צרו איתי קשר

מה ההבדל בין שאיבת שומן למתיחת בטן

קוראות יקרות, אם אתן אחרי לידות או סתם לא בכושר מיטבי ודאי תהיתן מתישהו האם אתן מועמדות לשאיבת שומן מהבטן. רבות מגיעות אלי ליעוץ במרפאה, כשהן בטוחות שהן מועמדות אידיאליות לשאיבת שומן, רק כדי לגלות אחרי הבדיקה שהן זקוקות למתיחת בטן. ובכן, בחרתי לכתוב היום מעט על ההבדל בין הפעולות השונות ומקווה שאעשה לכן (ולכם) סדר בראש.

כירורגיה פלסטית היא מקצוע שעוסק ברקמה רכה. הרקמה הרכה שלנו מורכבת מעור, מתחתיו שומן תת עורי, ומתחתיו שרירים. העצם כבר לא נחשבת רקמה רכה. בבטן הקדמית – אין הרי עצם, מתחת לשרירים נמצאים איברי הבטן הפנימיים.

שאיבת שומן כשמה כן היא – שואבת שומן החוצה מהגוף. השאיבה נעשית מחרירים זעירים בני חמישה מ”מ שממוקמים במקומות נסתרים ולפיכך שאיבת שומן נחשבת לניתוח “ללא צלקות חיצוניות”. ניתוח שאיבת שומן כשמו כן הוא – זהו ניתוח שבו מטפלים רק בשומן התת עורי. אין אפשות לטפל בשומן התוך בטני (בין איברי הבטן הפנימיים) או במידה ויש עודפי עור, בעודפי העור.

עודפי העור מביאים אותי להבדל המהותי בין שאיבת שומן לניתוח מתיחת בטן. ככל, כשאנחנו הפלסטיקאים מתייחסים לניתוח מתיחה כלשהו אנחנו מדברים על כריתה של עור עודף. ברגע שכורתים עור עודף – יש צורך בצלקת..

ניתוח מתיחת בטן – מטפל גם בעודפי העור בבטן התחתונה וגם ברפיון דופן הבטן שבדרך כלל קורה אחרי לידות וגם – וזו נקודה חשובה – בשומן התת עורי.

אם את סובלת מעור עודף בשיפולי הבטן או מעל הערווה וגם אם ניסית להיות במשקל מינימלי ובכושר שיא ועדיין לא נפטרת מהעור העודף בשיפולי הבטן התחתונה או סביב הטבור, סביר שאת זקוקה לסוג מסויים של מתיחה בכדי לטפל בבעיה זו. כשאנחbu מבצעים שאיבת שומן בלבד, אין אנו יכולים לשלוט בעודפי העור. מטופלות צעירות, בדרך כלל עד גיל 35, יכולות להיות מועמדות לשאיבת שומן בלבד גם אם הן סובלות מכמות מסויימת של עודף עור משום שלאחר השאיבה העור שלהן יתכווץ. תהליך ההתכווצות עשוי לקחת גם שנה עד שנתיים. אין כך הוא הדבר בנשים אחרי לידה או נשים שירדו משמעותית במשקל והעור שלהן בעל מרקם רעוע. עור שנראה כמו נייר “קרפ” או מלא סימני מתיחה – הוא עור שלא ידע להתכווץ אחרי שאיבת שומן בלבד.

נקודה חשובה לגבי סימני מתיחה. אין כיום שום אפשרות להעלים סימני מתיחה מלבד בניתוח מתיחת בטן שבו מתבצעת כריתה של העור עם סימני המתיחה שעליו. תהליך ההבשלה הטבעי של סימני המתיחה אורך בין שישה ל 18 חודשים ובמהלך זה הם יהיה סגולים אדומים מורמים ובסופו של תהליך יהיו חוורים וכמעט לא מורגשים. אין שום טיפול שהוכח עד כה כמעלים סימני מתיחה. במקרה הכי טוב הוא קצת מזרז את תהליך ההבשלה ומביא את הצבע לצבע הסופי העדין – מעט מהר יותר.

לצפיה בתוצאות ניתוחים שלי תוכלי להכנס לקישור הבא. תוכלי לראות גם את מיקום הצלקת במסגרת מתיחת בטן. חשוב לי לציין שהמומחיות שלי בתור מומחה בכירורגיה פלסטית וניתוחים אסתטיים הינה למקם את הצלקת באופן הנסתר ביותר והכי פחות נראה לעין.

בברכת מועדים לשמחה,

דר’ שיין – מומחה בכירורגיה פלסטית וניתוחים אסתטיים.

מחכה לשמוע מכן

  צרו איתי קשר
  עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

  הרמת חזה – מה עושים כשהשדיים עושים צניחה חופשית?

  נפילת חזה יכולה לקרות בכל שלב בחיים, במיוחד אחרי הריונות, הנקה, כשמתבגרים ועוד. הפתרון לכך הינו ניתוח להרמת חזה. רוצים לדעת עוד? קראו מאמר זה.

  להמשך קריאה >

  ניתוחים פלסטיים: כיצד הם יכולים לשפר את הביטחון העצמי?

  ניתוחים פלסטיים לא רק משנים את החיים שלנו מבחינה חיצונית, אלא יכולים בהחלט להשפיע על הביטחון העצמי שלנו. קראו על כך בהרחבה במאמר הבא. 

  להמשך קריאה >

  רגע לפני ניתוח פלסטי – מה כדאי לשאול את הרופא/ה שלך?

  נשים רבות עומדות לפני ביצוע ניתוח פלסטי ויש להן שאלות רבות. חלקן אף לא בטוחות מה חשוב לדעת לפני הניתוח. לכן, במאמר זה נפרט מה כדאי לשאול את הרופא/ה לפני הניתוח.

  להמשך קריאה >