תמונות לפני ואחרי של החלפת שתלים

החלפת שתלים הינו ניתוח מאתגר למנתח פלסטי אך מתגמל למנותחת. משרעת רמות המורכבות נעה בין ניתוחים קלים ביותר שיכולים לארוך דקות בודדות ומבוצעים בהרדמה מקומית לבין ניתוחים ארוכים ומאתגרים שיכולים להמשך שעתיים. הבסיס של ניתוחי השתלים הינו – החלפת שתל הסיליקון, טיפול כזה או אחר בקופסית שנוצרה סביב השתל לאורך השנים ומתן מענה חיצוני לאסתטיקת השד במידת הצורך.

בת 45, אמא לשני ילדים. לפני עשור עברה הגדלת חזה עם שתלים עגולים בנפח 220 סמ"ק עם פרופיל בינוני שהונחו מתחת לשריר. הגיעה אלי עם שדיים מרוקנים ו"נוזלים" – תופעה הקרויה תסמונת מפל. חפצה בשיפור מראה החזה ללא צלקות הרמה. ביצענו החלפת שתלים לשתלים בעלי פרופיל גבוה בנפח 400 סמ"ק, לשביעות רצונה של המטופלת.

החלפת שתלים בחזה לפני/אחרי
לפני
החלפת שתלים בחזה לפני/אחרי
אחרי
החלפת שתלים בחזה לפני/אחרי
לפני
החלפת שתלים בחזה לפני/אחרי
אחרי

בת 26, סובלת מהתקשות קופסית בדרגה החמורה ביותר בשד ימין כעשור לאחר הגדלת חזה. משמאל השתל נמוך, תופעה הקרויה במינוח המקצועי bottoming out. נדיר שבניתוח שבו מונחים השתלים מתחת לשריר מתרחשת התקשות קופסית אבל – אפשרי. בניתוח הוצאתי את השתלים הישנים בנפח 240 סמ"ק, הסרתי את כל הקופסית מימין, חרצתי את הקופסית משמאל והנחתי שתלים חדשים בנפח 380 סמ"ק עם בלט אקסטרא גבוה. שימו לב שלמרות השינוי בנפח ובבלט השתלים, תוצאת הניתוח עדינה יחסית וטבעית.

החלפת שתלים בחזה לפני
לפני
החלפת שתלים בחזה אחרי
אחרי

החלפת שתלים בשל שתל קרוע מימין והתקשות קופסית דרגה 3 משמאל. בניתוח הסרתי את הקופסית השמאלית כמעט במלואה בכדי לשחזר את השד. כריתה שלמה של הקופסית נקראית capsulectomy ובניגוד לדעות הרווחות אינה נחוצה בכל ניתוח החלפת שתלים.

החלפת שתלי סיליקון
לפני
החלפת שתלי סיליקון
אחרי
כתבו לנו / דברו איתנו