תיקון א-סימטריה בחזה

א-סימטריה בחזה שכיחה אצל רוב הנשים וקיימים הבדלים בצורת השדיים, נפחם, מיקום הפטמות, גודל וצורת העטרות ועוד. ישנן נשים שחוות א-סימטריה משמעותית בחזה והדבר עלול לגרום להם להעדר בטחון עצמי, מורכבות למצוא בגדים והחשש מאינטימיות. אם גם את מרגישה כך, זה הזמן לקבוע פגישת ייעוץ ובדיקה אצל ד"ר שיין – מנתח פלסטי.

על הניתוח

תיקון א-סימטריה של השדיים מחייב התערבות ניתוחית אותה ביצע ד"ר שיין במיומנות מקצועית עשרות פעמים. חשוב לציין כי במצבים המורכבים יותר של א-סימטריה בחזה, קשה להגיע לסימטריה מושלמת אך יחד עם זאת, מידת השיפור כל-כך משמעותית , כך שרוב המטופלות שבעות רצון מהשינוי.


במצבים בהם צורת השד בעייתית, כמו במצבי "שד צינורי" (טוברוטי / טובולרי) בו קוטבו התחתון של השד אינו מפותח דיו, נדרשות פעולות נוספות לעיצוב השד כגון פריסת קוטבו התחתון.

ניתוחים לתיקון א-סימטריה של השדיים דורשים מהמנתח הפלסטי את מידת היצירתיות הגדולה ביותר בהשוואה ליתר ניתוחי השד האסתטיים. ולכן תמונה אחת טובה מאלף מילים ואני ממליץ לך להכנס לתמונות של לפני ואחרי

מתי כדאי לך לשקול תיקון אסימטריה בחזה?

כאשר את לא מרגישה טוב עם החזה שלך ותחושת הנשיות שלך נפגמת, או אם את מתקשה בבחירת חזייה ובגדים. במקרים קיצוניים חלוקת המשקל הבלתי שווה יכולה להשפיע על עמוד השדרה ולגרום לכאבי גב.

איך יודעים איזה סוג ניתוח עליי לעבור?

סוג הניתוח תלוי במצב הבסיסי של השדיים, ברצונה של המטופלת וביכולת לענות על ציפיותיה. על-פי-רוב מדובר בשילוב של ניתוחי השדיים השכיחים: הגדלת חזה, הרמת חזה והקטנת חזה, כך שלבסוף תתקבל תוצאה הקרובה ביותר למצב של סימטריה.

איך מתבצע ניתוח תיקון א-סימטריה בחזה?

ניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה הינו אחד הניתוחים המאתגרים ביותר לביצוע. לרוב ניתוח זה משלב את כל ארגז הכלים העומד לרשותו של המנתח הפלסטי – טכניקות שונות של הרמה או הקטנה של החזה, טכניקות שונות של הגדלת החזה לעיתים אפילו שילוב בין שתלים לשומן עצמי ויכולת תכנון לטווח ארוך, שתביא בחשבון את השינויים שיעבור החזה לאחר הניתוח.

האם ניתוח תיקון א-סימטריה בחזה כולל הגדלה באמצעות שתלים או הקטנת החזה?

כאמור בתשובה הקודמת, ניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה הינו אחד הניתוחים המאתגרים ביותר לביצוע. לרוב ניתוח זה משלב את כל ארגז הכלים העומד לרשותו של המנתח הפלסטי – טכניקות שונות של הרמה או הקטנה של החזה, טכניקות שונות של הגדלת החזה לעיתים אפילו שילוב בין שתלים לשומן עצמי ויכולת תכנון לטווח ארוך, שתביא בחשבון את השינויים שיעבור החזה לאחר הניתוח.

באילו מקרים נרצה לבצע ניתוח תיקון א-סימטריה בחזה?

ניתן לשקול ביצוע ניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה בכל מקרה שבו הא-סימטריה מפריעה לך ביומיום, בלבוש או באינטימיות.

האם ישנן צלקות לאחר ניתוח תיקון א-סימטריה בחזה?

הצלקות בניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה תלויות בטכניקה אותה בחרנו לטובת הניתוח. אם ביצענו הזרקת שומן בלבד אזי אין צלקות למעט צלקות של 3 עד 5 מ"מ באיזורים מהם שאבנו את השומן. אם בחרנו להגדיל את החזה עם שתלי סיליקון ללא הרמה או הקטנה הרי שאז תהיה צלקת של 3 עד 4 ס"מ באיזור שדרכו הכנסנו את השתל, בדרך כלל בקפל התת שדי או בגבול העטרה. אם בחרנו לבצע הרמה או הקטנה של החזה – הצלקות יהיו צלקות הרלוונטיות לניתוח זה – סביב העטרה ולאורך השד.

 

האם השד עובר עיצוב מחדש בניתוח תיקון א-סימטריה בחזה?

בדרך כלל כן.

האם הבדל בגודל הפטמות נחשב לא-סימטריה בחזה?

הבדלים מסוימים בגודל הפטמות והעטרות הינם טבעיים ומופיעים אצל כל אישה ולמעט במקרי קיצון אינם נחשבים לא-סימטריה.

האם ניתן להניק לאחר ניתוח תיקון א-סימטריה בחזה?

רוב המנותחות שעברו ניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה יוכלו להניק.

מהו שד טובולרי?

שד טובולרי הינו שד שלא התפתח כשורה והוא נראה כמו חרוט או כמו צינור כשהעטרות בקצהו בדרך כלל גדולות מאוד ביחס לשאר השד. זהוי תופעה מולדת (גנטית) שניתן לתקנה באמצעות ניתוח. קיימות רמות שונות של חומרה של התופעה. בתמונה ניתן לראות את שד ימין ברמת החומרה השלישית מתוך ארבע ושד שמאל בדרגה שנייה. בגלריית התמונות תוכלו לראות את תוצאת הניתוח המתקן שבוצע למטופלת זו.

האם ניתן לתקן אסימטריה של השדיים ללא שתלים?

אפשר בהחלט לתקן אסימטריה בחזה ללא שתלים. בדרך כלל נשתמש בשומן עצמי ובטכניקות שונות של הרמה.

אלמוג, בת 21. סבלה מאסימטריה קיצונית וצניחה מולדת של החזה שהפריעו קשות לדימוי הגוף שלה. מצולמת כשלושה חודשים לאחר הרמת חזה עם שתלי פוליאוריטן בנפח 220 סמ"ק שהונחו מעל השריר. אלמוג ביקשה שתל קטן ועדין עם חזה קטן וטבעי. היום כשנה לאחר הניתוח, אלמוג מאושרת עד הגג מהחזה החדש שלה ואפילו מעזה לחלום על הגדלת השתלים בהמשך. יתרונו הגדול של שתל הפוליאוריטן הוא במניעת צניחה עתידית של השד, שאופיינית לנשים עם שד צנוח מאוד כמו של אלמוג.

לפני
אחרי

א-סימטריה חמורה בחזה שנבעה מתת התפתחות שד שד ימין, ניתן לראות גם עוות מסויים של העטרה והפטמה בשד זה. המטופלת, צעירה, ללא ילדים, ביקשה גדלה עדינה של שד שמאל, התקין ושננסה להשוות את שד ימין לשד שמאל המוגדל. בתמונה היא מצולמת לפני, וכשלושה חודשים אחרי הגדלת חזה היברידית – שילוב בין שתל סיליקון לבין הזרקת שומן עצמי. הזרקת השומן נועדה לעצב את שד ימין בצורה ששתל בלבד אינו יכול לעשות.

לפני
אחרי

א-סימטריה בחזה, הנובעת מליקוי התפתחותי של שד ימין הקרוי שד טוברוטי במטופלת צעירה, ללא ילדים. ניתן לראות שהרביעים הפנימים והחיצוני התחתון של השד לא התפתחו. מכאן שזוהי הדרגה הלפני אחרונה בחומרתה בדרוג של שד טוברוטי. מצולמת לפני, וכחודש אחרי הגדלת חזה היברידית עם שתלים ושומן עצמי. גם כאן מטרת השומן העצמי הינה לעצב את הקוטב התחתון של שד ימין בצורה שש/תל בלבד אינו יכול לעשות. לעיתים ניתן להסתפק בהגדלת חזה עם שתלי סיליקון בלבד וכשנה לאחריה להזריק שומן במידת הצורך.

לפני
אחרי

א-סימטריה חמורה ועוות מבני של השד במטופלת צעירה, ללא ילדים. מימין ניתן לראות את הדרגה החמורה ביותר של הליקוי הקרוי שד טוברוטי – דרגה ארבע. משמאל השד הוא טוברוטי בדרגה שלוש (כמו שד ימין במקרה הקודם). בניתוח זה ביצעתי, בנוסף להגדלת חזה היברידית, גם הקטנה של העטרות הקרויה גם הרמה פריאראולרית. המטופלת חפצה בחזה עדין קטן וטבעי ומצולמת לפני וכשלושה חודשים לאחר הניתוח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

א-סימטריה יחסית קשה בשדיים אצל צעירה בת 26, ללא ילדים. חשקה בחזה נשי מאוד ולמרות עיסוקה כמדריכת כושר לא נרתעה מחזה גדול – אלא להפך. כך יכולתי לתקן את הא-סימטריה תוך שימוש בשני שתלים שונים שהנחתי במנח תת שדי כלומר מעל השריר. 360 מימין ו 300 משמאל. יש לציין שהמטופלת לא רצתה בשום שלב הרמת חזה וגם אין בכך צורך מבחינת הפרופורציות של השד ובית החזה.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

תיקון א-סימטריה בחזה באמצעות שתלים בלבד. המטופלת סירבה להרמה קלה של החזה (סביב העטרה – הרמה פריאראולרית) מה שמנע ממני לארגן את הרקמה של השדיים סביב השתלים. המטופלת גם חפצה בשינוי קטן יחסית כך שעדיין ניתן לראות שוני קל במבנה ובנפח בין השדיים גם לאחר הניתוח. חשוב מאוד לציין שעבור המטופלת זהו חלום שהתגשם היות והמחשוף והמלאות בחזיה היא מושלמת עבורה לאחר הניתוח.

לפני
אחרי

בת 39 אחרי לידות, ביקשה מלאות עדינה וטבעית של החזה. בתמונות – אחרי הגדלת חזה עם שתל עגול בעל פרופיל בינוני בנפח 255 סמ"ק שהונח מעל השריר. ניתן לראות שהא-סימטריה הקטנה בין הצדדים שנוצרה בשל הנקת יתר בשד שמאל, נותרה גם לאחר הניתוח וזאת משום שמראש לא בחרנו לטפל בה באמצעות הרמת חזה או שימוש בשתלים א-סימטריים וגדולים יחסית. המטופלת שמחה ומאושרת מתוצאת הניתוח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

בת 43, חפצה במלאות עדינה יחסית של החזה וניסיון לתקן את הא-סימטריה ככל הניתן וזאת ללא צלקות הרמה. מימין הוכנס שתל בנפח 285 סמ"ק, משמאל בנפח 220 סמ"ק.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

תיקון א-סימטריה מבנית של בית החזה והשדיים על ידי שתלים בלבד במנותחת צעירה ללא ילדים. המטופלת סבלה מהבדלים גרמיים (עצם) בגובה של בית החזה שהובילו גם להתפתחות מעט שונה של השדיים. על מנת למסך ככל הניתן על הבדלים אלו השתמשתי בשתלים בעלי פרופיל שונה בין הצדדים – פרופיל גבוה משמאל ואקסטרא גבוה מימין. המטופלת מרוצה עד הגג מהשינוי. היה ותרצה עוד עידון של שד ימין והתאמה נוספת לשמאל, תגיע להזרק שומן בחלוף שנה מהניתוח המקורי.

לפני
אחרי

הרמת חזה ללא שתלים לצורך תיקון א-סימטריה חמורה בחזה. מדובר באישה חרדית שבעת הניתוח היו לה כבר חמישה ילדים. מצולמת לפני וכשלושה חודשים אחרי ניתוח הרמת החזה שעברה. הניתוח הסב אושר רב למטופלת ותרם מאוד לתחושת הבטחון העצמי שלה. שנתיים לאחר הניתוח יצרה עימי קשר והודיעה בשמחה שילדה את ילדה השישי ומניקה אותו בהצלחה מרובה. הודעה זו שמחה את שנינו. ראוי לציין שגם הסימטריה נשמרה לאחר הריון זה.

לפני
אחרי

הרמת חזה ללא שתלים לצורך תיקון א-סימטריה בחזה.

לפני
אחרי

הקטנת חזה ללא שתלים לצורך תיקון של א-סימטריה בחזה. בניתוח הסרתי 365 גר' רקמת שד משמאל ורק 255 גר' רקמה מימין וזאת לצורך השגת סימטריה נפחית. התמונות צולמו לפני וכשנה אחרי הניתוח. חשוב להדגיש שתמיד תהיה נפילה מסויימת של השד על פני בית החזה. נשים רבות חולמות על שד זקוף וקטן שיצליח ב"מבחן העפרון". לצערי אני נאלץ תמיד להנמיך ציפיות משום שברוב המקרים הדבר אינו אפשרי בשל כח הכבידה שמושך את החזה מטה גם לאחר ניתוח ומאפייני הרקמה שמראש מועדים לצניחה. בכל מקרה, השינוי שהושג בזכות הניתוח גרם לשינוי מהותי באיכות החיים של המטופלת שהיתה בת 56 בזמן הניתוח והיא חזרה לבצע אצלי מספר ניתוחים נוספים באיברים אחרים לאחר מכן.

לפני
אחרי
כתבו לנו / דברו איתנו