צרו איתי קשר

בוטוקס במצח: כל מה שחשוב לדעת

 

אחת הדרכים הטובות ביותר כיום להסרת קמטים במצח ובין הגבות הינו טיפול בוטוקס. הבוטוקס לא רק מסיר את הקמטים, אלא גם מעכב היווצרות קמטים נוספים לאחר הטיפול. באופן מעשי, הבוטוקס יכול למנוע את העמקת הקמטים אך גם לשוות מראה סקסי צעיר ורענן לפנים שלך. לאור כך שטיפול זה מאוד נפוץ כיום, מופנות אליי שאלות רבות ולכן, במאמר זה אענה בהרחבה על השאלות הנפוצות ביותר ואנסה להביא בפניכן כמה שיותר מידע אודות הזרקת בוטוקס במצח.

 

מהו בוטוקס?

בוטוקס או בשמו השני – בוטולינום טוקסין – הינו רעלן המיוצר בארה”ב, חיידק חלבון שמיוצר על ידי חיידק שמבצע חסימה של החומר הגורם לגירוי עצבי באזור הסמוך למיקום קבלת הזריקה ובקוטר של 2-1 ס”מ ממנה. השריר שאינו מקבל את הגירוי, מפסיק לזוז ולהתכווץ. לאחר תקופה של 2-3 חודשים מתפוגגת השפעת הבוטולינום טוקסין והשריר חוזר לפעול כבעבר.

בעולם מוכרים שלושה סוגים של בוטולינום טוקסין – אחד מיוצר בארה”ב תחת שם המותג “בוטוקס”, השני מיוצר באירופה ונקרא “דיספורט” והשלישי הינו Xeomin של חברת Merz. חומרים מאוד דומים מבחינה כימית וקיימים בהם הבדלים מזעריים כיוון שהם מיוצרים בחברות שונות, אך לכולם אותה תכלית. כל רופא משתמש בחומר המועדף עליו, מסיבותיו הוא. אישית, אני מעדיף להשתמש במותג “דיספורט” היות ולדעתי הינו בעל משך השפעה ארוך יותר ביחס לאחרים ותכונות הפיזור שלו ברקמה טובות יותר.

למי מתאים הטיפול בבוטוקס?

עד לאחרונה הממוצע להתחלת טיפולים באמצעות בוטוקס היה סביב גיל 35, ובחומרי מילוי בגילאי 40-35. בשנים האחרונות גיל המטופלות הולך ויורד ויש לי כבר מטופלות שעושות את הבוטוקס הראשון שלהן בגיל 22-23 ומזריקות חומצה לעיצוב שפתיים ואף כבר בגיל 18. כל מקרה לגופו. אני לא רואה שום פסול בהזרקת בוטוקס מגיל צעיר משום שאין לו שום השפעה ארוכת טווח ועמדתי היא שמדובר בעוד “אביזר” שעומד לרשותנו בדיוק כמו צביעת השיער, עיצוב ציפורניים וגבות וכל כלי טיפוח אחר לעור הפנים.

בהקשר זה, חשוב להדגיש כי אם מתחילים להזריק את הבוטוקס בגיל צעיר יחסית מונעים את הקימוט והכיווץ של העור מראש, זאת לאור כך שהבוטוקס מרגיע את השריר וכתוצאה מכך העור שמעליו לא מתכווץ.

הסבר קצר על בוטוקס וחומרי מילוי:

חומרי המילוי הינם בעיקר חומצה היאלורונית, המשמשת למילוי נפחים ושקעים בפנים. החומצה מיוצרת בהנדסה גנטית על ידי חיידק, אולם הרכב החומצה זהה לזה שבני האדם מייצרים בגוף ולכן היא אינה נחשבת חומר זר לגוף.

בכל הנוגע לחומר מילוי סמיך או דליל, על פי מטרת המילוי ומיקומו בגוף, בוחר הרופא מהו ריכוז החומר הנכון ביותר לכל נקודה.

יש הבדל מהותי בין חומרי מילוי לבוטוקס. חומרי מילוי מעניקים נפח ויש להם יכולת “הרמה” מסוימת. חומרי המילוי משמשים לפיסול הפנים, הדגשת קו לסת, הסנטר ועצמות לחיים, עיצוב שפתיים וטשטוש כהויות מתחת לעיניים. לעומתם, הבוטוקס אידאלי עבור כל אותם מקומות שבהם פעולת השרירים גורמת לקמטים: בין הגבות, בצדי העיניים או במצח. אפשר להיעזר בו גם במקומות אחרים בהם פעולת השרירים גורמת לחוסר סימטריה כמו בגבות, או לכל מקרה בו הם עשויים לפגוע בהרמוניה של הפנים (שפתיים, צוואר ועוד).

מתי רואים תוצאות וכמה זמן נמשך האפקט?

בפעם הראשונה שמוזרק בוטוקס למצח השינוי מתרחש תוך יומיים עד שמונה ימים, אולם רק תוך שבועיים נוכל לראות  באופן מלא את התוצאה הסופית. בדרך כלל מקובל להזמין את המטופלות לביקורת בוטוקס בחלוף שבועיים עד חודש מהטיפול המקורי. בביקורת הזו נוודא שהבוטוקס “תפס” כמו שצריך, שמנח הגבות משביע רצון ועוד כל מיני ניואנסים קטנים שעוזרים לקבל המראה המושלם.

יש להדגיש כי הטיפול בבוטוקס הינו זמני ונמשך עד לתקופה של חצי שנה (בין 3-6 חודשים), לאחריה הקמטים יחזרו ואז יש לבצע טיפול חוזר להפחתתם. טיפולים חוזרים מאריכים את הזמן הדרוש בין טיפול לטיפול, כיוון שהשרירים הללו מתנוונים חלקית תחת הטיפולים החוזרים. לרוב, מקובל לחזור על הטיפול בבוטוקס כל 3 חודשים לערך, אך כל מקרה לגופו וישנם סיטואציות בהן ניתן להזריק בוטוקס רק כל חצי שנה- שנה.

מהם הסיבוכים האפשריים?

לטיפול בבוטוקס ייתכנו מספר סיבוכים או תופעות לוואי שיגרמו כתוצאה מהטיפול, אך כולם עוברים לאחר זמן קצר (בין מספר שעות למספר שבועות).

להלן חלק מהסיבוכים האפשריים: אדמומיות ונפיחות מקומית, שטפי דם, נפילת עפעף, תגובה אלרגית לחומרי הרדמה.

החשיבות בבחירת רופא מקצועי ומנוסה:

למרות שהזרקת בוטוקס אינה ניתוח ומשך השפעתה קצר יחסית, להזרקה שלה יכולות להיות השפעות מרשימות על פניך במשך תקופת ההשפעה. החל מסיבוכים כגון צניחת עפעף שגורמת לעצימת העין, נפילת גבה או אפילו פזילה וכלה במבט “מופתע”, “זועם” ועוד כל מיני תקלות שונות ומשונות שגורמות לנשים ואף גברים שנפגעו מהן להסתובב עם מבט מלאכותי ולא טבעי (כולכן יודעות על מה אני מדבר). תמיד עדיף לבחור ברופא מנוסה, שמכיר היטב את האנטומיה של שרירי הפנים ומעבר לזאת – יודע ליצור לך באמצעות הבוטוקס את המראה הטבעי, העדין והמרשים שמגיע לך.

מעוניינות לדעת עוד אודות טיפול בבוטוקס או להגיע אליי לייעוץ?

אתן מוזמנות לעשות זאת בעזרת יצירת קשר כאן באתר.

שלכן, ד”ר שיין.

אודות הכותב
ד״ר אופיר שיין
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית.