צרו איתי קשר

מתי צריך להחליף שתלים בחזה?

במסגרת הייעוצים והמענה לפורומים השונים עליהם אני אחראי אני נשאל שוב ושוב את השאלות הבאות:

 • האם יש לשתלים בחזה תאריך תפוגה?

 • מתי הגיע זמן החלפת שתלים בחזה?

לרוב השואלות עברו הגדלת חזה לפני למעלה מעשור וזוכרות שנאמר להם שיש להחליף שתלים בחלוף כעשור וכעת הן קצת חוששות ותוהות מה נכון עבורן.

אנסה לענות על שאלות אלו בקצרה –

קודם כל אלו שאלות מצוינות. כעיקרון, אין לשתלים בחזה תאריך תפוגה. אבל, אנו יודעים שאחרי 10 שנים הסיכויים לקרע ספונטני עולים משמעותית.

הדבר דומה לרכב שנוסע על הכביש 10 שנים אך לא ביקר אף פעם במוסך. בשלב כלשהו הרכב יתקלקל ויעצור….

לנשים אשר ביצעו ניתוח הגדלת חזה, אני ממליץ לבצע בדיקות תקופתיות עם אולטראסאונד לשד ובתי השחי אחת למספר שנים. זאת כדי להבטיח שהשתלים שלמים ואין סיליקון חופשי. כאשר תוצאות הבדיקה תקינות והמטופלת אוהבת את החזה שלה (מבחינת מראה ורכות), ניתן למשוך עם השתלים עוד קצת.

עד מתי ניתן להשאיר את השתלים בחזה?

כעיקרון ניתן להישאר עם אותם שתלים למשך זמן רב. אני עוקב אחר מטופלות עם שתלים בני 20 שנה והכל טוב אצלן – השד רך, אין צניחה, אין קרע או סיליקון חופשי בשד או בבתי השחי.

במידה והתגלה בבדיקת אולטראסאונד קרע או שנוצר צורך בניתוח כדוגמת ניתוח הרמת חזה בשל צניחתו אחרי לידות או התקשות קופסית, יש צורך להחליף את השתלים.

בסופו של יום במידה ותוצאות האוטראסאונד תקינות ואת מרוצה מהחזה – הבחירה היא שלך האם להחליף או לא.

יש לך שאלות נוספות? את מוזמנת לפנות אלי לקבלת ייעוץ מסודר.

מחכה לשמוע מכן

  צרו איתי קשר
  עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

  הרמת חזה – מה עושים כשהשדיים עושים צניחה חופשית?

  נפילת חזה יכולה לקרות בכל שלב בחיים, במיוחד אחרי הריונות, הנקה, כשמתבגרים ועוד. הפתרון לכך הינו ניתוח להרמת חזה. רוצים לדעת עוד? קראו מאמר זה.

  להמשך קריאה >

  ניתוחים פלסטיים: כיצד הם יכולים לשפר את הביטחון העצמי?

  ניתוחים פלסטיים לא רק משנים את החיים שלנו מבחינה חיצונית, אלא יכולים בהחלט להשפיע על הביטחון העצמי שלנו. קראו על כך בהרחבה במאמר הבא. 

  להמשך קריאה >

  רגע לפני ניתוח פלסטי – מה כדאי לשאול את הרופא/ה שלך?

  נשים רבות עומדות לפני ביצוע ניתוח פלסטי ויש להן שאלות רבות. חלקן אף לא בטוחות מה חשוב לדעת לפני הניתוח. לכן, במאמר זה נפרט מה כדאי לשאול את הרופא/ה לפני הניתוח.

  להמשך קריאה >