צרו איתי קשר

אסימטריה בחזה: האם הבעיה נפוצה ומתי חייבים לתקן זאת?

החזה הנשי הינו סמל לנשיות ולסקסיות והמראה שלו משפיע ישירות על הביטחון והדימוי העצמי של האישה. לכן, כמעט כל אישה ונערה מתעסקות בצורה, בגודל ובמראה של החזה שלהן. כיום, במידה ואישה לא מרוצה ממראה החזה שלה והיא מעוניינת לשנות אותו היא יכולה לפנות לניתוח פלסטי רלוונטי שיעשה את העבודה וישפר את הדימוי הנשי שלה.

כחלק מכך, נשים רבות מגלות כי החזה שלהן לא סימטרי והן בטוחות שהתופעה הזו לא נפוצה בקרב שאר הנשים והדימוי העצמי שלהן נפגע כתוצאה מכך. על מנת לעשות סדר בכל העניין כתבתי מאמר זה.

אסמיטריה בחזה – תופעה נפוצה

אסמיטריה בחזה הינה תופעה שכיחה אשר מטרידה נשים רבות ונערות בגילאים משתנים, משבשת את אורח החיים התקין ואף פוגעת בדימוי ובביטחון העצמי. חשוב לציין כי אצל אף אחד מאיתנו האיברים בגוף אינם סימטריים לחלוטין ולכן ניתוח לתיקון אסמיטריה בחזה מהווה היום את אחד הפתרונות המתקדמים והפופולאריים ברפואה האסתטית. למעשה, אצל 88% מהנשים קיימת אסמיטריה בחזה.

אסמיטריה בחזה – לא קשור רק לנפח

לרוב, אנו חושבים שאסימטריה בחזה קשורה באופן ישיר לנפח של החזה – קטן מדי או גדול מדי, אך אני אפתיע ואומר כי נפח הוא רק אחד מבין הפרמטרים הקיימים להתייחסות. בנוסף לנפח, גם צורת השד, מבנה מעטפת העור של השד, מיקום החזה עצמו, מיקום וצורת הפטמות והעטרות ואפילו חוסר סימטריה בבית החזה מהווים את שאר הפרמטרים בהגדרה של חזה אסמיטרי.

חוסר סימטריה בחזה – אילו בעיות יכולות להתעורר מכך?

רוב הנשים כיום מגלות כי קיימת אסימטריה קלה בחזה שלהן. אלו אשר מרגישות שזה מאוד מפריע להן אסתטית ושהדימוי הנשי שלהן נפגע פונות אליי במטרה לתקן זאת, אך חשוב לציין כי ישנם מקרים קיצוניים אשר מצריכים ניתוח לא רק עקב בעיה אסתטית, אלא בגלל בעיה רפואית או נפשית.

חשוב לציין שבמקרים בהם חוסר הסימטריה הינו קיצוני והוא בא לידי ביטוי בנפח, כלומר צד אחד קטן מאוד בהשוואה לצד השני שהוא גדול מאוד, הדבר יכול להוביל לבעיות רפואיות נוספות, כגון: כאבי גב, עקמת ובעיות אורטופדיות נוספות. בדיוק לשם כך קיימת האפשרות של תיקון אסימטריה בחזה בעזרת ניתוח ייעודי.

לצד הבעיות בהיבט הרפואי, לחוסר סימטריה בחזה יש גם השלכות פסיכולוגיות ונפשיות. כך למשל, במקרה שנערה מתבגרת תגלה כי החזה שלה התפתח בצורה לא סימטרית היא מיד תחוש פגיעה בדימוי הנשי שלה ובביטחון העצמי שלה וכל זאת ישפיע עליה בהיבט החברתי גם.

כיצד מתרחשת חוסר סימטריה בחזה?

ברוב המקרים מדובר בבעיה שהיא התפתחותית. כלומר בשלב הראשוני ובשנתיים הראשונות תהיה א-סימטריה שהיא יותר בולטת ועם הזמן זה אמור להתייצב ולהתאזן. יש גם חוסר סימטריה בחזה כתוצאה מלידות והנקות. סיבה נוספת קשורה למצבים בהם הייתה התערבות רפואית, למשל כתוצאה מגוש באזור שחייב התערבות כירורגית.

תיקון אסמיטריה בחזה – תהליך מורכב וייחודי

ביצוע ניתוח לתיקון אסימטריה של החזה הינו הליך מורכב יותר בהשוואה לניתוח הגדלת חזה והוא מחייב הבנה עמוקה בתהליך כולו וזאת עקב כך שכל שינוי גורם לשינויים במרכיבים אחרים. בנוסף, בניתוח זה ישנה התייחסות ספציפית לכל שד והתייחסות לשינויים שעלולים להתעורר בעתיד.

בניתוח אסימטריה בחזה אין תהליך אחד מדויק. מנתח אשר מבצע ניתוח זה חייב להיות מקצועי ביותר וחייב לשלוט במגוון רחב של טכניקות אותן הוא יוכל ליישם בהתאם למצב השדיים של כל מטופלת. כאשר אני מבצע ניתוח זה, אני מקפיד לבחון כל מקרה לגופו ולהתאים את התהליך הניתוחי לסיטואציה.

כך למשל, ישנם מצבים בהם קיים צורך לעשות שינוי בגודל השדיים ובגודל ובצורת הפטמות והעטרות על מנת ליצור מראה אחיד סימטרי ונאה. באופן כללי, רוב ניתוחי האסימטריה בחזה כוללים שינוי מבני כולל בשדיים של המטופלת.

האם יש סיבוכים?

כאשר מדובר על תיקון אסימטריה בחזה, כמו כל ניתוח שד גם כאן יש סיכוי לזיהום או דלקת, תוצאה שאיננה סימטרית, הצטלקות לא יפה, יצירה של קפסולה נוקשה סביב השתל במידה והוכנס ועוד. בדרך כלל, שכיחות הסיבוכים הנה נמוכה ורמת שביעות הרצון מניתוחים אלה מאוד גבוהה.

אם ברצונך להגיע אליי לייעוץ בשל א-סימטריה בחזה את יותר ממוזמנת לעשות זאת בעזרת יצירת קשר כאן באתר.

בהצלחה, דר’ שיין.

אודות הכותב
ד״ר אופיר שיין
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית.
מחכה לשמוע מכן

    צרו איתי קשר