עיצוב ופיסול הפנים באמצעות חומרי מילוי

מהי חומצה היאלורונית?

תאי העור מייצרים חומצה היאלורונית באופן טבעי, במטרה לשמור על רמת לחות מאוזנת. כתוצאה מהזדקנות וגורמים סביבתיים העור שלנו עלול להיות רגיש, יבש ובעל מרקם לא אחיד.

חומצה היאלורונית (HA) הנה מולקולה דמויית ג’ל, הנמצאת באופן טבעי ובריכוז גבוה בעור שלנו – וגם בעיניים ובמפרקים. המולקולה מחזיקה פי 1000 ממשקל המים שלה, במטרה לשמור על רמת לחות בעור ולמנוע מהלחות גם להתנדף. לגרם אחד של חומצה היאלורונית יש יכולת מרשימה לשמור עד 6 ליטרים של מים סביבה, זאת בנוסף ויסות הלחות בתוך התאים, דבר שהופך אותה לקריטית בשמירה על לחות העור והפחתת אובדן הלחות. מחקרים מדעיים הראו כי חומצה היאלורונית מסייעת לשיפור ההידרציה של העור, מעודדת ייצור של החלבון קולגן, המסייע לגמישות והתחדשות תאי העור, נלחמת ברדיקלים חופשיים, עוזרת לגמישות העור, והנה בעלת תכונות אנטי דלקתיות. מכיוון שמדובר במולקולה שהגוף מייצר, חומצה היאלרונית משתלבת היטב עם רוב המרכיבים של מוצרי הטיפוח, מאכלים שונים, ויטמינים וחומצות אחרות.

איך מתבצע פיסול פנים בחומצה היאלורונית?

הליך פיסול פנים כולל 4 אלמנטים מרכזיים:


1. טשטוש קמטוטים
2. מילוי אזורים שקועים
3. שיפור מרקם העור
4. הדגשת קווי מסגרת.

  • טשטוש הקמטים מושג באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית ושל בוטוקס. הבוטוקס מספק מענה אפקטיבי מאוד לקמטים באזור העיניים – בין הגבות, במצח ובצידי העיניים לכיוון הרקות. קמטים אלה נוצרים בגלל פעילות השרירים שמאפשרים הבעות פנים שונות, כך שיש חשיבות רבה למיומנות הרופא שמבצע את הטיפול (כדי שההזרקה תשיג מראה חלק אבל לא תנטרל את היכולת להביע רגשות). חומצה היאלורונית מחליקה קמטים וקמטוטים סביב הפה – קמטים אלה הם תוצאה של הפיכת שכבת העור החיצונית לדקה יותר, והחומצה היאלורונית ממלאת אותם ובכך מצמצמת את השפעת ההתבגרות על עור הפנים.
  • גם לצורך מילוי אזורים שקועים נעשה שימוש בחומצה היאלרונית. בפרט ניתן להחזיר ללחיים שקועות את הנפח שאבד להן ולמלא את השקעים שמתחת לעיניים.
  • שיפור מרקם העור ומיצוק עור הפנים מושגים באמצעים שונים. למעשה גם החומצה ההיאלורונית תורמת לכך, שכן בזכות ההזרקה הגוף מגביר את ייצור הקולגן והאלסטין, שני חלבונים האחראים ליצירת רקמות עור חדשות שבאופן טבעי הן מוצקות ומתוחות.
  • הדגשת קווי המסגרת מחייבת בקיאות רבה ותפישה אסתטית מדויקת, וזאת מפני שלכל בן אדם מבנה פנים. בדרך כלל אצל נשים יעוצבו קווים רכים ועגולים ואצל גברים קו הלסת יהיה קרוב יותר למרובע או משולש, ובכל מקרה חשוב לשמור על הרמוניה ועל האופי הייחודי של האדם כפי שהוא משתקף בפנים.

האם קיימים חומרי מילוי נוספים?

כן, קיימים מגוון חומרי מילוי אחרים כגון – רדיאס, אלנסה ופרופילו.

לכמה זמן תשמר תוצאת הפיסול?

קיים שוני בין מטופלות ולכן כל אחת סופגת את החומצה לאורך זמן שונה ולכן לא ניתן להעריך משך תוצאה מדויק . משך התוצאה האסתטית של הפיסול תלויה קודם כל בכמות מספקת של נפח שהוזרק למטופלת, ז”א כאשר מגיעים לנפח מיטבי ולתוצאה מיטבית של המטופלת, תוצאת הפיסול יכולה להישמר בין 8-12 חודשים . חשוב לציין שכאשר עושים פיסול לא מיטבי בכמות נמוכה מהצורך, התחזוק יתבקש כל 3-6 חודשים.

כמה נפח (מזרקים) אצטרך?

כל מטופלת היא ייחודית ולכן לא ניתן להגיד בדיוק מראש את כמות הנפח (=מזרקים) שכל מטופלת צריכה. ניתן להעריך לטיפול ראשון ולאחר כשבועיים עד חודש מהטיפול הראשון, לעשות הערכת מצב ולהחליט ביחד האם יש צורך בהוספת נפח או שהתוצאה מיטבית.

כתבו לנו / דברו איתנו