צרו איתי קשר

הגדלת חזה לנשים רזות – האם בעייתי?

נשים רבות שואפות להיות רזות ויפות כמו דוגמניות. אך, ישנם נשים רזות שמבנה גופן רזה ושטוח והן חשות חוסר שביעות רצון ממראה גופן. אחת השאלות הנפוצות שאני שומע הנו "האם גם אישה רזה מאוד יכולה לבצע ניתוח הגדלת חזה?"

להלן שאלה לדוגמה:

שלום דוקטור, היו לי בעיות גדילה בילדות ועד היום אני עדיין רזה ושטוחה לגמרי. אני מעוניינת לעבור ניתוח הגדלת חזה אבל תוהה האם הרקע הרפואי שלי שכולל משקל נמוך עולים להוות בעיה בתהליך?

מאחר ושאלה זו עולה בתדירות רבה, אענה עליה בשלושה חלקים:

  1. האם את יכולה לעבור ניתוח הגדלת חזה?
  2. איזה גודל שתל בחזה מתאים לנשים רזות?
  3. היכן ממקמים שתל בחזה בנשים רזות?

מעבר ניתוח הגדלת חזה בנשים רזות:

ככלל, אין משקל מינימום להגדלת חזה. כך שאת אכן יכולה לעבור ניתוח הגדלת חזה על אף משקלך הנמוך ומבנה גופך הרזה. אך בהחלט יש משמעות למשקל גופך באופן שבו יתבצע הניתוח עצמו.

כל אישה יכולה לעבור ניתוח הגדלת חזה לאחר סיום ההתפתחות המינית שלה ללא קשר למשקל שלה. המשקל אכן בעל משמעות כאשר הניתוח דורש הרדמה כללית וזאת על בסיס חישוב BMI:

קישור לחישוב הערך שלך

  • ערך BMI הנמוך מ-14: יתאפשר הגדלת חזה בהרדמה מקומית בלבד.
  • ערך BMI בין 14-16: יידרשו בדיקת דם מקיפות להרדמה כללית.
  • ערך BMI גבוהה מ-16: יתאפשר הגדלת חזה בהרדמה כללית.

בכל מקרה, את יכולה להגיע אלינו ואו לכל לכירורג פלסטי אחר שמנתח בהרדמה מקומית ואז אין כל מגבלת משקל.

גודל השתל בחזה לנשים רזות:

הגדלת חזה מאפשר לנשים להרגיש יפות ובטוחות בעצמן. העדפה היא להגדיל את החזה אך לשמור עליו בפרופורציות טבעיות. נשים רזות אינם יכולות להגדיל את החזה בדומה לנשים מלאות מאחר והשתלים הללו אינם מתאימים למבנה גופן.

לכן, נשים רזות הרוצות בהגדלת חזה יבחרו לרוב בשתלים קטנים יותר שיחמיאו לגופן וימנעו מהן בעיות אסתטיות כדוגמת קפלים בעור החזה ואו כאבי גב הנובעים ממשקל יתר על גופן.

מיקום השתל בחזה בנשים רזות:

ניתן למקם את השתל בחזה מעל או מתחת לשריר. במרבית ניתוחי הגדלת החזה, המנתח ממקם את השתל מעל השריר מאחר וההליך נוח במעט וההחלמה מהירה יותר. אך, במקרים בהם המנותחת רזה או בעלת עור חזה דק, המנתח יעדיף למקם את השתל מתחת לשריר כדי שהשתל לא יבלוט והשד יראה טבעי לחלוטין.

אני מזמין אותך לפגישת ייעוץ אישי כדי שנוכל להתאים לך את שיטת הטיפול המועדפת והמתאימה ביותר למבנה גופך.

אודות הכותב
ד״ר אופיר שיין
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית
דר’ אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל, עם רקע וניסיון עשיר, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית.
מחכה לשמוע מכן

    צרו איתי קשר