הקטנת חזה

הקטנת השדיים עצמם היא רק אחד מההיבטים הרבים שיש לניתוח הקטנת חזה. צמצום נפח השד מהווה אמנם חלק ניכר ממנו, אבל המטרה האמיתית של הניתוח היא עיצוב שדיים יפים, באמצעות שיפור צורת השד, מיקומו, הבלטתו, שמירה על הפרופורציות והורדה בנפח.

נקודות חשובות שחשוב לדעת לגבי ניתוח הקטנת חזה של דר' שיין

 • ניתוח הקטנת החזה יבוצע בהרדמה כללית או מקומית.
 • לאחר הניתוח אין צורך להישאר לאשפוז לילה.
 • משך זמן הניתוח הוא בין 2.5 ל – 3 שעות.
 • למחרת הניתוח ניתן להתקלח.
 • דר' שיין לא משאיר נקזים בניתוחי הקטנת חזה.
 • חובה להפסיק עישון חודש לפני וחודש אחרי ניתוח הקטנת חזה.
 • התרופות הנדרשות לאחר הקטנת החזה הם: משככי כאב ללא מרשם.
 • זמן ההחלמה עד לחזרה לפעילות משרדית הוא כשלושה עד חמישה ימים.
 • זמן ההחלמה עד לחזרה לפעילות גופנית מלאה, רחצה בים או בריכה הוא שלושה עד ארבעה שבועות לאחר הניתוח.

על הניתוח

ד"ר שיין סבור שניתוח הקטנת חזה הינו אחד הניתוחים המתגמלים ביותר בכירורגיה הפלסטית המודרנית. לצערנו, הפלסטיקה המודרנית עדיין לא מצאה שום דרך להפטר מעודפי עור ורקמה משמעותיים ללא צלקת.

נכון, חוץ מניתוח להקטנת החזה, ניתן באמצעות שאיבת שומן לכווץ את העור ולצמצם את כמות הרקמה כמעט ללא צלקות עוריות. אולם מדובר בצמצום קטן במיוחד שמתאים להקטנה של השד במידה אחת או מקסימום שתיים.

ללא ברירה אנו נשארים עם האפשרות של ניתוח הקטנת חזה ומכאן שגם נשארנו עם הצלקות על פני השד. רובכן ודאי מכירות את הצלקות – צלקת בצורת "סוכריה על מקל" או צלקת "עוגן".

רק במקרים נדירים ד"ר ישאיר צלקת עוגן על השד היות ומדובר בצלקת בולטת וד"ר שיין מאמין בטכניקה של מזעור צלקות עד כמה שניתן, גם בהקטנות של קילוגרם ומעלה לכל שד. לשמחתנו, לאחר ניתוח להקטנת החזה הצלקות סביב העטרה והצלקת האורכית נרפאות כמעט תמיד בצורה עדינה ובחלוף כשנתיים מהניתוח הן יהיו, לרוב, בלתי מורגשות. 

ניתוח הקטנת חזה מערב תמיד גם הרמה של השד ולכן אין צורך להתייחס לכך בנפרד. הקטנת החזה כוללת גם טיפול בקוטר העטרה. במידה והעטרה רחבה מדי היא תוקטן תוך כדי הניתוח. העתקת הפטמה למקומה החדש מותירה צלקת סביב העטרה ובמרכז השד.

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או מקומית. לאחר הניתוח אין צורך בלינת לילה והמנותחות יוצאות הביתה לאחר סיום תקופת התאוששות קצרה. דר' שיין אינו נוהג להשתמש בנקזים בעת ביצוע ניתוח הקטנת חזה.

החתכים הניתוחיים יכוסו בפלסטר מיוחד בצבע עור שיוסר לאחר חודש על ידי האחות המלווה, במרפאה. בנוסף, נחבוש לך חזיית ספורט עם סגירה קדמית שתפקידה להקטין בצקות, להפחית כאב ולהקל עליך בתפקוד היומיומי שלאחר הניתוח.

 

 

לקראת הניתוח

לפני הניתוח אסמן אותך בעמידה בחדר הניתוח – אקבע את גובה הפטמה העתידי ואת מיקומה על פני השד (מרידיאן), אסמן את האיזורים לכריתה של עור ורקמה ואאחל לך הצלחה. למרות שניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית, לרוב אבחר לנתח אותך בהרדמה כללית על מנת לספק לך חוויה נינוחה יותר.

הניתוח עצמו

לאחר שנרדמת, נתחיל בניתוח. אחרי שהסרתי את עודפי העור והרקמה נמקם את הפטמה והעטרה במקומם החדש, נושיב אותך לוודא שהשד נראה נהדר ואז אבנה את השד בתצורתו הסופית.

כל ניתוחי הקטנת החזה מחייבים צלקת סביב העטרה וצלקת אורכית לאורך השד, בלשון העם אנו קוראים לצורת צלקת זו – סוכריה על מקל. הרשו לי להרגיע אתכן – הצלקות האורכיות הללו כמעט ולא מורגשות בסופו של יום ולכן אין כל כך ממה לחשוש.

ישנם פלסטיקאים שעושים צלקת רוחבית בתחתית השד זו נקראת צלקת עוגן או T הפוכה. אני חושב שדווקא צלקת זו היא היא שמכערת את השד ולכן ברובם המכריע של הניתוחים שלי אני נמנע מצלקת זו.

חשוב לי לציין שלא מנתקים את הפטמה ממקומה כמו שרבות מהמטופלות שלי נוטות לחשוב… רק מעלים אותה למעלה כשהיא מחובר לצינוריות החלב ולבסיס השד.

בסיום הניתוח נניח פלסטרים בצבע עור על החתכים וכמובן את חזיית הספורט שרכשת קודם לכן לאחר הייעוץ. הפלסטרים האלה יישארו שם למשך חודש עד שנסיר אותם בביקורת המרפאה המתאימה.

אינני משתמש בנקזים – משום שאין בכך צורך.

בסיום הניתוח נניח פלסטרים בצבע עור על החתכים וכמובן את החזייה שרכשת קודם לכן לאחר הייעוץ. הפלסטרים האלה יישארו שם למשך חודש עד שנסיר אותם בביקורת המרפאה המתאימה.

הניתוח נמשך בין שעתיים לשלוש וחצי שעות בתלות בגודל השד שלפני הניתוח. ניתן לכרות כמה מאות גרמים עד קילו וחצי או שני ק"ג מכל צד!!! חשבי איזה שיפור מושג באיכות החיים.

כשהניתוח מבוצע נכון ולאחר תיאום ציפיות מחמיר – רמת שביעות הרצון של המנותחות מהניתוח היא נהדרת.

מהן הסיבות לביצוע ניתוח הקטנת חזה?

הסיבות לניתוח הן אסתטיות ובריאותיות.
מבחינה בריאותית סובלת בעלת החזה הגדול מכאבי גב, אי נוחות ופגיעה הדרגתית בעמוד השדרה במקרים של חזה גדול וכבד מאוד. השד הנפול עשוי לגרום להצטברות לחות בקפל התת שדי שמעודדת הופעת פטרת באזור (במיוחד באקלים השורר בארצנו). בכתפיים מופיע כאב הנובע מנשיאת החזייה. ככל שהשד גדול יותר כך יוחמרו התופעות המצוינות לעיל.
הסיבות האסתטיות נובעות בדרך כלל משינוי בפרופורציות הגוף. חזה גדול מדי מקנה מראה שמן. קשה למצוא ביגוד הולם. לכך מתווספת מגבלה בביצוע פעולות יומיומיות, כגון : ספורט, ריקוד, ריצה ואף ניקיון הבית. חזה גדול מלווה לעיתים בעטרה רחבה ביותר ולא נאה, הקטנת החזה תפתור גם בעיה זאת.

 

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה מתאים לכל אישה מעל גיל 16 שחושבת שהחזה שלה גדול מדי עבורה. יש גם גברים שעוברים ניתוח הקטנת חזה.

נשים הסובלות מבעיות אורטופדיות כמו כאבי צוואר, כתפיים וגב כרוניים. נשים המפתחות גירוי ופטרת בקפל התת שדי כתוצאה מהזעה תקופה בקיץ ולעיתים גם בחורף, נשים הסובלות מהפרעה בתדמית הגוף ומסתירות את החזה שלהן בחולצות ענקיות או בעמידה שפופה, נמנעות מפעילות גופנית או אינטימיות בשל הכובד או הבושה או כל אישה שחושבת שהחזה שלה גדול מדי ונפול מדי – כולן מתאימות להקטנת חזה. 

האם חזה גדול משפיע על כאבי גב?

התשובה חיובית. חזה גדול יוצר מעמסה על הגב העליון ובתנאים מסויימים עשוי לייצר כאבי גב שמגבילים אותך במשימות היומיום. למזלנו, לא כל אחת עם חזה גדול תסבול מכאבי גב. אם את סובלת מכאבי גם ויש לך חזה גדול מומלץ לפנות לאורטופד שיעריך את מצב עמוד השדרה שלך. ייתכן שאת זכאית לניתוח הקטנת חזה במסגרת סל הבריאות. מומלץ גם להקפיד על פעילות גופנית המועילה לשרירי היציבה כגון פילאטיס, ריקוד, שחייה, יוגה. שאר הפעילויות כדוגמאת ריצה וחדר כושר עשויות ליצור עומסים חריגים על הגב ולא לסייע בהפחתת הכאב.

החל מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח להקטנת חזה?

מומלץ לבצע את הניתוח להקטנת החזה כאשר השדיים ישלימו את התפתחותם ויגיעו לגודלם הסופי. לכן לרוב מבצעים את הניתוח לאחר גיל 18. עם זאת, במקרים קיצוניים, אצל נערות אשר חוות מצוקה נפשית וחברתית קשה בגלל שדיים גדולים מאוד, נמליץ לבצע את הניתוח בגיל מוקדם יותר וזאת בכפוף להסכמת שני ההורים.

האם ניתן לבצע הקטנת חזה לאחר לידה?

בהחלט ניתן לבצע הקטנת חזה לאחר לידה אך בשלושה תנאים – שעברו שלושה חודשים מיום סיום ההנקה, שהגעת חזרה למשקל היעד שלך שהיה לפני הלידה ושאינך מתכננת הריון נוסף בשנה הקרובה.

האם יישארו לי צלקות לאחר ניתוח להקטנת חזה?

כאמור, ד"ר שיין מנתח בשיטה ייחודית, באמצעותה הוא מבצע לרוב שני חתכים בלבד: האחד בהיקף העטרה והשני במאונך מהעטרה כלפי מטה (צלקת סוכריה על מקל). בשיטה זו נחסכת הצלקת מהקפל התת שדי, שנמתחת ממרכז הגוף ועד לבית השחי הנוצרת כשמנתחים בשיטות אחרות. החתכים מחלימים היטב ומגיעים למצבם הסופי לאחר כשנה ויותר וברוב המקרים אין הם מפריעים לאשה כלל. במקרים נדירים ניתן לבצע הקטנת חזה על ידי שאיבת שומן בלבד. שאיבת שומן אינה משאירה צלקות חיצוניות על פני השד.

האם כדאי לבצע ניתוח הקטנת חזה ללא צלקות רוחביות בבסיס השד?

כדאי בהחלט. דר' שיין מבצע את 99% מניתוחי הקטנת החזה שלו באמצעות צלקת ורטיקלית בלבד ללא צלקת רוחבית בבסיס השד. צלקת ורטיקלית בלבד מעניקה לשד מראה עגול וסקסי בייחוד באיזור שקרוב למחשוף.

האם שינויים במשקל משפיעים על ניתוח הקטנת חזה?

מומלץ לבצע ניתוח הקטנת חזה כשהמשקל שלך יציב ולא צפוי להשתנות. כל שינוי משמעותי במשקל אחרי הניתוח ישפיע לרעה על התוצאה.

האם ניתוח הקטנת חזה כואב ואילו תופעות לוואי יכולות להתרחש?

כמו אחרי כל ניתוח, גם אחרי ניתוח הקטנת חזה ייתכנו כאבים. רוב הנשים מרגישות מעט כאבים בחזה בימים הראשונים שלאחר הניתוח, ולאחר מכן אי נוחות קלה בלבד למשך שבוע או יותר. את הכאב ניתן להקל באמצעות משככי הכאבים המקובלים. בין תופעות הלוואי האפשריות ניתן לציין פגיעה בתחושה בפטמות וחוסר יכולת להניק.

האם תהיה לי איזושהי מוגבלות כתוצאה מניתוח הקטנת חזה ומתי אוכל לחזור לפעילות רגילה?

כבר ביום הניתוח תוכלי לצאת מהמיטה. לפעילות רגילה תוכלי לחזור כבר לאחר מספר ימים עד שבוע, ולפעילות גופנית מאומצת יותר לאחר כחודש. חוץ מהימנעות מספורט ופעילות מאומצת אין כל הגבלות אחרות כך שתוכלי לחזור לשגרת חייך במהירות.

האם מותר לעשן לפני ואחרי ניתוח הקטנת חזה?

אנו דורשים מהמטופלות שלנו הפסקת עישון מוחלטת כחודש לפני וחודש אחרי הניתוח. נשים שמעשנות מסתכנות בבעיות ריפוי פצע קשות שתוצאתן יכולה להיות הצטלקות לא יפה ועד לכדי אובדן מלא של העטרה והפטמה. הספרות המקצועית מראה שהפסקת עישון מלאה כחודש לפני הניתוח מצמצמת כמעט לחלוטין את תופעות הלוואי הנובעות מהעישון. במידה ואת מתקשה להפסיק לעשן תוכלי לפנות לקופת החולים שלך ולהצטרף לסדנאות גמילה מעישון.

האם ההחלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה קשה?

למרבית ההפתעה, ההחלמה מניתוח הקטנת חזה קלה ומהירה. מתוארת אי נוחות אך לא כאב עז. המנותחת חוזרת לפעילות מלאה תוך כשבוע אך עדיין מנועה מביצוע פעילות גופנית מאומצת, הרמה של משאות כבדים והעלאה של לחץ הדם. מרבית התפרים פנימיים ונספגים מאליהם. השד מקבל את צורתו הסופית בהדרגה תוך כשלושה חודשים ורק אז ניתן לקבל מושג על מראה השד העתידי. הצלקות הולכות ומאדימות בהדרגה עד שלושה חודשים ומתבהרות בהמשך. לאחר כשנה ניתן לראות את התוצאה הסופית של ניתוח הקטנת החזה שעברת הן מבחינת מראה החזה והן מבחינת הצלקות. בתקופה זאת ניתן לטפל באיכות הצלקת באמצעות משחות או מדבקות סיליקון.

מי לא יכולה לעבור ניתוח להקטנת חזה אצל דר' שיין?

כמנתח פלסטי בכיר, דר' שיין ישאף לבצע הקטנת חזה איכותית בכל מטופלת המעוניינת בכך. עם זאת הקטנת חזה אינה מתאימה למספר קבוצות של נשים לדוגמא –
1. נשים הסובלות מהשמנת יתר קיצונית (BMI מעל 35)
2. נשים הסובלות ממחלות כרוניות לא מאוזנות כגון – סוכרת, יתר לחץ דם, מחלת לב איסכמית.
3. נשים הסובלות מפגיעה משמעותית במנגנון הקרישה – הן מדימום יתר והן מקרישיות יתר.
4. נשים מעשנות אשר אינן מסוגלות להפסיק לעשן חודש לפני הניתוח וחודש לאחריו.

מהם הסיבוכים האפשריים אחרי ניתוח הקטנת חזה?

את הסיבוכים ניתן לחלק לשתי קבוצות – בריאותיים ואסתטיים. כלל הסיבוכים נדירים מאוד. על פי הספרות המקוצעית סיבוכים מתרחשים בעד 10% אחוז מהמנותחות. על פי הסטטיסטיקה הפנימית שלנו מדובר באחוז קטן הרבה יותר. מדובר בכלל הסיבוכים ולא הארעות של סיבוך יחיד מכאן שניתן לומר שמעל 90% מניתוח הקטנת החזה של דר' שיין עוברים בהצלחה מלאה.
קבוצת הסיבוכים הבריאותיים השכיחה הינה – זיהום המצריך טיפול אנטיביוטי, דימום המצריך כניסה חוזרת לחדר ניתוח ופגיעה זמנית או קבועה בתחושת הפטמה. אצל מעשנות, גם כאלו שהפסיקו לעשן על פי ההנחיות קיים יותר סיכון להפרעה בהחלמת הצלקות או פגיעה בעור הפטמה והעטרה (סיבוכי פצע).
בקבוצת הסיבוכים האסתטיים נמנה את הצלקות שנותרות אחרי הניתוח. אלו יכולות להיות יפות וכמעט לא ניכרות לעין, או להפך. חשוב להזכיר שצלקות הינן תוצאה כמעט בלעדית של נטיית המנותחת. ישנם אנשים הנוטים לייצר צלקות בולטות (היפרטרופיות / קלואידיות) וכמעט תמיד לא ניתן לזהות זאת מראש. ניתן לטפל בצלקות לא נאות במשחות בלייזר או באמצעות מדבקות סיליקון מיוחדות. מבחינה צורנית (צורת השד) ישנם סיבוכים כגון אסימטריה. ראוי לציין שאין שאיפה לייצר סימטריה מלאה במהלך ניתוח הקטנת חזה משום שאיברים זוגיים בגוף אינם מבטאים סימטריה מלאה. לעיתים רחוקות המנותחת אינה מרוצה מהגודל שהתקבל (קטן או גדול יחסית לציפיותיה). כדאי לדעת שלרוב ניתן לתקן בעיות צורניות באמצעות פרוצדורה ניתוחית קצרה נוספת.

הקטנת חזה מתבצעת בהרדמה כללית או מקומית?

דר' שיין מבצע ניתוחי הקטנת חזה בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית בהתאם לצורך.

האם זה נכון שההחלמה מניתוח הקטנת חזה קשה יותר מניתוח הגדלת חזה?

שאלה נהדרת. מדובר בשני ניתוחים שההחלמה מהם קלה ומהירה יחסית. בכל ניתוח חזה רמת הכאב נשלטת על ידי משככי כאבים. אם לא ניקח משככי כאבים כלל נוכל לומר שהגדלת חזה כואבת ברמה 4-5 מתוך 10 בעוד הקטנת חזה כואבת ברמה 1-2 מתוך 10.

האם ניתן להניק לאחר ניתוח הקטנת חזה?

עקרונית כן. מרבית המנותחות של דר' שיין היו ויהיו מסוגלות להניק אחר ניתוח הקטנת חזה. ייתכן שחלקן יזדקקו לתוספת פורמולה בנוסף לחלב. צריך לזכור שאחוז מסויים מהנשים באוכלוסיה לא יכולות להניק בגלל סיבות שונות גם אם לא יעברו ניתוח הקטנת חזה ולכן אם טרם הנקת ועברת ניתוח – לעולם לא נדע האם זה בגלל שנולדת ככה או בגלל הניתוח.
בכל מקרה בבואך לבצע ניתוח הקטנת חזה עליך לקחת בחשבון את האפשרות שלא תוכלי להניק.

 

ההכנות המקדימות לניתוח הקטנת חזה?

בכדי להתכונן לניתוח הקטנת שדיים ישנם כמה דברים שצריך לבצע:

 • הפסקת עישון מוחלטת לפחות שבועיים לפני הניתוח, ורצוי גם בתקופת ההחלמה.
 • הפסקת נטילת תרופות נוגדות קרישה כגון קומדין, אספירין, לאחר תאום עם הרופא המטפל והרופא המנתח.
 • הפסקת נטילת תוספי מזון טבעיים כדי לא להפריע לקרישת הדם.
 • בדיקות דם – ספירת דם, כימיה ותפקודי קרישה.
 • אק”ג, צילום חזה וממוגרפיה (מגיל 40).

איך לנהוג לאחר הניתוח?

 1. בימים שלאחר הניתוח יש להימנע מכל פעילות גופנית מאומצת במשך כ – 6 שבועות.
 2. יש ללבוש חזייה רפואית במשך כשבועיים על מנת לסייע בעיצוב השד לצורתו הסופית.
 3. יש להקפיד על רחצה וטיפול רק לאחר 48 שעות ולפי הוראות הרופא המנתח.

סיבוכים אפשריים לאחר הניתוח?

מאחר שמדובר בניתוח שנעשה בהרדמה מלאה, מתלווים אליו כל סיכוני ההרדמה. מעבר לכך טמונים בו סיכונים שהם ספציפיים לסוג הניתוח הזה, כגון: נזק לעטרות, אובדן תחושה בפטמות, אובדן יכולת ההנקה, אסימטריה, פתיחה על התפרים, חוסר שביעות רצון מהגודל וצלקות היפרטרופיות.

באילו נסיבות לא ניתן לבצע את הניתוח?

ישנם כמה סיבות היכולות למנוע ניתוח הקטנת חזה:

 • בעיות רפואיות – נשים הסובלות מבעיות נלוות,יצטרכו להגיע עם אישור ניתוח של רופא המומחה שמטפל בהם.
 • השמנת יתר – במקרים של השמנת יתר BMI לא תקין (מעל 35) הנשים יצטרכו להרזות טרם יבוצע הניתוח.
 • נשים מעשנות – נשים מעשנות יצטרכו להפסיק לעשן במשך כשבועיים טרם הניתוח.

בת כ18, מצולמת לפני ושנה אחרי הקטנת חזה. ביקשה להקטין את החזה ככל הניתן לקראת שירותה הצבאי. בניתוח הוסרו 265 גר' רקמה מימין ו 280 גר' משמאל.

הצלקות עדינות וכמעט לא נראות לעין. יש צלקת סביב העטרה ולאורך השד בתצורה שאנו קוראים לה "סוכריה על מקל". אין וחשוב לציין זאת, צלקת רוחבית בבסיס השד. העדרה של צלקת זו מאפשר לתת לשד מראה טבעי, עגול וסקסי.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

מרינה, אם לשניים, בת 28 ביום ביצוע הניתוח. מצולמת כשלוש שנים לאחר ביצוע הקטנת חזה בטכניקה הייחודית של דר' שיין. הצלקות סביב העטרה לאורך השד כמעט ואינן מורגשות לאחר כשנה מהניתוח ואינן מהוות סיבה להמנע מניתוח משנה חיים זה.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

בת 33, אם לשלושה. מספר שנים טרם הגעתה אלי עבר הרמת חזה עם שתלים בצרפת. עם הזמן ולאחר לידה החזה צנח, גדל מאוד והעטרות התרחבו. מצולמת כשלושה חודשים לאחר הוצאת שתלים והקטנת חזה תוך שימור הרקמה העצמונית, ללא שתל.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

בת חמישים, מצולמת כחודש לאחר הקטנת חזה ולכן הצלקות עדיין אדמדמות. הוסרו כ 390 גר' רקמה משמאל ו 330 גר' מימין. התחושה בעטרות ובפטמות – שמורה.

לפני
אחרי

בת 64, כל חייה סבלה מהחזה אך לא ידעה שיש פתרון ניתוחי. ברגע שהבינה זאת חיפשה את המנתח שיעניק לה את התוצאה הטובה ביותר מבחינתה. מצולמת לפני ושלושה חודשים אחרי הקטנת חזה שבה הוסרו מעל 800 גר' רקמה מכל צד. יש לציין שלא בוצע שימוש בנקזים והצלקת איננה צלקת עוגן – אלא צלקת סוכריה על מקל.

לפני
אחרי

בת 40, מצולמת כשנה לאחר ניתוח הקטנת חזה בו הסרתי כמעט 2 ק"ג של רקמה מימין ו 1.5 ק"ג משמאל. הניתוח בוצע בטכניקה הייחודית שלי תוך המנעות מצלקת עוגן או נקזים. גם בניתוחי הקטנת שד גדולים מאוד, אינני משתמש בצלקת עוגן, שלטעמי מכערת את השד, או בנקזים שלטעמי מפריעים מאוד להחלמת המטופלת.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

בת 46, מצולמת לפני וחודש אחרי הקטנת חזה. בניתוח הסרתי כ 600 גר' רקמה משמאל ו 850 גר' מימין. הניתוח גרם לשינוי מהותי לטובה בתדמית הגוף של המטופלת.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

הקטנת חזה אצל קוסמטיקאית שסבלה מקשיי תפקוד יומיומיים. לאחר ההקטנה חזרה לעבודה סדירה ללא כאבים, מרגישה ונראית רזה יותר ורעננה יותר ומציינת שהייתה זו החלטה נהדרת שבהמשכה ביצעה אצל דר' שיין ניתוחים נוספים כגון מתיחת פנים.

לפני
אחרי

בנקאית בכירה שביקשה להקטין את החזה בצורה המקסימלית על מנת להקל ביצוע פעילות גופנית יומיומית ולהגדיל את היצע הביגוד הרלוונטי. כמו כן ביקשה לאזן ככל הניתן את הא-סימטריה ולהקטין את העטרות. מצולמת לפני ושנה אחרי הקטנת חזה. גם כאן לא נעזרנו בנקזים והצלקת הינה צלקת סוכריה על מקל (ללא עוגן).

לפני
אחרי
כתבו לנו / דברו איתנו