הסבר ותוצאות ניתוחים - לפני ואחרי

הגדלת חזה

השד, אחד האיברים המדוברים ביותר בגוף הנשי, מקור לעונג רב ולעיתים לתסכול עמוק.
ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח משנה חיים לנשים שבוחרות בו מהסיבות הנכונות, ולאחר הבנה עמוקה של היתרונות והחסרונות הגלומים בו. זהו אחד הניתוחים האהובים עלי ביותר משום שהוא מעניק שינוי כה גדול בפרק זמן כה קצר. מגוון העבודות המוצגות כאן הוא רחב משום שאני מקפיד להתאים לכל מטופלת את התוצאה עליה היא חולמת וכל אחת מכן היא ייחודית בפני עצמה על כל המשתמע מכך.

בבחירת מנתח פלסטי חשוב לבחור מנתח מנוסה שכבר ניתוח מטופלות והשיג תוצאות. בעמוד זה תוכלו לצפות בתמונות לפני ואחרי של ניתוחים אשר בוצעו ע”י ד”ר שיין.

לקביעת ייעוץ
נא להשאיר את הפרטים כאן

  ניתוח הגדלת חזה – ההליך עצמו.

  הגדלת חזה מתבצעת באמצעות הכנסת שתלי סיליקון לשד. דר’ שיין מבצע חתך באורך של 3 עד 5 ס”מ (תלוי בסוג המעטפת ובנפח השתל) ומכניס דרכו את השתל. ניתן להכניס את השתל דרך חתך מתחת לשד, בגבול העטרה או דרך בית השחי (נדיר). ניתן למקם את השתל מעל השריר או מתחת לשריר בהתאם למאפייני השד של המטופלת. ההליך עצמו אורך פחות משעה, ואינו כואב.

  מהי העלות של ניתוח הגדלת חזה?

  החל מהאחד בנובמבר 2022, הגדלת חזה בסיסית עם שתלי mesmo עולה 21,000 ש”ח.

  העלות של הגדלת חזה עם שתלים בעלי מעטפת פוליאוריטן או שתלים קלי משקל מסוג BLITE יכולה להגיע עד 28,000 ש”ח.

  ממה מורכב מחיר הניתוח?

  ניסיון המנתח – מטבע הדברים, מנתחים בעלי מוניטין, ניסיון ומיומנות רבים, ידרשו שכר טרחת מנתח גבוה יותר עבור הניתוח.

  • זמן חדר ניתוח – ככל שהניתוח מורכב יותר דרוש יותר זמן לביצוע הניתוח. זמן חדר ניתוח הינו חלק מהותי בעלויות של הניתוח.
  • סוג השתל – ד”ר שיין משתמש בשתלים האיכותיים של חברת Polytech הגרמנית, בעלי תו תקן מחמיר הן באירופה והן בישראל, ומומחה בשימוש בשתלים בעלי מעטפת פוליאוריטן, שמפחיתים כמעט למינימום התקשות קופסית ושומרים על החזה מורם זמן רב לאחר הניתוח. חברת פוליטק מציעה את היקף השתלים הרחב ביותר בעולם ולכל שתל עלות שונה.
  • צוות חדר הניתוח והמלונאות – מחיר ניתוח הגדלת חזה כולל גם את איכות המרדים, הצוות הסיעודי, תנאי ההתאוששות והאשפוז, והם שונים ממרכז רפואי אחד לאחר.
   ניתוחים בהרדמה כללית יבוצעו במרכז רפואי נורמד ברמת אביב – המרכז הותיק והמקצועי ביותר כיום לניתוחים פלסטיים אסתטיים בתל אביב. ניתוחים בהרדמה מקומית יבוצעו במרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית ברמת החייל, חדר הניתוח המוביל בתחומו כיום לביצוע ניתוחים אסתטיים בהרדמות מקומיות.
  • סוג הניתוח – הגישה הניתוחית ומידת המורכבות של הניתוח הן מרכיב חשוב במחיר ניתוח הגדלת חזה. ניתוחי הגדלת חזה אשר מצריכים גם תיקון של אסימטריה או שינוי מבנה, כגון חזה צינורי, נחשבים מורכבים יותר לביצוע ומצריכים מיומנות גדולה של המנתח ולפיכך העלות שלהם גבוהה יותר.
  • ניתוח משולב – ישנם מצבים של שדיים נפולים שבהם מומלץ לשלב ניתוח הגדלת חזה עם ניתוח הרמת חזה או הזרקת שומן לטובת תוצאה מושלמת, ומחיר ניתוח משולב הינו גבוה יותר.

  למי מתאים ניתוח להגדלת חזה?

  שתי אוכלוסיות עיקריות נוהגות להגיע אלי לייעוץ בנוגע לניתוח הגדלת שדיים. האחת נערות או נשים צעירות בגילאי 20-30 והשנייה נשים בוגרות יותר סביב גילאי 30-45 ולעיתים גם נשים בוגרות יותר.

  הקבוצה הראשונה סובלת לרוב משד שלא התפתח יתר על המידה או א – סימטריה (חוסר שוויון) בשדיים. עובדה זו גורמת להן למצוקה ברמות שונות ולפגיעה בתדמית הגוף. לרוב תבחרי לעבור ניתוח חזה טרם הצבא או מיד לאחריו. נשים רבות מקבוצת גיל זו בוחרות לעבור את הניתוח לפני חתונה או הולדת ילדים.

  הקבוצה השניה בדרך כלל כבר ילדה והניקה וכתוצאה מכך התרוקנו השדיים ולעיתים השתנו עד מבלי היכר.

  הצעד הראשון – ההחלטה שאת אכן מעוניינת בניתוח הגדלת חזה.

  ההחלטה על ביצוע הגדלת חזה היא הצעד הראשון שלך בדרך לשביעות רצון גדולה יותר מגופך ומתפיסת הנשיות שלך, ובמרבית המקרים תתרום תרומה משמעותית לדימוי ולביטחון העצמיים. מפליא בכל פעם מחדש להיווכח עד כמה ניתוח הגדלת חזה יכול להיות משנה חיים, על כך יעידו מאות מנותחות מרוצות. לאחר שקיבלת את ההחלטה לעבור ניתוח הגדלת חזה נשאר רק לוודא שהתוצאה תהיה לשביעות רצונך המלאה.

  לאחר שגמלה בליבך ההחלטה, קיימים מספר שלבים בתהליך הטרום ניתוחי, עליהם אפרט כאן (הטקסט נכתב בלשון זכר למען הנוחות אך חשוב לזכור שיש גם לא מעט מנתחות פלסטיות מצויינות).

  בחירת הרופא המנתח

  בחירת רופא מנתח הינה שלב מבלבל בכל הליך רפואי, ובתחום הכירורגיה הפלסטית בפרט. יש היצע רחב בשוק של מומחים לכירורגיה פלסטית, ואולי השכנה שלך עשתה ניתוח אצל זה ובת דודה עשתה ניתוח אצל אחר. בסופו של יום חשוב שתבחרי במנתח פלסטי שהתרשמת מתיק העבודות שלו ושקיבלת או קראת עליו המלצות חמות. אם התרשמת באופן הזה ממנתח מסויים המלצתי היא להתקדם לשלב הבא ולקבוע פגישת ייעוץ.

  חשוב להבין כי מחיר ניתוח הגדלת חזה הוא אולי שיקול בבחירה היכן לבצע את הניתוח, אבל אינו השיקול היחיד, וגם לא העיקרי. יתרה מכך, לעתים מחיר נמוך צריך להדליק נורה אדומה לגבי טיב המנתח והמקצועיות שלו. הפרמטרים החשובים ביותר בהחלטתך אצל מי להגדיל את החזה הם מידת האמון שאת נותנת במנתח, המבוססת על המלצות והתרשמות אישית, וההבנה שלך כי תחת ידיים מקצועיות אלה תקבלי את התוצאה היפה ביותר, המתאימה ביותר לשאיפותיך, באופן בטיחותי ומוצלח.

  לכל הדוגמאות >>

  פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח

  פגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי לפני ניתוח הגדלת חזה צריכה להשיג מספר מטרות שנפרט כאן.

  אנו מקדישים כשעה עד שעה וחצי לכל פגישת ייעוץ, מתוך הבנה שעליך להיות מסוגלת להפיג את כל חששותיך במידה ואלו קיימים, ולענות על כל שאלותיך, גדולה כקטנה. תיאום ציפיות קפדני במהלך פגישת הייעוץ הוא תנאי הכרחי לשביעות הרצון המלאה שלך מתוצאת הניתוח.

  לפני כל ניתוח אנו מקפידים על ביצוע שתי פגישות במרפאה – פגישת הייעוץ ופגישת טרום הניתוח.

  ייתכן שחלק מהנושאים שאפרט כאן ידויינו בפגישת הייעוץ בעוד חלק אחר יקרה במהלך פגישת הטרום ניתוח, וזאת לפי מיטב שיקול דעתו של הצוות ועל פי נוחות המטופלת.

  • התרשמות הדדית – פגישת הייעוץ היא ההזדמנות שלך להתרשם מהמנתח ומצוותו, לבחון את ניסיונו ולבדוק מה מידת החיבור (כימיה) ביניכם. מחקרים רבים גילו כי מידת האמון שהמטופלת נותנת במנתח, וטיב הקשר שנוצר ביניהם לפני הניתוח, מכתיבים במידה רבה את שביעות רצון המטופלת מהתוצאה ומשפיעים לטובה אפילו על אופן ההחלמה. מעבר לשיחה עם היועצת והרופא, אל תתבייש לבקש תעודות ואסמכתאות לגבי ניסיונו המקצועי, שמבטיחות כי הוא אכן מומחה בתחומו ובעל ניסיון עשיר ומגוון בביצוע ניתוחים פלסטיים. בנוסף חשוב להתרשם מהקליניקה ומסביבת העבודה של הרופא – מרפאה נקייה, אסתטית, היגיינית ויפה מעידה במידה רבה גם על המנתח ועבודתו.
  • מעבר על ההיסטוריה הבריאותית שלך
  • התאמת נפח השתל הנכון עבורך – בשלב זה תמדדי מבחר שונה של סייזרים (שתלי מדידה) שתפקידם להעניק לך את התחושה של “איך זה להיות עם שתלים”. הסייזרים מיוצרים על ידי יצרנית השתלים ומדמים שדיים בנפחים שונים. אנו ממליצים להגיע לשלב זה עם חולצה צמודה, רצוי לבנה ואחת שחורה על מנת לבחון מהו הנפח הנכון עבורך. בשלב זה לא נתייחס למראה השד הרצוי אלא רק לנפחו. קיימים סייזרים במגוון רחב של מידות החל מ 120 ועד 430 סמ”ק. במהלך הבדיקה נבקש שתצייני איזה נפח קטן מדי עבורך ואיזה נפח גדול מדי עבורך על מנת לדייק היטב דווקא את הנפח המושלם עבורך. נפח הסייזרים עולה בקפיצות של 50 סמ”ק בערך. 200, 250, 315, 380 ו 430 סמ”ק. הסיבה לכך היא שעליה קטנה יותר לא נראית לעין הלא מיומנת. זוהי נקודה שחשוב להבין לפני ביצוע הגדלת חזה – אין באמת הבדל נראה לעין בין שתל שנפחו 295 לזה שנפחו 315 סמ”ק או בין שתל זה לשתל בנפח 335 סמ”ק.
  • התאמת מאפייני הצורה והמעטפת של השתל הנכון עבורך – הרוב המכריע של השתלים לחזה עשויים כיום מג’ל סיליקון. בעבר נעשה שימוש גם בשתלים המלאים במי מלח אבל שימוש זה פחת מאד בעשרים השנה האחרונות בגלל יתרונותיו הברורים של ג’ל הסיליקון.
  • צורת השתל – שתלי הסיליקון לחזה מגיעים בשתי צורות עיקריות – שתלים עגולים ושתלים “אנטומיים” בעלי צורת טיפה או אגס.
  • שתלים עגולים – דר’ שיין עובד בעיקר עם שתלים עגולים. רק במקרים נדירים הוא בוחר לעבוד עם שתלים אנטומיים (בעלי צורת טיפה). תוך שימוש בשתלים עגולים ניתן לקבל כל צורה של שד שתחפצי לקבל החל משד בעל מראה טבעי עם מלאות עליונה מתונה וכלה בשד עגלגל וסקסי עם מראה “מנותח” יותר. לשתלים העגולים יש מגוון צורות, אנו קוראים להן “פרופיל השתל”. ככל שהפרופיל גבוה יותר כך השתל “כדורי יותר”.
  • שתלים אנטומיים – שתלים אלו דומים בצורתם לטיפת מים המזכירה יותר את מבנה החזה הטבעי, ועיקר הנפח בשתל זה הינו בחלק התחתון של השתל. לשתלים אלו יש נטיה להסתובב ולעוות את השד, ומנסיון לאחר כשנה שתל זה מקבל מנח עגול בתוך שד המטופלת בשל הקופסית המתפתחת סביבו ולכן אין בו יתרון על פני שתלים עגולים אלא במקרים נדירים מאוד.
  • מעטפת השתל – שתלי הסיליקון נבדלים זה מזה גם בסוג המעטפת שלהם כשההבדל העיקרי בין סוגי המעטפות הוא רמת החספוס. ישנם שתלים בעלי מעטפת חלקה וישנם שתלים בעלי מעטפת חספוס עדין או גס. חספוס המעטפת נועד להפחית את הסיבוך השכיח ביותר בניתוחי הגדלת חזה – התקשות החזה, וגם כדי לעודד את רקמת הגוף להיצמד את השתל ולמנוע תזוזה שלו.
  • החלטה על סוג ההרדמה
  • קביעת מועד לניתוח – לאחר בחירת השתל ומאפייניו נתקדם לשלב המרגש ביותר בתהליך הטרום ניתוחי – קביעת התאריך לניתוח. בדרך כלל יש להמתין כחודש בין שלב היעוץ לבין שלב הניתוח בפועל. דר’ שיין אינו שש לנתח מטופלות שמבקשות ניתוח “מעכשיו לעכשיו” כגחמה של רגע. יש צורך להבין שאכן הניתוח מתאים עבורך, שאת בשלה לקראתו הן בריאותית והן רגשית ולעקל מעט את הסיכונים הקשורים בניתוח הגדלת חזה (נדירים מאוד אך בכל זאת קיימים).
  • הפניה לבדיקות מקדימות – בטרם ביצוע הניתוח נבקשך לבצע בדיקות דם – ספירת דם, כימיה קטנה ותפקודי קרישה. נשים מעל גיל 40 יתבקשו לבצע אק”ג ומעשנות ונשים מעל גיל 60 יתבקשו לבצע גם צילום חזה. יש לקבל גם פירוט אבחנות ומצב רפואי מהרופא המטפל בקופת החולים.

  כשהניתוח זול יש להיזהר ולהבין מה הסיבה לכך – האם המנתח אינו מנוסה? האם חדר הניתוח בטוח? 

  ניתוחים בחו”ל (בד”כ בטורקיה) לרוב נוטים להיות זולים יותר מאשר בארץ בין היתר בגלל עלויות כח האדם הזולות שם. יש בטורקיה מנתחים מהשורה הראשונה בעולם אך הם מיעוט והם גם בדרך כלל יקרים כמו בארץ. כדאי לזכור שאם חלילה יש סיבוך, יש קושי ניכר להתנהל מול המנתח הטורקי בעוד שכאן בארץ יש לך “אבא ואמא” וזמינות מלאה של המנתח שלך. דר’ שיין מעניק שירות מעקב אחרי מנותחות ישראליות שעברו ניתוחים אצל מיטב המנתחים הטורקים והסתבכו אך זהו שירות בעלות נכבדת ולפיכך גם עשויה ליתר את “החסכון” במחיר הניתוח המקורי. 

  יש גם בארץ אפשרות לעבור ניתוחים אסתטיים במחיר מוזל במסגרת המכונים ו/או קופות החולים. כאן בהחלט תוכלו למצוא מנתחים מצויינים אך קחו בחשבון שבדרך כלל המנתחים שעובדים עם הגופים האלה הם חסרי ניסיון או כאלו שאין להם נפח מספק של ניתוחים אסתטיים ולכן זקוקים להזרמה שוטפת של מקרים ויש לשאול את עצמנו מדוע.

  מכאן שאם כוונתך לעבור ניתוח אסתטי כלשהו, בדגש על הגדלת חזה, הפקטור שצריך להוביל אותך הוא המקצועיות והזמינות של המנתח ולא המחיר. 

  באיזה סוגי שתלים משתמש ד”ר שיין?

  ד”ר שיין משתמש בשתלים של חברת Polytech הגרמנית. השתלים מיוצרים בגרמניה וזוכים לתו תקן אירופאי מחמיר וכמובן תו תקן של משרד הבריאות הישראלי. לעיתים רחוקות נשתמש בשתלים של חברות איכותיות אחרות. דר’ שיין מומחה בשימוש בשתלים בעלי מעטפת פוליאוריטן המונעים כמעט למינימום התקשות קופסית ושומרים על החזה מורם זמן רב לאחר הניתוח.

  דר’ שיין מומחה גם בשימוש בשתלי B-Lite קלי המשקל, כולם מתוצרת חברת פוליטק.

  גדלי השתלים

  גודל השתלים הוא ככל הנראה הסוגיה שמעסיקה את הנשים יותר מכל, לאחר נושא הבטיחות כמובן. מטבע הדברים לגודל השתל יש את ההשפעה הגדולה ביותר על המראה הסופי של החזה, אבל חשוב להבין שישנו טווח בחירה מסוים לכל אישה, בהתאם למבנה הגוף שלה והיכולת של המנתח להשתיל גודל מסוים של שתלים. ככלל טווח הגדלים בשתלי סיליקון לחזה נע בין 150-600 סמ”ק.

  מהם הגדלים הנפוצים?

  • 200-360 סמ”ק – מרבית הנשים אשר מבקשות להגדיל את החזה, בוחרות בשתלים בטווח הגודל 200 עד 300 סמ”ק. מדובר בשתלים פרופורציונליים אשר לא צפויים להכביד על החזה והגב וייראו טבעי לאחר הניתוח. לשם הדגמה – לאחר השתלה של שתל 200 סמ”ק צפויה האישה לעבור ממידת חזייה A ל-B, ולאחר השתלת שתל של 275 סמ”ק היא תעבור ממידת חזה B ל-C.
  • 360-450 סמ”ק – נשים בעלי מבנה גוף גדול ורחב יותר אשר מעוניינות בחזה גדול בוחרות לרוב בגדלים החל מ-325 סמ”ק עד 400 סמ”ק, אשר מגדילים את החזה משמעותית, אבל בשל הכובד הסיכון לצניחתם גדול יותר.
  • 450 סמ”ק ומעלה – מעטות הנשים אשר בוחרות בשתלים מעל 400 סמ”ק, אשר מספקים אפקט דרמטי של חזה גדול, אבל עלולים להכביד על הגב וסביר להניח שיצנחו וייפלו כמה שנים לאחר הניתוח.

  איך תבחרי את הגודל הרצוי והסוג הנכון עבורך

  חשוב להבין כי בחירת גודל השתלים לזה חייבת לקחת בחשבון את מבנה הגוף האינדיבידואלי של כל אחת. גם אם השכנה שלך נראית נפלא לאחר השתלת 325 CC בחזה, אין זה אומר שגם לך יתאים גודל כזה.

  שתלי החזה נבחרים בהתאמה למבנה הגוף, גובה האישה, רוחב השד, מבנה עצם בית החזה וכמובן – רצון האישה והעדפותיה.

  במהלך פגישת הייעוץ נבצע מדידות של החזה, כאשר בסיס השתל הנבחר צריך להיות קטן לפחות ב-1 ס”מ מרוחב השד. לאחר מכן ניתן להכניס משתלי מדידה אל תוך החזיה ולבדוק כיצד ייראה החזה לאחר הניתוח. מומלץ להגיע לפגישת הייעוץ עם בן זוג, אמא או חברה טובה אשר יוכלו לחוות את דעתם הנוספת לגבי גודל השתל הרצוי.

  לאחר בחירת גודל השתל ניתן לבחור חזייה ייעודית, שאותה תתבקשי ללבוש כחודש לאחר הניתוח. מדובר בחזיית לחץ מיוחדת שנועדה לקבע את החזה ולמנוע היווצרות של בצקות.

  שלב שני – הכנה לניתוח.

  שלב ההכנה לניתוח כולל הסברים מפורטים לגבי התהליך שמצפה לך. אני מבין לחלוטין את החששות שמלווים כל אישה לפני ניתוח, בפרט ניתוח פלסטי אשר צפוי לשנות את מראה הגוף, ומקדיש זמן רב להסברים ותיאור התהליך שעומד בפנייך.

  הרופא יסביר על הסיכונים / סיבוכים אפשריים

  כחלק מההכנה לניתוח תקבלי הסבר מפורט גם לגבי הסיכונים או הסיבוכים שעלולים להיגרם בניתוח. חשוב להבין כי מדובר בסיכונים נדירים ביותר, אבל יש להיות מודעים אליהם. 

  מהם הסיכונים בניתוח הגדלת חזה?

  חשוב לציין שניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח בטוח ביותר שעומד על מעל 95% הצלחה בידיים של דר’ שיין. למרות זאת חושב לומר שכמו בכל ניתוח, גם בניתוח הגדלת חזה קיימים סיכונים. הסיכונים מתחלקים לשתי קבוצות – סיכונים הקשורים לניתוח (כל ניתוח) – כמו דימום, זיהום או חוסר שביעות רצון מתוצאת הניתוח וסיכונים הקשורים לשתל הסיליקון או לשומן העצמי כגון התקשות קופסית, קרעים בשתל, משקעי סידן בשד וכיוב’. במהלך פגישת הייעוץ תקבלי מידע מפורט על כל הסיבוכים האפשריים בתהליך הקרוי הסכמה מדעת.

  פגישה עם הרופא המרדים

  לפני הניתוח תוזמני לפגישה טרום ניתוחית במרכז הרפואי שבו יתבצע הניתוח. במהלך פגישה זו תעברי בדיקה גופנית, תשאול מקיף לגבי מצבך הרפואי, תרופות שאת נוטלת ומחלות רקע, וכן פגישה עם הרופא המרדים, אשר יבדוק אותך גופנית ויספק הסברים לגבי הליך ההרדמה. אנחנו מודעים לכך שאנשים רבים חוששים מההרדמה הרבה יותר מהניתוח, וחשוב להבין כי ההרדמה המודרנית הינה הליך בטוח ביותר בעל סיכונים נדירים, המתבצע מאות אלפי פעמים מדי חודש בהצלחה מלאה.

  בדיקות מקדימות לניתוח

  • לקראת הניתוח יש לבצע בדיקות דם, כולל ספירת דם, כימיה, אלקטרוליטים ותפקודי קרישה
  • מטופלות מעל גיל 40 או הסובלות ממחלות רקע נדרשות לבצע בדיקת א.ק.ג. וצילום חזה ולהתייעץ עם הרופא המטפל לגבי מחלתן
  • יש להתייעץ עם הרופא המטפל האם יש צורך להפסיק נטילת נוגדי קרישה (כמו אספירין או קומדין) והאם יש צורך בטיפול מחליף

  פגישה טרום ניתוחית עם הרופא המנתח 

  לפני הניתוח תיפגשי עם הרופא המנתח ותוכלי לשאול שאלות אשר אולי נותרו ולא ביררת בפגישת הייעוץ. זוהי ההזדמנות לשתף את הרופא המנתח בדברים שאולי מטרידים אותך, על מנת להגיע רגועה יותר ביום הניתוח. 

  יממה לפני הניתוח

  בערב שלפני הניתוח תתבקשי להתרחץ בסבון אנטי בקטריאלי מיוחד, ולהימנע מלמרוח לאחר מכן קרם גוף. למרות המתח המובן, מומלץ לנסות ולישון שנת לילה טובה לפני הניתוח, ובמידת הצורך ניתן להסתייע בשיטות הרגעה כמו דמיון מודרך, תרגול נשימות או כל פעילות אחרת שמרגיעה אותך. אם את מעשנת – מומלץ מאד להימנע מעישון זמן ממושך ככל האפשר – כיוון שעישון מעלה משמעותית את הסיכון לסיבוכים כמו זיהום ודימום ומאט את ריפוי הפצעים הניתוחיים.

  ביום הניתוח

  ביום הניתוח יש להיות בצום מוחלט, כולל מים או לעיסת מסטיק, החל מ-6 שעות לפני תחילתו. יש להגיע לביה”ח בלבוש נוח, רצוי להגיע עם מלווה, ושם תעברי הליך קבלה מסודר לקראת הניתוח. כדאי לזכור שבמרכזים רפואיים לרוב קר ולכן מומלץ להצטייד גם בביגוד חם, כולל גרביים. חשוב לזכור להביא את החזייה המיוחדת שאותה תלבשי מיד לאחר הניתוח.

  שלב שלישי – הניתוח עצמו.

  הגיע הרגע המרגש – את נכנסת לניתוח שחלמת עליו, כמובן עם התרגשות וחששות. במידת הצורך ניתן לבקש מהרופא או מהאחות כדור הרגעה, עד אשר תגיעי אל חדר הניתוח ושם תורדמי באופן מבוקר ובטוח ע”י רופא מרדים.

  כמה זמן אורך הניתוח?

  ניתוח הגדלת חזה נמשך כשעה.

  האם הניתוח כואב?

  ניתוח הגדלת חזה מתבצע לרוב בהרדמה מלאה ואת לא תרגישי דבר. גם כאשר הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, אזור הניתוח עצמו מורדם לחלוטין ולא ניתן לחוש כאב. לאחר הניתוח תקבלי משככי כאבים אשר יסייעו לך להתאושש בצורה נוחה.

  האם הניתוח בטוח?

  ניתוחים להגדלת חזה נחשבים ניתוחים בטוחים מאד עם שיעור סיבוכים נמוך.

  האם הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או כללית?

  ניתן לבצע את ניתוח הגדלת החזה הן בהרדמה מקומית והן בהרדמה כללית. הגדלת חזה בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית היא פעולה בטוחה מאוד וד”ר שיין ניתח מאות נשים בכל אחד מסוגי ההרדמה. בהרדמה כללית המטופלת ישנה ומתעוררת לאחר סיום הניתוח בעוד בהרדמה מקומית המטופלת עירנית לאורך הניתוח עשויה לחוש אי נוחות אך לא חשה כל כאב.

  האם ניתן להקטין עטרה במהלך ניתוח הגדלת חזה?

  כן בהחלט, במהלך ניתוח הגדלת החזה העטרות הקיימות ימתחו בגלל הכנסת השתל. מטופלת המעוניינת להקטין את העטרות תעבור ניתוח הגדלת חזה עם צלקת סביב העטרה הדומה לצלקת של הרמת חזה אך ללא רכיב אורכי על השד.

  שלב רביעי – לאחר הניתוח (החלמה).

  מיד בתום הניתוח תועברי לחדר התאוששות על מנת לוודא התעוררות נוחה ובטוחה, ולאחר כשעתיים תועברי למחלקה. חומרי ההרדמה אשר בגופך יבטיחו שלא תחושי כאב, וסביר להניח כי בשעות הראשונות שלאחר הניתוח תחושי עייפה ומטושטשת. לאחר הרדמה מלאה ייתכנו בחילות ושיעול, אשר יחלפו מאליהם. לעתים לאחר הניתוח יושארו בגופך נקזים אשר מנקזים נוזלים ודם, והם יוצאו ע”פ החלטת הרופא המנתח, לרוב יום עד 3 ימים לאחר הניתוח.

  ביום הניתוח

  במרבית במקרים אין צורך באשפוז לאחר ניתוח הגדלת חזה – אלא אם תעדיפי להישאר לילה בביה”ח. ביום שלאחר ניתוח הגדלת חזה תחושי עייפה ומטושטשת מעט, והצוות הרפואי יקפיד על מתן משככי כאבים סביב השעון, על מנת למנוע מהכאב להתעורר. מספר שעות לאחר הניתוח יגיע הרופא המנתח לביקורת ראשונה, ותוכלי לשאול אותו שאלות שאולי התעוררו. את חזיית הלחץ ילבישו לך כבר בחדר הניתוח ואיתה תישארי במשך חודש שלם, בכל שעות היום והלילה, למעט שעת הרחצה. רחצה ראשונה לאחר ניתוח הגדלת חזה ניתן לעשות 24 שעות לאחר הניתוח, מומלץ להימנע ממים חמים מדי ולא לגעת בתפרי הניתוח.

  שבוע ראשון

  בשבוע הראשון לאחר ניתוח הגדלת חזה צפוי כאב קל עד בינוני ומומלץ לצרוך משככי כאבים באופן רצוף וע”פ הצורך, כדי שלא לאפשר לכאב להתחזק. בימים אלו השדיים צפויים להרגיש מלאים ונוקשים מאד, ולעתים צפויים שטפי דם.

  חשוב להבין כי תהליך ההחלמה מניתוח הוא אינדיבידואלי ומשתנה מאישה לאישה בהתאם לניתוח שעברה ויכולת ההחלמה הגופנית והנפשית שלה. יש נשים שיומיים לאחר הניתוח כבר מפסיקות ליטול משככי כאבים ומרגישות מצוין, ויש נשים אשר מחלימות לאט יותר. כדאי לארגן מראש עזרה בבית, בעיקר אם את מטופלת בילדים קטנים, להימנע ממאמץ ומהרמת משאות וזו גם הזדמנות לקחת לעצמך פטור זמני מעבודות הבית.

  שבוע שני

  בשבוע השני כבר תוכלי לחזור לפעילות כמעט מלאה, למעט פעילות גופנית. עדיין חשוב להבין כי הגוף עבר אירוע משמעותי ולהימנע ממאמץ יתר. בשבוע זה רוב הנשים כבר אינן נעזרות בתרופות משככות כאבים.
  במהלך ימים אלו תפחת הנפיחות בשדיים, שטפי הדם ייספגו והתחושה הכללית תהיה נוחה יותר. אצל חלק הנשים תיתכן תופעה של רגישות יתר בפטמות, או להיפך – חוסר תחושתיות, אשר אמורות לחלוף מאליהן.

  במידה ורגישות היתר בפטמות מפריעה לך מאד, בעיקר במגע עם הבגדים, תוכלי למרוח משחה מאלחשת להפחתת חוזר הנוחות.

  במהלך השבוע השני תתבקשי להגיע לביקורת אצל הרופא המנתח אשר יבחן את מצב הפצע הניתוחי וההחלמה הכללית.

  לאחר חודש

  כחודש לאחר ניתוח הגדלת חזה כבר כמעט שלא תחושי אי נוחות. בשלב זה ניתן להסיר את חזיית הלחץ ולחזור לחזייה רגילה, כאשר מומלץ להפקיד על חזייה שמחזיקה את החזה היטב, כדי למנוע צניחה של השדיים, ואם את מבצעת פעילות גופנית – הקפידי על לבישת חזיית ספורט.
  הצלקות לאחר ניתוח הגדלת חזה ייראו עדיין כהות ובולטות – הן יתחילו להיטשטש רק בחודש השני שלאחר הניתוח.

  לאחר 3-4 חודשים

  3-4 חודשים לאחר הגדלת חזה הצלקות כבר ייטשטשו מאד, ולמעשה לא תחושי כלל שעברת ניתוח. החזה ירגיש טבעי וחלק מגופך ונשאר רק לאסוף את המחמאות מהסביבה.

  לאחר שנה

  כשנה לאחר ניתוח הגדלת חזה תוזמני לביקורת אצל המנתח על מנת לוודא את תקינות השתלים ולקבוע מתווה להמשך ביקורת.

  טיפים להחלמה מהירה

  • תני לעצמך זמן להחלמה – אל תזדרזי לחזור לעבוד, לנהיגה או לעבודות הבית
  • הימנעי מחשיפה לשמש כדי שלא לגרום להיפר-פיגמנטציה בצלקות
  • הימנעי מעישון אשר מאט תהליך החלמה וריפוי פצע
  • הקפידי על לבישת חזיית הלחץ כל שעות היום והלילה, למעט בזמן הרחצה
  • נסי לישון על הגב זמן ממושך ככל הניתן

  כמה זמן לאחר ניתוח הגדלת חזה ניתן לחזור לעבודה?

  ניתן לחזור לעבודה משרדית מספר ימים לאחר הניתוח. בדרך כלל מקובל לחכות לפני חזרה לעבודה גופנית לפחות עד לביקורת הראשונה שנערכת עם דר’ שיין כשבוע לאחר הניתוח.

  הגדלת חזה להשגת תוצאה מושלמת.

  ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח שכיח מאוד אך לקבלת תוצאה מושלמת נדרש מנתח פלסטי בעל יד מיומנת, ראיה אסתטית וניסיון רב שנים. קיימת חשיבות רבה לבחירת מנתח מתאים כאשר המטרה העומדת בפניך הינה החזה עליו את חולמת.

  ניתן ליצור שדיים טבעיים במראם יש מאין וכמובן שניתן לתקן גם א-סימטריה מבנית ונפחית. בכל ניתוח חזה, אני מקפיד לעבוד עם השתלים האיכותיים ביותר בעולם שקיבלו את האישורים המתאימים בחירה מותאמת אישית על פי מבנה חזך ושאיפותיך הכמוסות לצורך הגדלת שדיים מדהימה.

  ניתוח הגדלת חזה ללא צלקת הנו האהוב עלי ביותר. מדובר בעצם בשני סוגי ניתוחים שונים מהותית זה מזה כבשניהם אין כלל צלקת על פני השד. הראשון הינו הגדלת חזה אקסילרית דהיינו מבית השחי – שם ממוקם החתך בקפל נסתר בעוד השני נעזר בהזרקת שומן לצורך מתן נפח לשד.

  החיוך שלכן כשאתן מציצות על החזה החדש בפעם הראשונה שווה הכל.

  יש מגוון רחב של תמונות נוספות במתחם ה – לפני ואחרי.

  שאלות נפוצות

  האם צריך לצום לפני ניתוח הגדלת חזה?

  ניתוח הגדלת חזה מבוצע בהרדמה מקומית או כללית. הרדמה מקומית מחייבת צום של שעתיים לפני הניתוח והרדמה כללית מחייבת צום של 8 שעות.

  אחרי כמה שנים צריך להחליף שתלים?

  השתלים בהם אני משתמש מיוצרים בגרמניה על פי הסטנדרטים המחמירים ביותר בעולם. יצרני השתלים ממליצים להחליף שתלים אחת לעשור. בתום תקופה זו מומלץ לבצע מעקב אחת לשנה / שנתיים אצל המנתח הפלסטי שלך ולעשות הדמייה (אולטרסאונד, ממוגרפיה, MRI) על מנת לבדוק את מצב השתלים וזאת על פי המלצות משרד הבריאות. במידה ואת אוהבת את מראה החזה שלך ובדיקות ההדמיה מראות שהשתלים תקינים אין חובה להחליף את השתלים.

  האם שתלי הסיליקון מסוכנים?

  התשובה היא לא. השתלים אינם מסוכנים. השתלים מיוצרים בטכנולוגיה עילית, בצורה קפדנית ומדויקת. לעיתים רחוקות יש תגובות לוואי לשתלים כמו בכל הליך אחר. עשויה להתפתח התקשות קופסית, עשויה להתפתח תסמונת הקרויה ASIA, שבה הגוף מפתח נוגדנים כנגד הסיליקון, בנשים שמועדות לכך גנטית (אין כיום דרך לדעת מי מועדת לכך) ובמקרים נדירים אף יותר יכולה להתפתח מחלה הקרויה BIA-ALCL שהח”מ כתב כבר בשנת 2016 את נוהל הזיהוי והטיפול בה בישראל, מטעם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית

  מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוח הגדלת חזה?

  מקובל לבצע ניתוח הגדלת חזה החל מגיל 18. עם זאת, תמיד יש חריגים: נערות מגיל 15-16 ומעלה, שסיימו את ההתפתחות המינית שלהן על פי מדד טאנר, שאין להן חזה כלל ושני ההורים תומכים בהחלטה לעבור ניתוח יכולות לעבור ניתוח הגדלת חזה אצל דר’ שיין.

  מהן הדרכים בהן ניתן להגדיל את החזה?

  נכון לשנת 2022 יש מגוון דרכים להגדיל את החזה הנשי. יש אפשרות להשתיל שתל סיליקון (השיטה הנפוצה ביותר להגדלת חזה), יש אפשרות להזריק לשד שומן עצמי (פעולה ניתוחית המתבצעת בחדר ניתוח). כל הזרקת שומן מגדילה את החזה בחצי מידה או מידה בחזייה. בחו”ל ניתן להזריק חומצה היאלורונית לשד לצורך הגדלתו אך בארץ משרד הבריאות אוסר על כך. ניתן גם לקחת גלולות למניעת הריון שלפעמים מביאות להגדלת החזה.

  האם ניתן להניק אחרי הגדלת חזה?

  כן. השתל לא ממוקם בתוך השד, אלא מאחוריו או אפילו מאחורי השריר, כך שניתוח הגדלת חזה לא מפריע להנקה.

  האם ניתן לעשות ניתוח הגדלת חזה אחרי הלידה?

  כן, אפשרי בהחלט, אבל את הניתוח נקבע לשלושה חודשים לאחר סיום ההנקה, אם הנקת.

  האם ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה ללא צלקות?

  הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי נעשית ללא צלקות על פני השד. לעומתה, בניתוח הגדלת חזה עם שתלי סיליקון חייבים לבצע חתך בן ארבעה ס”מ בקפל התת שדי או בגבול העטרה דרכו מוכנס השתל. ד”ר שיין מומחה בהסתרת הצלקות ומיקומן כך שיהיו מוסתרות וכמעט ואינן נראות (לדוגמא בבית השחי, בקפל התת שדי או סביב העטרה).

  האם כדאי לעשות ניתוח הגדלת חזה זמן קצר לפני החתונה?

  התשובה פשוטה – בהחלט!

  אם את לא מתכננת להיכנס להיריון בשנה הקרובה, מדוע להמתין עם החלום? נשים רבות מעניקות לעצמן את המתנה הזו דווקא לפני החתונה וזוכות למחשוף מהם בשמלת הכלה.

  לפיכך – אם את חושבת על זה ולא בטוחה, בואי לייעוץ והקשיבי למה שיש לנו לומר לך. תגלי שחדר ניתוח לא מפחיד, נהפוך הוא, יש אווירה טובה, שמיכת חימום אישי, וחשוב לא פחות שיר כייפי שאת בוחרת בעצמך להירדם איתו. ההחלמה לא קשה כלל. הכאבים, אם קיימים, מוקלים עם אופטלגין והתוצאה – משגעת.

  מה ההבדל בין הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי לבין הגדלת חזה באמצעות שתל סיליקון?

  הדבר היחיד המשותף לשני הניתוחים הוא השם – הגדלת חזה והעובדה שמטרתם להעניק תוספת נפח לשד. מלבד זאת, הם שונים לחלוטין. הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי מגדילה את השד בכחצי מידה עד מידה בכל פעם. ניתוח הגדלת חזה על יד שומן עצמי מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית בלבד.
  את השומן קוצרים ומזריקים מיד בחדר הניתוח, בדרך כלל מהירכיים או מהמותניים. שאיבת השומן והזרקתו משאירות צלקות קטנטנות על פני העור (2 עד 5 מ”מ) ולכן מקובל לומר שזהו ניתוח ללא צלקות. ההחלמה קלה יחסית והניתוח אינו כואב.

  את התוצאה הסופית נראה רק כעבור 3 חודשים. מנותחות שרוצות להגדיל את השד מעבר לחצי מידה או מידה נדרשות למספר ניתוחים. יתרון נוסף להזרקת השומן הוא העובדה שאין צורך להחליף שתלים.

  הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון מיועדת לנשים שמעוניינות להגדיל את החזה במידה וחצי ומעלה ומעוניינות לקבל תוצאה קבועה ומיידית. זהו ניתוח קל וקצר שמבוצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. ניתן לבחור את נפח השד הרצוי במהלך פגישת הייעוץ. החתכים (כ 3-4 ס”מ) נסתרים בקפל התת שדי, סביב העטרה או בבית השחי. רוב המנותחות שלנו בוחרות באופציה זו.

  כמה זמן אחרי ניתוח הגדלת חזה ניתן להיחשף לשמש?

  דר’ שיין מבקש מהמנותחות שלו לא לחשוף את הצלקות של הניתוח לשמש למשך שלושה חודשים מיום הניתוח. אם יש שטפי דם (סימן כחול כמו אחרי קבלת מכה) על פני השד (נדיר אבל יכול לקרות) אנחנו מעדיפים שלא תחשפי את האזור לשמש עד ששטף הדם ייספג לחלוטין. חשיפת הצלקות או סימני כחולים לשמש עלולה להביא לשינויי צבע קבועים של העור או הצלקת – תופעה הקרויה היפר-פיגמנטציה וממנה קשה מאוד להפטר. אנחנו מנסים להימנע מלהגיע למצב זה, לכן עדיף לשמור על הצלקות או על החזה על פי ההנחיות. בחודש הראשון שלאחר ניתוח הגדלת החזה הצלקות יהיו מכוסות בפלסטר שימנע חשיפה לשמש. לאחר הסרתו – מריחה של מקדם הגנה 30SPF אחת לשעתיים בעת היציאה לשמש מספיקה בכדי להגן על הצלקת או על העור. לכן בדרך כלל אין בעיה להיחשף לשמש מספר ימים לאחר ניתוח הגדלת החזה.

  האם ישנם כאבי גב לאחר ניתוח הגדלת חזה?

  נדיר שיהיו כאבי גב לאחר ניתוח הגדלת חזה. לעיתים רחוקות מאוד, כשבוחרים שתלים בעלי נפח גבוה של מעל 500 סמ”ק עשוי המשקל להביא להכבדה על הגב העליון ולשינויים ביציבה שעשויים להתבטא גם בכאבי גב. לנשים שבוחרות לעבור ניתוח הגדלת חזה עם נפחים גדולים מ 500 סמ”ק דר’ שיין ממליץ על הכנסת שתלי Blite שמשקלם קל ב 30% ביחס לשתלים בנפח מקביל.

  אודות הכותב
  ד״ר אופיר שיין
  מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
  דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית.
  חווית לקוחה:

  בת 40, אמא לשישה ילדים שחפצה לרענן את מראה החזה שלה עם סיום הלידות. ביקשה מראה מלא וטבעי שתואם למידותיה. מצולמת לפני וחודש אחרי הגדלת חזה במישור תת שרירי משולב עם שתלי פוליטק מחוספסים בנפח 315 סמ”ק. נניח את השתל במישור תת שרירי משולב אצל נשים שאין להם מספיק כיסוי רקמתי בקוטב העליון של השד. לחילופין נוכל להשתמש בשתלים בעל מעטפת פוליאוריטן ייחודית ואז יונחו השתלים במישור על שרירי (מעל השריר). ההחלמה מהניתוח קצרה מאוד, החזרה לשגרה מלאה היתה תוך יומיים ושביעות הרצון מהתוצאה – נדירה.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 30, אמא לשני ילדים. לא מתכננת ללדת בשנים הקרובות לכן הסכמתי לנתחה. ביקשה מראה עדין עדין וטבעי ככל הניתן. בחרנו יחד שתל עגול, עם פרופיל בינוני בנפח 220 סמ”ק שהונח מעל השריר והתוצאה לפניכן. הקילוף העדין בעור נובע ממתיחתו בשל הניתוח וניתן לטיפול פשוט עם קרם לחות.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 41, ישראלית תושבת חו”ל. הגיעה לארץ במיוחד לצורך מתיחת בטן והגדלת חזה (משלב ניתוחים הקרוי mommy makeover). בתמונה נראה החזה כשנה לאחר ניתוח בו הכנסתי שתלי סיליקון עגולים בעלי פרופיל בינוני בנפח 265 סמ”ק במישור שמעל השריר לצורך מתן מלאות עדינה וטבעית לחזה שהתרוקן לאחר הלידות.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  דיאנה, בת 28, כשנה לאחר הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים בעלי פרופיל בינוני בנפח 330 סמ”ק. השתלים הונחו מעל השריר.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 29, רווקה. כשנה לאחר הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה בנח 315 סמ”ק, שהונחו במישור תת שרירי משולב. אני מקפיד להשתמש בשתלים עגולים בניתוחים שלי. יש להם יתרונות רבים על פני שתלים “אנטומיים” – בעלי צורת אגס. גם לנשים שרוצות מראה טבעי יחסית.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 28, רווקה, ביקשה שד עגול וסקסי. מצולמת לאחר הגדלת חזה עם שתלים עגולים, פרופיל גבוה בנפח 285 סמ”ק, מישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 26, רווקה. בתמונה כחודשיים לאחר הגדלת חזה במישור תת שרירי משולב עם שתלים עגולים, בעל פרופיל גבוה בנפח 315 סמ”ק.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 22, ביקשה הגדלת חזה מינימלית, כזו שאף אחד לא ירגיש, רק היא. בתמונות היא נראית כחצי שנה לאחר הגדלת חזה עם שתלי סיליקון עגולים בנפח 255 בעלי פרופיל בינוני שהונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  אמא צעירה באמצע שנות השלושים לחייה שביקשה להחזיר לעצמה מלאות טבעית לחזה ולתקן את הבקע הטבורי ואת עור ה”קרפ” בבטן התחתונה. עברה ניתוח משולב של הגדלת חזה עם שתלים עגולים גבוהים בנפח 285 סמ”ק שהונחו מעל השריר עם מתיחת בטן. מצולמת לפני וכשנה לאחר הניתוח.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  רוית, 33, אמא לשניים. רצתה מלאות עדינה וטבעית של החזה שהתרוקן לאחר הלידות. בחרנו שתלים בנפח 250 סמ”ק במישור תת שדי.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  דבורה, בת 36, אמא לשלושה. עברה הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים בעלי פרופיל בינוני בנפח 330 סמ”ק שהונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  איילה, בת 36, נ + 3. הגדלה עם שתל עגול פרופיל גבוה בנפח 350 סמ”ק במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 37, לאחר הגדלת חזה בהרדמה מקומית. משום שהמטופלת חפצה במלאות עליונה סקסית – הונחו שתלים עגולים, פרופיל גבוה, בנפח 275 סמ”ק במישור תת שרירי משולב. ניתן לראות שהשתל מעניק מלאות יפה וגבוהה יחסית למחשוף ופחות “מפיל” את השד למטה. זהו אחד היתרונות בהנחת השתל במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 22, לפני לידות. ביקשה מתן נפח עדין וטבעי ככל הניתן לשד. בתמונות – כחמישה חודשים לאחר הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים, בעלי פרופיל בינוני בנפח 255 סמ”ק. על מנת לתת מראה טבעי ככל הניתן הונחו השתלים במישור תת שרירי משולב – כך השריר לוחץ על החלק העליון של השתל ומעניק מדרון עדין וטבעי לשד.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 30, ביקשה להחזיר לחזה מלאות יפה וטבעית לאחר לידות. מצולמת כחודש לאחר הגדלת חזה עם שתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה בנפח 335 סמ”ק שהונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 28, מצולמת כחודש לאחר הגדלת חזה עם שתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה בנפח 315 סמ”ק שהונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 22, מצולמת כחודש לאחר הגדלת חזה עם שתלים עגולים, בעלי פרופיל גבוה בנפח 360 סמ”ק, שהונחו מתחת לשריר. ניתן לראות את המלאות היפה שמעניק הפרופיל העגול הגבוה של השתל לקוטב העליון של החזה. בתמונות האחרי ניתן לראות שהפטמות פונות קדימה וקצת למטה. זהו שלב ביניים של התוצאה משום שעם ירידת הבצקת והסתגלות השד לנפח החדש שבדרך כלל מתרחשת תוך מספר חודשים – הפטמה תעלה למקומה הטבעי בשליש העליון של השד.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  מטופלת שחפצה בחזה עגול עסיסי שיראה על סף המלאכותי ועם הכי פחות רווח בין השדיים שניתן.

  על מנת להגשים את חלומה בחרנו להשתמש בשתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה של חברת פוליטק. השתלים הונחו במישור תת שרירי משולב דרגה 1 ונפחם 360 סמ”ק.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 21, תושבת ארה”ב, שביקשה חזה עגול מלא ועד כמה שניתן בעל מראה מנותח, תוך שמירה על בטחונה ועל המראה האסתטי של השד. מצולמת חודש לאחר הגדלת חזה פריאראולרית (צלקת סביב העטרה) והכנסת שתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה בנפח 400 סמ”ק, במישור תת שרירי משולב. בניתוח זה ביצעתי גם מניפולציה של רקמת העטרה על מנת לתת לה מראה טבעי ופחות טובולרי “מנופח” כמו שהיה לפני הניתוח.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 23, צולמה לפני וכשנתיים וחצי אחרי הגדלת חזה בהרדמה מקומית. הוכנסו שתלים עגולים בעלי פרופיל בינוני בנפח 330 סמ”ק במישור תת שדי. ניתן לבחור להניח את השתלים במישור תת שדי ולא תת שרירי כשלמטופלת יש מספיק רקמה שתכסה את השתל בקוטב העליון של השד.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 34, אמא לארבעה. רזה באופן טבעי, עם שד קטנטן, מדגימה תוצאות של ניתוח הגדלת חזה למתן מראה טבעי ככל הניתן. בניתוח השתמשתי בשתלים עגולים, בעלי פרופיל בינוני והנחתי אותם במישור תת שרירי משולב. ניתן להוסיף הזרקת שומן למרווח שבין השדיים לצורך מתן מראה טבעי אף יותר. במקרה זה המטופלת בחרה שלא להעזר גם בשומן עצמי ומרוצה עד מאוד מהתוצאה.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  גם בתמונות אלה מוצגת אישה רזה באופן טבעי, עם שד קטנטן המדגימה תוצאות של ניתוח הגדלת חזה. בניתוח שלה השתמשתי בשתלים עגולים, בעלי פרופיל גבוה והנחתי אותם במישור תת שרירי משולב. גם במקרה זה היה ניתן להוסיף הזרקת שומן למרווח שבין השדיים לצורך מתן מראה טבעי אף יותר – טכניקה הנקראת הגדלת חזה היברידית.. גם במקרה זה המטופלת בחרה שלא להעזר בשומן עצמי ועדיין מרוצה עד מאוד מהתוצאה.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  גם בתמונות אלה מוצגת אישה רזה באופן טבעי, עם שד קטנטן המדגימה תוצאות של ניתוח הגדלת חזה. בניתוח שלה השתמשתי בשתלים עגולים, בעלי פרופיל גבוה והנחתי אותם במישור תת שרירי משולב. גם במקרה זה היה ניתן להוסיף הזרקת שומן למרווח שבין השדיים לצורך מתן מראה טבעי אף יותר – טכניקה הנקראת הגדלת חזה היברידית.. גם במקרה זה המטופלת בחרה שלא להעזר בשומן עצמי ועדיין מרוצה עד מאוד מהתוצאה.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  הגדלת חזה עם שתלים עגולים, בעלי פרופיל בינוני, בנפח 220 סמ”ק שהונחו מעל השריר למתן מראה עדין וטבעי.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  הגדלת חזה עם שתלים עגולים, בעלי פרופיל בינוני, בנפח 255 סמ”ק שהונחו מעל השריר למתן מראה עדין וטבעי.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  מטופלת בת 24, רווקה. נעשה שימוש בשתלים עגולים מחוספסים של חברת פוליטק בנפח 255 סמ”ק, הונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  בת 33, ביקשה הגדלת חזה עדינה וטבעית. מצולמת כחודש לאחר הניתוח בו הנחתי שתלים עגולים, בעלי פרופיל בינוני בנפח 255 סמ”ק, במישור תת שדי (מעל השריר).

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  נורית, בת 34, נ + 4. מצולמת לפני ואחרי הגדלת חזה עם שתל עגול פרופיל גבוה בנפח 360 סמ”ק במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  תוצאה עדינה וטבעית של הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים בעלי פרופיל בינוני בנפח 220 סמ”ק, שהונחו במישור תת שדי (מעל השריר).

  לפני
  אחרי
  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה שהונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה שהונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  הגדלת חזה באמצעות שתלים עגולים בעלי פרופיל גבוה שהונחו במישור תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  תמונת פרופיל של שתל אנטומי שהונח במנח תת שרירי משולב. צורתו של שתל אנטומי היא כצורת טיפה והוא מאפשר להעניק מדרון עדין לקוטב העליון של השד ומלאות יפה לקוטב התחתון. שתל אנטומי אינו מתאים לכל מטופלת.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  תמונת פרופיל נוספת של שתל אנטומי שהונח במנח תת שרירי משולב.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  הגדלת חזה אקסילרית – הכנסת שתל הסיליקון דרך בתי השחי, ללא כל צלקת חיצונית על פני השד.

  לפני
  אחרי
  חווית לקוחה:

  תיקון א-סימטריה מבנית בחזה תוך שימוש בשתלים בלבד. ניתן לשים לב שבית החזה הימני שקוע משמעותית ביחס לשמאלי. דפורמציה גרמית של כלוב הצלעות, שכיחה יותר ממה שניתן לחשוב.

  לפני
  אחרי
  ניתוח הגדלת חזה
  ליז חולקת איתנו את שביעות רצונה מניתוח החזה שעברה אצל דר' שיין
  “ביוטי בלנדר” – מהי התקשות קופסית השד ואיך מטפלים בה?
  ליז חולקת איתנו את שביעות רצונה מניתוח החזה שעברה אצל דר' שיין
  ליז חולקת איתנו את שביעות רצונה מניתוח החזה שעברה אצל דר' שיין
  כתבו לנו / דברו איתנו