עיצוב זרועות וירכיים

רפיון העור בזרועות נוצר בדרך כלל בעקבות ירידה דרסטית במשקל. דלדול שרירים עשוי לתרום לתופעה זו. דלדול זה נראה כעור עודף בצורת ערסל כאשר מרימים את הזרועות לצדדים. בגיל צעיר התופעה קשורה בעיקר לירידה במשקל ובגיל מתקדם יותר, ירידה באלסטיות של העור ודלדול שרירים הם הגורמים העיקריים

על הניתוח

ישראל היא מדינה חמה ולכן רובנו מוצאים את עצמנו בביגוד קצר לאורך רוב ימות השנה. כיוון שהזרוע הנשית מושכת לא מעט תשומת לב, נשים רבות חשות אי נוחות בעת
הנפת הזרועות או לבישת בגדים ללא שרוול. אי הנוחות נובעת לרוב מעור מדולדל באיזור הזרוע התחתונה (ידוע גם ככנפי עטלף) או לעיתים מרבצי שומן עיקש הגורמים לזרוע להיות מעובה ולא נשית. יש לכך פיתרון – ניתוח מתיחת זרועות.


מדובר בהפרעה אסתטית ותפקודית משמעותית וממנה סובלות נשים רבות. בדרך כלל גם פעילות גופנית נמרצת לא תשנה את המצב וכאן נכנסת לעזרתכן הכירורגיה הפלסטית. רוב מטופלות רוצות להאמין שהמסת שומן בקור או שאיבת שומן תפתור את הבעיה. אולם, לרוב מדובר גם בעודפי עור שזקוקים להסרה.

נכון לעשור השני של המאה ה 21 אנחנו עדיין זקוקים לצלקות על מנת להסיר עודפי עור. הרוב המוחץ של הטיפולים הלא פולשניים / לא ניתוחיים מיועדים למקרים קלים ביותר של זרוע מעובה או מדלדלת ויכשלו כשלון חרוץ במקרים המעט יותר מורכבים. לצערן של המטופלות – מרביתן נופלות לקטגוריה זו.

אם שפר מזלך ואת נמצאת בקטגוריה הקלה ועורך צעיר ואלסטי ואעריך לאחר בדיקה שיש סיכוי טוב שיתכווץ לאחר שאיבת שומן – ייתכן שנסתפק באופציה זו ונמתין להתכווצות העור במשך שנה. כך נוכל גם לעצב ברמת רזולוציה גבוהה (HD) את הזרוע.

אם נבדוק ונגלה ששאיבת שומן אינה מספקת אציע לך את האופציה הניתוחית – ניתוח מתיחת זרועות. במסגרת הניתוח אני מסיר עודפי עור וממקם את הצלקת במקום נסתר היטב שבקושי נראה לעין לאחר תקופת החלמה.

טרם הניתוח עליך לדעת שניתוח זרועות אינו חלופה לפעילות גופנית סדירה ותזונה מתאימה. עליך להיות יציבה במשקל סביר כפי שעולה מה BMI (יחס בין המשקל לגובה שמעיד על מידת ההשמנה) בטרם תפני לייעוץ.

איך מתבצע ניתוח עיצוב זרועות וירכיים?

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשעתיים. ביום הניתוח תשחוררי לביתך, ללא נקזים. במהלך הניתוח מבוצעת גם שאיבת שומן מיטבית של כל איזור הזרוע והאמה במידת הצורך. זאת על מנת לייפות את הזרוע ולשמר את כלי הלימפה העדינים שיבטיחו לך החלמה חלקה ללא בצקות.

מהו תהליך ההחלמה?

השבועיים הראשונים של ההחלמה עשויים להיות מעט לא נוחים או מעט כואבים אך תחת טיפול ומעקב צמוד תצלחי את התקופה הזו ותהני משיפור ניכר במראה הזרועות. כיוון שהמוניטין שלי כולל ניסיון רב בניתוחים פלסטיים, ביניהם ניתוח מתיחת זרועות, אעשה את כל המאמצים על מנת להבטיח לכן צלקת עדינה וכמעט בלתי מורגשת.

לסיכום

זה בהחלט לא נורא ומי שלא מצליחה לעצב את הזרועות והן מפריעות לה בהחלט יכולה להנות מהניתוח. הפחד הקמהי מהצלקות אינו מוצדק.

חווית לקוחה:

בת 50, מספר שנים לאחר ירידה משמעותית במשקלה.
מספר שנים טרם ניתוח הזרועות עברה אצלי הרמת חזה והזרקת שומן לשד. הפעם הגיעה לצורך עיצוב הזרועות המדולדלות שהפריעו לה מאוד.
בתמונות נראית לפני וכחודשיים אחרי הניתוח. חשוב לציין שלא ירדה כמעו במשקל במשך חודשיים אלו והתוצאה המוצגת הושגה באמצעות הניתוח בלבד.
שאבתי כ 400 סמ"ק של שומן מכל זרוע אותו הזרקנו לחזה כהזרקה שניה למתן נפח נוסף.
כל הזרקת שומן לחזה מגדילה בדרך כלל בכחצי מידה עד מידה את החזה. על ידי הזרקת השומן לחזה נמנענו מהשלכתו אל הפח. ניתן להזריק שומן גם לפנים, לגב כף היד, לישבן ועוד.

לפני
אחרי
חווית לקוחה:

עיצוב זרועות בבת 55. במהלך הניתוח נשאבו מעל שני ליטר שומן מהזרועות ועודפי העור הוסרו. הצלקות ממוקמות בקדמת הזרוע בצורה שנסתרת לעין כשהיד מונחת לצד הגוף. תמונות ה"אחרי" צולמו כחודש לאחר הניתוח.

לפני
אחרי
חווית לקוחה:

עיצוב זרועות באמצעות שאיבת שומן והסרת עודפי עור בבת 44. תוכלו לראות שהמטופלת לא ירדה במשקל אבל מבחינת הסביבה נראה כאילו פלג גופה העליון רזה בקילוגרמים רבים. כל זאת בזכות צמצום היקף הזרועות.

לפני
אחרי
חווית לקוחה:

המטופלת שבתמונה בת 51, מצולמת לפני וכשלושה חודשים אחרי הניתוח.

בתמונה הקדמית ניתן לראות את הצלקות העדינות שטרם החלימו לחלוטין ולכן מעט ורדרדות וכן את יריעות הסיליקון בהן משתמשת המטופלת לטובת טשטוש ועידון של הצלקות.

זהו ניתוח משנה חיים ותדמית גוף וכשמבוצע כהלכה הוא מאפשר גם לראות את קוי המתאר של שרירי הידיים ולקבל פלג גוף עליון רזה וחטוב.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
חווית לקוחה:

בת 62, מצולמת לפני ושלושה חודשים אחרי עיצוב זרועות.
המטופלת הגיעה לניתוח במשקל תקין, עם עודפי עור בלבד, מצב המאפשר לקבל תוצאה נהדרת בניתוח כזה.
במהלך הניתוח נשאבו כ 1,200 סמ"ק של שומן, משקל הרקמה שנכרתה 105 גר'.
ניתן לראות את השינוי הדרמטי ואת הצלקת העדינה שתלך ותשתפר לאורך השנה שלאחר הניתוח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
חווית לקוחה:

שאיבת שומן מהזרועות עשויה להתאים לחלק קטן מהמטופלות שמגיעות אלי לצורך עיצוב זרועות. ברוב המקרים מדובר ברפיון עורי ועודפי שומן כך שלא ניתן לתקן את "כנפי העטלף" באמצעות שאיבה בלבד ויש צורך לכרות את עודפי העור. נוכל לקבוע סופית האם את מתאימה לעיצוב זרועות באמצעות שאיבת שומן בלבד – רק במהלך פגישת ייעוץ.

לפני
אחרי
חווית לקוחה:

בעת ביצוע עיצוב זרועות הכולל הסרת עודפי עור אני משתדל להתאים את היקף הזרוע למבנה המטופלת. לפיכך אני ממליץ להגיע למשקל הנמוך ביותר האפשרי, להתמיד מספר חודשים במשקל זה ורק לאחר מכן להתנתח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
כתבו לנו / דברו איתנו