עיצוב זרועות וירכיים

רפיון העור בזרועות נוצר בדרך כלל בעקבות ירידה דרסטית במשקל. דלדול שרירים עשוי לתרום לתופעה זו. דלדול זה נראה כעור עודף בצורת ערסל כאשר מרימים את הזרועות לצדדים. בגיל צעיר התופעה קשורה בעיקר לירידה במשקל ובגיל מתקדם יותר, ירידה באלסטיות של העור ודלדול שרירים הם הגורמים העיקריים

  על הניתוח

  ישראל היא מדינה חמה ולכן רובנו מוצאים את עצמנו בביגוד קצר לאורך רוב ימות השנה. כיוון שהזרוע הנשית מושכת לא מעט תשומת לב, נשים רבות חשות אי נוחות בעת
  הנפת הזרועות או לבישת בגדים ללא שרוול. אי הנוחות נובעת לרוב מעור מדולדל באיזור הזרוע התחתונה (ידוע גם ככנפי עטלף) או לעיתים מרבצי שומן עיקש הגורמים לזרוע להיות מעובה ולא נשית. יש לכך פיתרון – ניתוח מתיחת זרועות.


  מדובר בהפרעה אסתטית ותפקודית משמעותית וממנה סובלות נשים רבות. בדרך כלל גם פעילות גופנית נמרצת לא תשנה את המצב וכאן נכנסת לעזרתכן הכירורגיה הפלסטית. רוב מטופלות רוצות להאמין שהמסת שומן בקור או שאיבת שומן תפתור את הבעיה. אולם, לרוב מדובר גם בעודפי עור שזקוקים להסרה.

  נכון לעשור השני של המאה ה 21 אנחנו עדיין זקוקים לצלקות על מנת להסיר עודפי עור. הרוב המוחץ של הטיפולים הלא פולשניים / לא ניתוחיים מיועדים למקרים קלים ביותר של זרוע מעובה או מדלדלת ויכשלו כשלון חרוץ במקרים המעט יותר מורכבים. לצערן של המטופלות – מרביתן נופלות לקטגוריה זו.

  אם שפר מזלך ואת נמצאת בקטגוריה הקלה ועורך צעיר ואלסטי ואעריך לאחר בדיקה שיש סיכוי טוב שיתכווץ לאחר שאיבת שומן – ייתכן שנסתפק באופציה זו ונמתין להתכווצות העור במשך שנה. כך נוכל גם לעצב ברמת רזולוציה גבוהה (HD) את הזרוע.

  אם נבדוק ונגלה ששאיבת שומן אינה מספקת אציע לך את האופציה הניתוחית – ניתוח מתיחת זרועות. במסגרת הניתוח אני מסיר עודפי עור וממקם את הצלקת במקום נסתר היטב שבקושי נראה לעין לאחר תקופת החלמה.

  טרם הניתוח עליך לדעת שניתוח זרועות אינו חלופה לפעילות גופנית סדירה ותזונה מתאימה. עליך להיות יציבה במשקל סביר כפי שעולה מה BMI (יחס בין המשקל לגובה שמעיד על מידת ההשמנה) בטרם תפני לייעוץ.

  איך מתבצע ניתוח עיצוב זרועות וירכיים?

  הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשעתיים. ביום הניתוח תשחוררי לביתך, ללא נקזים. במהלך הניתוח מבוצעת גם שאיבת שומן מיטבית של כל איזור הזרוע והאמה במידת הצורך. זאת על מנת לייפות את הזרוע ולשמר את כלי הלימפה העדינים שיבטיחו לך החלמה חלקה ללא בצקות.

  מהו תהליך ההחלמה?

  השבועיים הראשונים של ההחלמה עשויים להיות מעט לא נוחים או מעט כואבים אך תחת טיפול ומעקב צמוד תצלחי את התקופה הזו ותהני משיפור ניכר במראה הזרועות. כיוון שהמוניטין שלי כולל ניסיון רב בניתוחים פלסטיים, ביניהם ניתוח מתיחת זרועות, אעשה את כל המאמצים על מנת להבטיח לכן צלקת עדינה וכמעט בלתי מורגשת.

  לסיכום

  זה בהחלט לא נורא ומי שלא מצליחה לעצב את הזרועות והן מפריעות לה בהחלט יכולה להנות מהניתוח. הפחד הקמהי מהצלקות אינו מוצדק.

  כתבו לנו / דברו איתנו