תמונות לפני ואחרי של תיקון א-סימטריה בחזה

א-סימטריה בחזה שכיחה אצל רוב הנשים וקיימים הבדלים בצורת השדיים, נפחם, מיקום הפטמות, גודל וצורת העטרות ועוד. ישנן נשים שחוות א-סימטריה משמעותית בחזה והדבר עלול לגרום להם להעדר בטחון עצמי, מורכבות למצוא בגדים והחשש מאינטימיות. אם גם את מרגישה כך, זה הזמן לקבוע פגישת ייעוץ ובדיקה אצל ד”ר שיין – מנתח פלסטי.

אלמוג, בת 21. סבלה מאסימטריה קיצונית וצניחה מולדת של החזה שהפריעו קשות לדימוי הגוף שלה. מצולמת כשלושה חודשים לאחר הרמת חזה עם שתלי פוליאוריטן בנפח 220 סמ”ק שהונחו מעל השריר. אלמוג ביקשה שתל קטן ועדין עם חזה קטן וטבעי. היום כשנה לאחר הניתוח, אלמוג מאושרת עד הגג מהחזה החדש שלה ואפילו מעזה לחלום על הגדלת השתלים בהמשך. יתרונו הגדול של שתל הפוליאוריטן הוא במניעת צניחה עתידית של השד, שאופיינית לנשים עם שד צנוח מאוד כמו של אלמוג.

הרמת חזה לפני
לפני
הרמת חזה אחרי ללא שתלים
אחרי

א-סימטריה חמורה בחזה שנבעה מתת התפתחות שד שד ימין, ניתן לראות גם עוות מסויים של העטרה והפטמה בשד זה. המטופלת, צעירה, ללא ילדים, ביקשה גדלה עדינה של שד שמאל, התקין ושננסה להשוות את שד ימין לשד שמאל המוגדל. בתמונה היא מצולמת לפני, וכשלושה חודשים אחרי הגדלת חזה היברידית – שילוב בין שתל סיליקון לבין הזרקת שומן עצמי. הזרקת השומן נועדה לעצב את שד ימין בצורה ששתל בלבד אינו יכול לעשות.

לפני
אחרי

א-סימטריה בחזה, הנובעת מליקוי התפתחותי של שד ימין הקרוי שד טוברוטי במטופלת צעירה, ללא ילדים. ניתן לראות שהרביעים הפנימים והחיצוני התחתון של השד לא התפתחו. מכאן שזוהי הדרגה הלפני אחרונה בחומרתה בדרוג של שד טוברוטי. מצולמת לפני, וכחודש אחרי הגדלת חזה היברידית עם שתלים ושומן עצמי. גם כאן מטרת השומן העצמי הינה לעצב את הקוטב התחתון של שד ימין בצורה שש/תל בלבד אינו יכול לעשות. לעיתים ניתן להסתפק בהגדלת חזה עם שתלי סיליקון בלבד וכשנה לאחריה להזריק שומן במידת הצורך.

לפני
אחרי

א-סימטריה חמורה ועוות מבני של השד במטופלת צעירה, ללא ילדים. מימין ניתן לראות את הדרגה החמורה ביותר של הליקוי הקרוי שד טוברוטי – דרגה ארבע. משמאל השד הוא טוברוטי בדרגה שלוש (כמו שד ימין במקרה הקודם). בניתוח זה ביצעתי, בנוסף להגדלת חזה היברידית, גם הקטנה של העטרות הקרויה גם הרמה פריאראולרית. המטופלת חפצה בחזה עדין קטן וטבעי ומצולמת לפני וכשלושה חודשים לאחר הניתוח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

א-סימטריה יחסית קשה בשדיים אצל צעירה בת 26, ללא ילדים. חשקה בחזה נשי מאוד ולמרות עיסוקה כמדריכת כושר לא נרתעה מחזה גדול – אלא להפך. כך יכולתי לתקן את הא-סימטריה תוך שימוש בשני שתלים שונים שהנחתי במנח תת שדי כלומר מעל השריר. 360 מימין ו 300 משמאל. יש לציין שהמטופלת לא רצתה בשום שלב הרמת חזה וגם אין בכך צורך מבחינת הפרופורציות של השד ובית החזה.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

תיקון א-סימטריה בחזה באמצעות שתלים בלבד. המטופלת סירבה להרמה קלה של החזה (סביב העטרה – הרמה פריאראולרית) מה שמנע ממני לארגן את הרקמה של השדיים סביב השתלים. המטופלת גם חפצה בשינוי קטן יחסית כך שעדיין ניתן לראות שוני קל במבנה ובנפח בין השדיים גם לאחר הניתוח. חשוב מאוד לציין שעבור המטופלת זהו חלום שהתגשם היות והמחשוף והמלאות בחזיה היא מושלמת עבורה לאחר הניתוח.

לפני
אחרי

בת 39 אחרי לידות, ביקשה מלאות עדינה וטבעית של החזה. בתמונות – אחרי הגדלת חזה עם שתל עגול בעל פרופיל בינוני בנפח 255 סמ”ק שהונח מעל השריר. ניתן לראות שהא-סימטריה הקטנה בין הצדדים שנוצרה בשל הנקת יתר בשד שמאל, נותרה גם לאחר הניתוח וזאת משום שמראש לא בחרנו לטפל בה באמצעות הרמת חזה או שימוש בשתלים א-סימטריים וגדולים יחסית. המטופלת שמחה ומאושרת מתוצאת הניתוח.

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

בת 43, חפצה במלאות עדינה יחסית של החזה וניסיון לתקן את הא-סימטריה ככל הניתן וזאת ללא צלקות הרמה. מימין הוכנס שתל בנפח 285 סמ”ק, משמאל בנפח 220 סמ”ק.

לפני
אחרי
לפני
אחרי

תיקון א-סימטריה מבנית של בית החזה והשדיים על ידי שתלים בלבד במנותחת צעירה ללא ילדים. המטופלת סבלה מהבדלים גרמיים (עצם) בגובה של בית החזה שהובילו גם להתפתחות מעט שונה של השדיים. על מנת למסך ככל הניתן על הבדלים אלו השתמשתי בשתלים בעלי פרופיל שונה בין הצדדים – פרופיל גבוה משמאל ואקסטרא גבוה מימין. המטופלת מרוצה עד הגג מהשינוי. היה ותרצה עוד עידון של שד ימין והתאמה נוספת לשמאל, תגיע להזרק שומן בחלוף שנה מהניתוח המקורי.

לפני
אחרי

הרמת חזה ללא שתלים לצורך תיקון א-סימטריה חמורה בחזה. מדובר באישה חרדית שבעת הניתוח היו לה כבר חמישה ילדים. מצולמת לפני וכשלושה חודשים אחרי ניתוח הרמת החזה שעברה. הניתוח הסב אושר רב למטופלת ותרם מאוד לתחושת הבטחון העצמי שלה. שנתיים לאחר הניתוח יצרה עימי קשר והודיעה בשמחה שילדה את ילדה השישי ומניקה אותו בהצלחה מרובה. הודעה זו שמחה את שנינו. ראוי לציין שגם הסימטריה נשמרה לאחר הריון זה.

לפני
אחרי

הרמת חזה ללא שתלים לצורך תיקון א-סימטריה בחזה.

לפני
אחרי

הקטנת חזה ללא שתלים לצורך תיקון של א-סימטריה בחזה. בניתוח הסרתי 365 גר’ רקמת שד משמאל ורק 255 גר’ רקמה מימין וזאת לצורך השגת סימטריה נפחית. התמונות צולמו לפני וכשנה אחרי הניתוח. חשוב להדגיש שתמיד תהיה נפילה מסויימת של השד על פני בית החזה. נשים רבות חולמות על שד זקוף וקטן שיצליח ב”מבחן העפרון”. לצערי אני נאלץ תמיד להנמיך ציפיות משום שברוב המקרים הדבר אינו אפשרי בשל כח הכבידה שמושך את החזה מטה גם לאחר ניתוח ומאפייני הרקמה שמראש מועדים לצניחה. בכל מקרה, השינוי שהושג בזכות הניתוח גרם לשינוי מהותי באיכות החיים של המטופלת שהיתה בת 56 בזמן הניתוח והיא חזרה לבצע אצלי מספר ניתוחים נוספים באיברים אחרים לאחר מכן.

לפני
אחרי
כתבו לנו / דברו איתנו