צרו איתי קשר
דוגמאות לפני אחרי

החלפת שתלים

רוב ניתוחי החלפת שתלים נעשים בעקבות הרצון להגדיל/להקטין את נפח החזה או בעקבות קרע בשתל – שנים רבות לאחר ניתוח הגדלת החזה המקורי.

בת 45, אמא לשני ילדים. לפני עשור עברה הגדלת חזה עם שתלים עגולים בנפח 220 סמ"ק עם פרופיל בינוני שהונחו מתחת לשריר. הגיעה אלי עם שדיים מרוקנים ו"נוזלים" - תופעה הקרויה תסמונת מפל. חפצה בשיפור מראה החזה ללא צלקות הרמה. ביצענו החלפת שתלים לשתלים בעלי פרופיל גבוה בנפח 400 סמ"ק, לשביעות רצונה של המטופלת.
לפני
אחרי
לפני
אחרי
החלפת שתלים בשל שתל קרוע מימין והתקשות קופסית דרגה 3 משמאל. בניתוח הסרתי את הקופסית השמאלית כמעט במלואה בכדי לשחזר את השד. כריתה שלמה של הקופסית נקראית capsulectomy ובניגוד לדעות הרווחות אינה נחוצה בכל ניתוח החלפת שתלים.
לפני
אחרי
בת 28, הגיעה אלי כשנתיים לאחר הגדלת חזה שעברה. היתה שבעת רצון מהתוצאה אבל ביקשה הגדלת חזה משמעותית יותר. בניתוח עברה החלפת שתלים משתלים עגולים בנפח 265 עם פרופיל בינוני לשתלים בעלי פרופיל אקסטרא גבוה (הכי עגולים שיש) בנפח 485 סמ"ק. שימו לב לשינוי העדין יחסית במראה החזה. זוהי נקודה חשובה להבנה - בבואך להחליף שתלים אם את מעוניינת להגדיל את החזה, עליך להגדיל את השתלים הקיימים לפחות ב 100 סמ"ק על מנת להתחיל לראות שינוי. אחרת צפויה אכזבה.
לפני
אחרי
לפני
אחרי

ניתוח להחלפת שתלים יכול להיות פשוט, אבל יכול גם להיות ניתוח מורכב שמשלב הוצאת שתלי סיליקון והרמת חזה (מבלי להניח שתלים חדשים). במהלך הניתוח, ד”ר שיין ימצא את אספקת הדם לפטמה והעטרה ויבצע ארגון מחדש של רקמת השד שנותרה כדי ליצור שד בעל מראה טבעי. חשוב לדעת שלא תמיד זה אפשרי!


בשנים האחרונות חלה מהפכה טכנולוגית בשתלי הסיליקון, במבנה המעטפת ובטיחותה, בצמיגות הסיליקון עצמו ובאורך חיי שתל לצד מגוון רחב יותר של צורות שתל. השתלים החדשים נחשבים בטוחים יותר מהדורות הישנים.

לצד זה, פורסם על ידי ה-FDA כי הוכח קשר בין מקרי הלימפומה לבין משתלי סיליקון. מדובר במקרים נדירים ביותר, שגם הם ניתנים לאבחון מוקדם ולטיפול מרפא.

חשוב לציין שד”ר שיין משתמש תמיד בשתלים הבטוחים ביותר שאושרו על ידי ה- FDA. 

בכל מקרה, המלצתנו לנשים לבצע מעקב תקופתי קבוע לאורך השנים.

שאלות נפוצות
איך אני יודעת אם אני צריכה להחליף את השתלים?
בנוסף לבדיקה העצמית וההתבוננות במראה, יש לבצע בדיקות הדמיה לשד (ממוגרפיה או אולטרסאונד) אשר ייתנו מידע נוסף: האם השתלים שלמים או קרועים? האם הקופסית בשד מסוידת? ועוד.
למי מתאים ניתוח החלפת שתלים?
כל מי שעברה ניתוח הגדלת חזה עם שתלי סיליקון ומעוניינת להחליפם בחדשים או להסירם. בטרם הניתוח יש לבצע, מספר בדיקות לרבות בדיקות הדמיה לשד (ממוגרפיה או אולטרסאונד).
מהי קופסית? מהם התסמינים להתקשות קופסית?
בכל החדרת שתל סיליקון לגוף נוצרת מסביב תגובה חיסונית המייצרת רקמת חיבור דקיקה, המכונה קופסית. זה נכון גם למסתמי או קוצבי לב, או כל גוף זר אחר שמוחדר לגוף. בשתלי סיליקון הקופסית עלולה להתקשות.
מהו זמן ההחלמה לאחר ניתוח החלפת שתלים?
כמו בניתוח הגדלת חזה, ההחלמה קלה יחסית. חזרה לתפקוד רגיל מספר ימים לאחר הניתוח. חזרה לפעילות מלאה, לרבות פעילות גופנית, תלויה בסוג השתלים ובטכניקת הניתוח (מעל או מתחת לשריר). הופעת כאבים לאחר הניתוח (בעיקר בשעת שיעול או תנועה) מטופלים בסיוע תרופות לשיכוך כאבים.
האם יש סיכונים בניתוח החלפת שתלים
מדובר על ניתוח שכיח שאותו עשיתי מאות פעמים ושיעור הסיבוכים בניתוחי החלפת שתלים קטן מאוד. הסיבוכים האפשריים לאחר הניתוח הם דימום, היווצרות צלקת בולטת או התקשות קופסית המתאפיינת בתחושת שד קשה למגע (למי שהחליפה לשתל חדש). רק באחוז אחד מהניתוחים תיתכן פעירה ספונטנית של הצלקת עם חשיפת השתלים דרך העור. במקרה כזה או במקרים הנדירים מאוד של התפתחות זיהום ייתכן שתידרש הוצאת השתלים והחלפתם בשתלים אחרים. ההחלפה תתבצע כמה שבועות או חודשים לאחר הוצאתם.
מודה, עוד לא קרה לי מקרה של סיבוך שכזה.
למה חשובה פגישת ייעוץ?
ברוב המקרים, הלקוחות שמגיעות אליי כבר יודעות שהן רוצות לעבור את הניתוח במשך זמן רב לפני שהן הגיעו למרפאה. אך כמה דברים עיכבו אותן: האם זה יכאב, כמה זמן הניתוח, איך יראה החזה שלי ועוד… ולכן הטיפ הראשון שלנו - תקבעי פגישת ייעוץ. תוכלי לקבל בפגישה תשובה לכל השאלות ומענה לכל החששות שלך.
הרמת חזה עם שתלים

טלי ממליצה על ד"ר אופיר שיין

מחכה לשמוע מכן