורטיקלית מבצעים חתך מעגלי סביב העטרה, בנוסף לחתך בצורת חור של מנעול בקוטב התחתון של השד. שתי הזרועות של חתך חור המנעול משמשות לתמיכה בקומפלקס העטרה והפטמה, ומאפשרות למנתח גישה בלתי מוגבלת לרקמת השד. המפגש בין שני החתכים יוצר צלקת אנכית בין הקצה התחתון של העטרה ועד לקפל התת-שדי, שהוא הקפל שבו השד פוגש את דופן החזה. השילוב של הצלקת סביב העטרה והחתך האורכי מזכיר קווי מתאר של סוכרייה על מקל  – וזהו מקור שמה העממי של טכניקה זו. בניגוד לדעה הרווחת, הצלקות האורכיות על פני השד כמעט ואינן נראות לעין בתום תקופת ההבשלה של הצלקת, ולכן אין מקום לחשוש משיטה זו. חסרונה היחיד הוא שלעיתים נשארים מעט עודפי עור מתחת לקפל התת שדי, וגם אז הם כמעט תמיד נספגים בתום שנה עד שנה וחצי מהניתוח, ואינם מפריעים כלל או מצריכים התערבות כלשהי.

הרמת חזה עם צלקת T הפוכה (שיטת ה׳עוגן׳)

מקור שמה של שיטה זו הוא בצורת הצלקת המתקבלת על פני השד בסיום הניתוח, שמזכירה עוגן הפוך. הטכניקה מתאימה במיוחד למצב בו ישנה צניחת שדיים משמעותית, ויתרונה הוא בגמישות שמתאפשרת בזכות החתכים והגישה הנוחה לרקמת השד.

למרות שמנתחים רבים מבצעים הרמת חזה או הקטנת חזה עם צלקת T הפוכה, בעיני זוהי טכניקה ירודה שעשויה לפגוע במראה העגלגל והנשי של השד. הסיבה העיקרית שבגללה מנתחים עובדים עם צלקת T הפוכה היא חוסר היכולת לטענתם, להשיג תוצאות מדהימות באמצעות צלקת ׳סוכריה על מקל בלבד׳. המציאות מראה שמעל 95% מהמנותחות (בהן טיפלתי באופן אישי), שעברו הרמה או הקטנת חזה באמצעות צלקת אורכית בלבד קיבלו תוצאה נפלאה, ללא צורך בצלקת הרוחבית והמכוערת. חסרון נוסף של צלקת ה T ההפוכה הינו בעיות ריפוי שבדרך כלל נוצרות במפגש בין הצלקת הרוחבית לאורכית.

היכן צפויות להופיע הצלקות לאחר ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מחייב צלקת סביב העטרה ובמעל 90% מהמקרים גם לאורך השד. ישנם פלסטיקאים שמוסיפים גם צלקת רוחבית בבסיס השד בצורה הנקראת צלקת עוגן. באופן אישי, אני מוצא צלקת זו מיותרת ולטעמי היא אף גורמת לעוות של החזה. למרות שיש מטופלות החוששות ממראה צלקות. הניסיון מלמד שאין צורך לחשוש ממראה הצלקת וברוב המוחלט של המקרים, עם סיום תהליך ההחלמה הן יהיו עדינות מאוד עד בלתי נראות.

אני חוששת מצלקות, האם אפשרי לעשות ניתוח הרמת חזה ללא צלקות?

ניתוח הרמת חזה מחייב צלקת סביב העטרה, ובמעל 90% מהמקרים גם לאורך השד. במקרים מסוימים ונדירים ניתן לשוות לחזה מראה מורם על ידי תוספת נפח באמצעות שתלים בלבד, ובכך להימנע מצלקות על פני השד. למרות שיש מטופלות החוששות מצלקות, הניסיון מלמד שאין צורך לחשוש ממראה זה וברוב המוחלט של המקרים, עם סיום תהליך ההחלמה הן יהיו עדינות מאוד עד בלתי נראות.

האם ניתן לבצע הקטנה או הגדלה של החזה במהלך ניתוח הרמת חזה?

בהחלט כן. ניתוח להרמת החזה והגדלתו נקרא ׳ניתוח הרמת חזה עם שתלים׳ או ׳שומן עצמי׳, והוא נפוץ מאוד. ניתוח הרמת חזה וניתוח הקטנת חזה עקרונית הם אותו ניתוח, בשניהם מבצעים צלקת סביב העטרה ולאורך השד, במטרה להרים את השד למקומו הטבעי ולהקטין את העטרות (אם ישנו צורך). ההבדל בין הרמה להקטנה הוא, שבהקטנת חזה אני מסלק רקמת שד לא רצויה על מנת להקטין את השד, בעוד בהרמה בלבד אני משמר כמה שיותר רקמת שד.

האם ניתן לעבור ניתוח הרמת חזה עם שתלים?

בהחלט כן. מטרתו העיקרית של השתל הינה לתת מלאות עליונה בשד, כזו שלא הייתה קיימת קודם לניתוח. מטרה נוספת של השתל הינה להוות בסיס מעוצב ואסתטי לשד החדש. צריך לזכור שהשתל מהווה משקולת ולכן קיימים מגוון רחב של שתלים שתפקידם לשמור על הצורה העתידית של השד לאחר הניתוח.

אופן שילוב השתלים ובחירת הסוג המתאים ביותר, מבוססים על פרופורציות הגוף, מידת הריקנות של השד, ומהן המטרות הסופיות שלך. דר' שיין עובד עם שלושה סוגי שתלים עיקריים של חברת פוליטק הגרמנית: שתלים בעלי מעטפת Mesmo, שתלי בעלי מעטפת פוליאוריטן, ושתל  .B-Lite

שתלי Mesmo , הם שתלי ג'ל סיליקון המהווים שתלי הבסיס עבור הרוב המכריע של המנותחות. ידועים בזכות מעטפת השתל הדקה, קלות השימוש, מראה העגול והסקסי, והמרקם החלק והנעים למגע.

שתלי פוליאוריטן הם שתלי ג'ל סיליקון בעלי מעטפת העשויה מקצף פוליאוריטן עדין. לשתל פוליאוריטן יתרונות רבים שבאים לידי ביטוי בהפחתת הסיכון להתקשות קופסית בעתיד, הקטנה משמעותית של הסיכוי לצניחה עתידית של השד לאחר הניתוח, הקטנת הסיכוי להופעת קפלי שתל מתחת לעור (rippling) ועוד. שימוש בשתלים אלו דורש מיומנות רבה מאוד מצד המנתח ולכן מעטים המנתחים שיציאו לך את השתל הזה.

שתלי B-Lite הינם שתלים קלי משקל המלאים בג'ל סיליקון משופר המכיל בועיות זעירות של אוויר, טכנולוגיה ישראלית ייחודית בזכותה השתלים קלים יותר ב-30% בהשוואה לשתלי ג'ל סיליקון המסורתיים. שתלי ה B-Lite מגיעים עם שתי המעטפות שפורטו למעלה.

למידע המלא על: הרמת חזה עם שתל.

האם ניתן לבצע ניתוח הרמת חזה גם ללא שתלים?

בהחלט כן. נוכחות השתל נועדה לתת מבנה מעוצב, נפח ומלאות עליונה לשד, ואינה מחויבת במסגרת ניתוח ההרמה עצמו. במידה ולא נעשה שימוש בשתל או בשומן עצמי, הקוטב העליון של החזה יישאר לאחר הניתוח בדיוק כמו שהיה לפני ההרמה. הוספת שתלים היא החלטה אישית שלך, התלויה במספר גורמים עליהם נחליט יחד במהלך פגישת יעוץ.

למידע נוסף בנושא: הרמת חזה ללא שתל.

מהם שלבי ההתאוששות וההחלמה מניתוח הרמת חזה?

כדי לשמור על בריאותך ועל התוצאות, ובמטרה לאפשר לגוף להתאושש, חשוב שתעקבי אחר ההנחיות של צוות המרפאה, ותיהני מליווי אישי וצמוד, המבטיחים החלמה מהירה וטובה.

ההגבלות אחרי הניתוח מאוד תלויות במטופלת ובמאפייני הניתוח הפרטני שעברת.

ישנן שחוזרות לפעילות מלאה כמעט מייד, והאחרות בצורה הדרגתית יותר.

למרות שאינני אוהב להגביל את המנותחות שלי, באופן כללי אנחנו מבקשים לא לבצע פעילות גופנית מאומצת למשך כחודש לאחר ניתוח הרמת החזה. בשבוע הראשון לאחר הניתוח תתבקשי לנוח מלבד עבודה משרדית ולביצוע הליכות קלילות. תוכלי, כמובן, לדאוג לעצמך בכל הקשור לרחצה, הלבשה ותזונה, אך נבקש שתהיה לך עזרה במטלות בית ובטיפול בילדים קטנים (אם יש).  חודש לאחר הניתוח נסיר את הפלסטרים המכסים את החתך הניתוחי ותוכלי בעצם לחזור לשגרת יומך המלאה כפי שהייתה לפני הניתוח, כולל פעילות גופנית מאומצת. כחודש לאחר הניתוח מראה השד עדיין איננו סופי. אני נוהג לומר שרק אחרי 3 עד 6 חודשים מתחילים לראות באמת את צורת השד שהתקבלה לאחר הניתוח וכשנה לאחריו עפים על השד החדש.

האם ניתוח הרמת חזה כואב?

רמת הכאב במהלך כל שלבי ההחלמה נמוכה עד לא קיימת בניגוד למה שמקובל לחשוב. את ההתמודדות עם הכאב ננהל עם אקמול ואופטלגין ולעיתים רחוקות נוסיף תרופות חזקות יותר אך חשוב לציין שלרוב המנותחות של דר' שיין לא נזקקות למשככי כאבים כלל.

האם משאירים נקזים אחרי ניתוח הרמת חזה?

ברוב המכריע של ניתוחי הרמת החזה אינני משאיר נקזים, בשל שימוש בטכניקה ייעודית המונעת הצטברות נוזלים באזור המנותח. במקרים נדירים בהם מצטברים נוזלים באזור הניתוח, ניתן לנקזם בקלות במרפאה – פעולה נטולת כאבים ובידיים שלנו גם נטולת סיבוכים.

האם אני חייבת ללכת עם חזייה לאחר ניתוח הרמת חזה?

אין תשובה חד משמעית. הדבר תלוי בגודל החזה, והאם את מעוניינת בניתוח הרמת חזה עם שתל (דבר שגורם להידוק רקמת השד). כך או כך, החזייה מספקת תמיכה לחזה, ולכן מומלץ לעשות בה שימוש אחרי הניתוח.

כמה זמן ׳מחזיק׳ ניתוח הרמת חזה? לאורך כמה זמן נשמרות התוצאות?

הצלחת ניתוח הרמת חזה תלויה במיומנות המנתח, במידת האלסטיות של העור באזור השדיים והחזה, וביכולת שלך לשמור על משקל גוף מאוזן ויציב, שיכול למנוע את הסיכוי לרפיון עתידי של העור בחזה או לשינויים בצורת השד. גם גודל השדיים מהווה פקטור משמעותי וזה אומר, שאם ההרמה בוצעה בשילוב הגדלת חזה או שהחזה עדיין נותר גדול משמעותית לאחר הניתוח, כך גדלים הסיכויים שהוא יצנח שוב. ברוב המקרים התוצאות נשמרות לאורך שנים. יחד עם זאת, ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על הצורך בטיפול חוזר כדוגמת גמישות העור, גיל המטופלת, שינויים במשקל, היריון והנקה. מי שזקוקה להרמת חזה בגיל צעיר, ככל הנראה תצטרך הרמה חוזרת בעתיד לאחר הריונות, הנקות ושינויים במשקל.

האם כל אישה יכולה לעבור ניתוח הרמת חזה?

לא בהכרח. ישנם מצבים בהם אינני ממליץ לעבור ניתוח הרמת חזה:

 1. עישון. עליך להפסיק לעשן למשך חודש לפני וחודש אחרי ניתוח הרמת חזה. זוהי אמירה גורפת! באופן עקרוני אני נמנע מניתוח נשים מעשנות, משום שהעישון פוגע קשות בתהליך ריפוי הפצע ועשוי לגרום לנזקים בלתי הפיכים לשד.
  את הרי מבקשת לקבל את התוצאה המושלמת ביותר עבורך, ועישון בהכרח יפגע בתוצאה האסתטית. לכן, עליך להפסיק לעשן. רק עבורך ולא עבור המנתח או כל אחד אחר. אם אין באפשרותך להפסיק לעשן – מומלץ לבטל את הניתוח. רק לידיעה, אסורות כל סוגי הסיגריות, כולל ג'ויינטים וסיגריות אלקטרוניות. אם תרצי נוכל לסייע לך באיתור אחת או יותר ממגוון תוכניות מעולות להפסקת עישון, המתקיימות במסגרת קופות החולים או במכונים פרטיים.
 2. מצב בריאותי. יש נשים שמצבן הבריאותי אינו מאפשר לעבור ניתוח, אלא אם המחלה או הסיטואציה מטופלות, ורק לאחר שנקבל את אישורו של הרופא הרלוונטי לביצוע הניתוח נוכל לנתחן.
 3. משקל לא יציב או עודף. תנודות במשקל, עם דגש על עליה או ירידה קיצונית, אינן מאפשרות ניתוח הרמת חזה, אלא לאחר התייצבות שנמשכת שלושה חודשים לפחות. ניתוח אסתטי ראוי שיבוצע בערכי BMI הנעים בין 18 ל-25, במקרים מסוימים ניתן לנתח גם מטופלות שערכי ה -BMI שלהן נעים בין 25 ל-30. בדרל כלל, איננו נוהגים לנתח נשים שערך ה- BMI שלהן מעל 30, משום שאז הסיכון לסיבוכים בתר ניתוחיים גבוה מאוד וכמעט לבטח תפגע התוצאה האסתטית של הניתוח. משרד הבריאות אף מחמיר, ואוסר על ניתוחים אסתטיים בחדרי ניתוח פרטיים במנותחות עם ערכי BMI מעל ל-35. מוזמנת לחשב את ה-BMI  שלך בקלות, בקישור המצורף.
 4. ציפיות לא ריאליות. לעיתים רחוקות אני נתקל בנשים שמבקשות לקבל תוצאה שאי אפשר לקבל באמצעות ניתוח הרמת חזה. עבורן ניתוח הרמת חזה יכול לגרום לעוגמת נפש בלבד. במהלך הפגישות שלפני הניתוח נבצע יחד תיאום ציפיות מחמיר, על מנת להבטיח ששביעות הרצון שלך תהיה מיטבית. דוגמא קטנה לציפייה לא ריאלית היא של נשים עם חזה גדול מאוד ונפול, שמצפות כי לאחר הניתוח הוא יעמוד לגמרי, וכי לא יהיה כלל מגע בין השד לבין בית החזה.

כמה זמן לאחר ניתוח הרמת חזה ניתן לתכנן הריון?

עקרונית אין מגבלה כלל על כניסה להריון לאחר ניתוח זה ויחד עם זאת, לא נרצה שתעברי הליך רפואי מורכב כשאת בהריון, דבר שחשוב שתעלי במסגרת פגישת הייעוץ. סוגייה נוספת שדורשת התייחסות היא האם את מתכננת הריון נוסף בשנה הקרובה. מקובל לא לבצע הרמת חזה במידה ומתוכנן הריון בשנה שלאחר הניתוח, מצב שסביר שישפיע לרעה על התוצאה האסתטית שהושגה בניתוח, וימנע ממך להנות מתוצאותיו לאורך זמן.

כמה עולה ניתוח הרמת חזה?

עלות ניתוח הרמת חזה משתנה על פי מורכבות הניתוח וסוג השתל.

 1. מחירה של הרמת חזה ללא שתל הוא 35,500 ₪ *.
 2. הרמת חזה עם שתל בעל מעטפת mesmo עולה 39,900 ₪ *. (שתל בו אנו עושים בדרך כלל שימוש, המיוצר על ידי חברת פוליטק).
 3. הרמת חזה עם שתל בעל מעטפת פוליאוריטן עלותה 44,600 ₪ *. לציין כי מדובר במעטפת מובחרת בה מעטים עושים שימוש, אך זמינה במרפאה שלנו.
 4. הרמת חזה עם שתל Blite של חברת פוליטק שעלותה 48,500 ₪ *. שתל זה מבוסס על פיתוח ישראלי שנרכש על ידי חברת פוליטק, ומוצע בבלעדיות על ידי מנתחים ספורים בארץ ובעולם. יתרונו של השתל הוא במשקלו הקל יחסית.
 5. במידה ואת זקוקה להחלפת שתלים והרמת חזה המחיר יהיה 40,700 ₪ *.
 6. אם תיבחרי לעבור הרמת חזה עם הזרקת שומן, ללא שתלי סיליקון, המחיר יקבע לאחר בדיקתה במרפאה, ותלוי בזמינות השומן וכמות השומן הנדרשת להזרקה *.

* במקרים של ניתוחים מורכבים מהרגיל ייתכנו עלויות נוספות.

* המחיר כולל שכר טרחת מנתח, עלויות שתלים, חדר ניתוח ומעקב רפואי ללא הגבלת זמן לאחר הניתוח. המחיר אינו כולל לינת לילה במידה ותבקשי, ביקור אחות בית, חזייה ייחודית הנדרשת לאחר ההליך הרפואי ו/או עזרים או טיפולים לשיפור איכות הצלקת, במידה וידרשו.

המחירים המובאים כאן עשויים להשתנות עם הזמן. המחיר הסופי והמדויק יינתן רק במהלך פגישת הייעוץ במרפאה. אין לראות במחירים אלה מחירים סופיים.

האם אני זכאית להשתתפות במחיר עלות הניתוח, של קופות החולים או של חברות הביטוח?

המרפאה שלנו פרטית, ולכן אנחנו לא מכבדים הסדרים עם קופות החולים או חברות הביטוח. לא פעם אני נשאל לגבי מתן הנחות, וכאן חשוב לי להבהיר. מחיר הניתוח נקבע במדויק, ועל מנת להשיג עבורך את התוצאה והשירות המיטביים, כולל השקעה גדולה בחדר הניתוח ובבחירת חומרים איכותיים, כמו גם ניסיון רב שנים ומקצועיות בלתי מתפשרת.

במקרים מסוימים, במידה וקיים ביטוח בריאות פרטי וחברת הביטוח מאשרת את נחיצותו הרפואית של ההליך הרפואי, תוכלי לקבל החזר מסוים עבור הניתוח – למנתח שאינו בהסדר. למידע נוסף אנא פני לסוכן הביטוח שלך.

מהם הסיכונים ותופעות הלוואי בניתוח הרמת חזה?

למרות שמדובר בניתוח שגרתי, כמו בכל הליך כירורגי, גם במקרה הזה חשוב להתייחס לסיכונים, לתופעות הלוואי והסיבוכים הפוטנציאליים, אשר בדרך כלל מפורטים בטפסי ההסכמה לניתוח אותם תקבלי לעיון בביתך ובהמשך גם תחתמי  לפני הניתוח.

ראשית, אציין ואומר שלמרות ש 95% מהניתוחים מסתיימים בהצלחה מרובה עם שביעות רצון גבוה של המנותחת. עם זאת חשוב גם להציג את הסיבוכים הפוטנציאליים שעשויים לקרות בפחות מ 5% מהמקרים הכוללים:

 1. צלקות. לאחר כל ניתוח תשאר צלקת. לעיתים רחוקות מאוד הצלקות מתרפאות בצורה לא תקינה הקרויה היפרטרופיה ואז נזדקק לטיפולים כמו הנחת יריעות סיליקון, הזרקה של דפומדרול או טיפולים נוספים. שחוב לציין שהרוב המכריע של הצלקות בייחוד אלו לאורך השד מתרפאות בצורה תקינה וכעבור שנה עד שנתיים מהניתוח הן כמעט ולא יראו לעין. למידע על: הרמת חזה ללא צלקות.
 2. פגיעה מסוימת ביכולת ההנקה. מדובר בתופעת לוואי של הטכניקה הניתוחית. מדובר בסיבוך נדיר וברוב המקרים, נשים אשר עוברות ניתוח הרמת חזה יכולות להניק. עם זאת, יש לקחת בחשבון את האפשרות שאכן זה יקרה, במיוחד אם את עדיין לפני לידה.
 3. א-סימטריה בין הצדדים. השאיפה שלי היא ליצור תמיד סימטריה מושלמת אבל, הגוף זוכר… ומשתנה לאחר הניתוח מכאן שאין אפשרות לייצר סימטריה מלאה בין הצדדים וגם כך אין לאף אחד מאיתנו סימטריה מלאה בגוף.
 4. אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמה. לרוב, יעבור בתוך זמן קצר והתחושה הרגילה תחזור כמה חודשים לאחר מועד הניתוח.
 5. חוסר שביעות רצון מתוצאת הניתוח. זהו ה"סיבוך" השכיח ביותר ועומד על פחות 2% מהמטופלות שעברו ניתוח הרמת חזה.
 6. בעיות ריפוי פצע לאורך קו התפרים. שכיחות בעיקר במעשנות ובסכרתיות. עדיין נדיר. פחות מ 1% מהמקרים.
 7. דימום שעשוי להצריך כניסה חוזרת לחדר ניתוח. דימום כזה הוא נדיר כל כך שאנחנו חווים אותו אחת לשנתיים שלוש על כל מאות המנותחות שלנו.
 8. התפתחות נמק בעטרה או בפטמה או בשתיהן – אחד הסיבוכים הנדירים ביותר והקשים ביותר, השכיח בעיקר בקרב נשים המעשנות באופן תדיר, הסובלות מבעיות בכלי הדם, ואצל נשים בעלות חזה גדול במיוחד. טרם קרה.
 9. פקקת ורידים עמוקה – נדיר מאוד. טרם קרה.

האם אוכל להניק לאחר ניתוח הרמת חזה?

היכולת להניק לאחר ניתוח הרמת חזה תלויה בסוג הניתוח שבוצע ובמקרים רבים היא אפשרית. יחד עם זאת, לא ניתן לדעת מראש ובאופן וודאי מהם הסיכויים לכך. ניסיוני המבוסס על המנותחות שלי, מראה כי רובן יכולות להניק אחרי ניתוח הרמת חזה. ההמלצה הגורפת שלי לכל מי שעברה הרמת חזה לפני הריונות – לנסות להניק, ברוב המקרים כן יהיה חלב. במידה וכמות החלב לא מספקת – ניתן לשלב פורמולה. בכל מקרה, נסי לא לוותר על הנקה, היודעה כבעלת יתרונות אדירים. זכרי, כי מספיקה גם כמות קטנה מאוד של חלב לאורך זמן, על מנת להעניק לך ולתינוק את כל היתרונות שבחלב אם.

כמה זמן אחרי לידה ניתן לעבור ניתוח הרמת חזה?

ישנם מספר גורמים שצריך לקחת בחשבון כששוקלים ניתוח הרמת חזה לאחר לידה:

 1. האם חזרת למשקל שלפני הלידה? במידה ולא, חשוב שתדעי כי שינויים משמעותיים במשקל לאחר ניתוח הרמת חזה עשויים לפגוע בתוצאה האסתטית.
 2. האם את מניקה? אם כן, יש להמתין לפחות 3 חודשים אחרי סיום ההנקה, לפני ביצוע הניתוח.
 3. האם את מעוניינת להיכנס להריון נוסף בשנים הקרובות? אם התשובה חיובית, כדאי שתדעי שהריון נוסף עשוי לפגוע בתוצאה האסתטית של ניתוח הרמת חזה. לכן מקובל לנתח נשים שסיימו את פרק הילודה בחייהן, או כאלו שמתכננות פרק זמן ממושך של הפסקה (כמה שנים) לפני הריון נוסף.

כמה זמן לאחר ניתוח הרמת חזה ניתן לתכנן הריון?

עקרונית אין מגבלה כלל על כניסה להריון לאחר ניתוח הרמת חזה. לא נרצה שתעברי ניתוח כשאת בהריון, לפיכך אנו שואלים את הנשים שמגיעות אלינו ליעוץ לפני ניתוח הרמת חזה האם הן בהריון. השאלה הנוספת שנשאל במהלך הייעוץ היא האם את מתכננת הריון נוסף בשנה הקרובה. מקובל לא לבצע הרמת חזה אם מתוכנן הריון בשנה שלאחר הניתוח משום שהריון כזה סביר שיקלקל את התוצאה האסתטית שהושגה בניתוח וימנע מהמנותחת להנות מתוצאת הניתוח לאורך זמן.

האם ניתן לבצע הרמת חזה ללא ניתוח?

לצערי, אני לא מכיר שיטה לא ניתוחית לצורך ביצוע הרמת חזה. לעיתים ינסו להציג מצג שווא כאילו הרמת חזה בהרדמה מקומית אינה מצריכה חדר ניתוח, או שהרמת חזה עם צלקות מינימליות אינה ניתוח. ישנם רופאים שאף ימליצו על הרמת חזה עם חוטים ׳ללא ניתוח׳. עם כל האמור, לדעתי אין צורך לחשוש כלל מהמילה ניתוח. רוב המנותחות דווקא מדווחות שנהנו מכל התהליך.

מהי הרמת חזה עם חוטים והאם ניתן לבצע אותה במרפאה?

בשנת 2015 כשהגיעו לארץ חוטי סילוהט הראשונים (אלו הם חוטי הרמה נספגים) בחנו עם היבואן והיצרנים את נושא הרמת החזה עם החוטים. בידיים שלי, התוצאות היו מאכזבות מאוד. כיום מעל חמש שנים לאחר מכן, מנתחים פלסטיים, כמוני, לא מציעים הרמת חזה עם חוטים פשוט משום שזה לא עובד. לפיכך אני מציע להימנע מלהיכנס להרפתקה הזו. חבל על זמן ההחלמה ועל הכסף.

האם ניתן לשלב בין ניתוח הרמת חזה לבין ניתוח מתיחת בטן?

התשובה חיובית. בהחלט ניתן, הליך שמתבצע במרפאה באופן שוטף. השילוב הניתוחי של ניתוח הרמת חזה וניתוח מתיחת בטן קרוי ,mommy makeover משום שבדרך כלל אמהות שסיימו ללדת מעוניינות לטפל בחזה ובבטן שהושפעו מההריונות.

מהם הסיבוכים האפשריים לאחר ניתוח הרמת חזה?

ראשית, אציין ואומר שלמרות שניתוח הרמת חזה אינו ניתוח מסוכן, הוא עדיין הליך רפואי הכרוך בסיכונים מסוימים וחשוב שתדעי אותם לפני.

להלן הסיבוכים השכיחים יותר, חשוב לציין ש 95% מהניתוחים מסתיימים בהצלחה מרובה.

נמק בעטרה או בפטמות

אחד הסיבוכים הנדירים ביותר והקשים ביותר הוא התפתחות נמק בעטרה או בפטמה או בשתיהן. הסיבוך הזה שכיח יותר בקרב נשים המעשנות באופן תדיר, בקרב נשים שסובלות מבעיות בכלי הדם ובקרב נשים בעלות חזה גדול במיוחד.

צניחה מהירה של השדיים

לאחר הניתוח תיתכן צניחה מהירה של השדיים, אך חשוב לומר כי התאמת הניתוח למאפיינים הביולוגיים של המנותחת ושימוש נכון בחזיות לאחר הניתוח יקטינו את הסיכון.

דימום, שטפי דם וזיהומים

לאחר הניתוח יכולים להיות דימום מסיבי, זיהומים, שטפי דם, נפיחות באזור הניתוח וגם פצעים שאינם מחלימים במקום שנותח. בכל מקרה של ספק לגבי אלה יש לפנות לרופא המנתח.

אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמה

לאחר הניתוח תיתכן אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמה. לרוב, מקרה זה יעבור בתוך זמן קצר והתחושה הרגילה תחזור כמה חודשים לאחר הניתוח.

צלקות:

ברוב ניתוחי הרמת החזה ישנן צלקות כתוצאה מהניתוח. לרוב, הן הולכות ומטשטשות בהדרגה. בהרמת חזה קלה תהיה לרוב רק צלקת אחת מסביב לעטרת הפטמה ובהרמת חזה משמעותית יותר תהיה גם צלקת במורד החזה. חשוב לי להדגיש שאינני מבצע צלקת עוגן (רוחבית) בתחתית השד. אני חושב שזו צלקת שפוגעת במראה השד. 

א-סימטריה

אין אפשרות להגיע לתוצאה זהה בשני הצדדים ועלולים להיות הבדלי גודל וגובה בין השדיים שאינם תלויים בטכניקת הניתוח. חייב לציין שהשאיפה שלי היא תמיד לתת סימטריה מושלמת אבל הגוף זוכר… ואין לאף אחד מאיתנו סימטריה מלאה בגוף.

פגיעה ביכולת ההנקה

זה בעצם אינו סיבוך אלא תופעת לוואי של הטכניקה הניתוחית. סיבוך זה נדיר וברוב המקרים נשים אשר עוברות ניתוח הרמת חזה יכולות להניק, אך יש לקחת בחשבון את התוצאה הזו, בייחוד אם את עדיין לפני לידה.

לסיכום

ניתוח הרמת חזה מציע יתרונות רבים לנשים המעוניינות לשפר את מראה החזה.

ברוב המכריע של המקרים התוצאה תהיה מצוינת ותישמר לאורך זמן.

אחד הפרמטרים החשובים, כבסיס להצלחת הטיפול והשגת התוצאות הטובות ביותר, הוא בחירת מנתח פלסטי מנוסה, ובעל הכישורים הדרושים לביצוע ההליך בצורה בטוחה ומותאמת אישית. זאת בנוסף לתיאום ציפיות, בדיקה מקיפה וקבלת מידע על הטכניקות השונות ועל התהליך מא׳ ועד ת׳.

אם את שוקלת ניתוח הרמת חזה, תוכלי לקבוע פגישת ייעוץ במהלכה נדון בצרכים, ברצונות ובמטרות אותן את רוצה להשיג באמצעות הליך זה. במהלך הפגישה תקבלי מענה לכל שאלותייך ומידע לגבי הטכניקות האפשריות, הסיכונים, וכלל הנתונים שיסייעו לך לקבל החלטה מושכלת ונכונה לך – אף מעבר לתוכן שהובא כאן.

כך, במידה והחלטת לצאת לדרך, תוכלי לעבור את התהליך בצורה רגועה, נעימה ומותאמת אישית.

בכל מקרה של ספק או חשש, ובכל שאלה, חשוב לפנות לרופא המנתח, כדי לקבל מענה.

נשמח לראותך בפגישת היעוץ.

 

כאן עבורך, דר' שיין.

כתבו לנו / דברו איתנו